Italijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Rugsėjo 14 d. 11:29, Ferrari

Keletas įdomių statistikos faktų po Monzoje pasibaigusių Italijos GP etapo lenktynių, kuriose antrą kartą šiais metais buvo organizuotas eksperimentas su sprinto kvalifikacinėmis lenktynėmis...

Kvalifikacija ir sprintas

Valtteri Bottas laimėjo kvalifikaciją Monzoje, antrą kartą šiame sezone parodęs geriausią laiką finalinėje sesijoje. „Pole“ turėtojas pagal naujausias „Formulės-1“ taisykles dabar yra laikomas tas, kuris nugalėjo šeštadienio sprinto lenktynėse, bet Bottas laimėjo ir jas, todėl dabar suomis sąskaitoje turi 18 „pole“ pozicijų – lygiai tiek pat, kiek jų per kur kas ilgesnę karjerą iškovojo Kimis Raikkonenas. Kimis 2005 m. taip pat iškovojo „pole“ Monzoje, bet gavo baudą prarasdamas starto pozicijas dėl variklio keitimo.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje parodė trečią laiką – jis nė karto per pastarąsias 14-ka važiuotų lenktynių jis nebuvo nusileidęs žemiau nei trečioji vieta – 6 kartus Maxas buvo pirmas, 3 – antras ir 5 kartus trečias. Po Botto baudos ir Hamiltono klaidos per sprinto startą Verstappenas pirmą kartą Monzoje startavo iš pirmosios pozicijos. Tai pirmoji „pole“ „Red Bull“ komandai nuo Monzos'13, tai buvo dar iki turbovariklių eros, kai „pole“ čia laimėjo Sebastianas Vettelis.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje parodė antrą laiką – trečią kartą šiame sezone pirmą starto eilę pagal kvalifikacijos rezultatus užėmė „Mercedes“ pilotai – bet ne lenktynėse, o sprinte. Pagal sprinto rezultatus Hamiltonas sekmadienio lenktynėse startavo ketvirtas, pirmą kartą per hibridinę erą pradėdamas lenktynes ne pirmajame trejetuke.

Penktadienį Lando Norrisas parodė ketvirtą laiką, Danielis Ricciardo – penktą, pirmą kartą šiame sezone abu „McLaren“ lenktynininkai atsidūrė pirmame penketuke, o Ricciardo pirmą kartą nuo Meksikos'18 ir dešimtą kartą karjeroje startavo lenktynėse iš pirmos eilės.

Pierre'as Gasly kvalifikavosi šeštas, 12-tą kartą sezone atsidūręs tarp geriausiųjų šešetuko, bet lenktynėse dėl avarijos sprinte – pirmą kartą nuo Turkijos'20 – startavo tik iš 19-tos vietos.

Antionio Giovinazzi parodė 10 laiką ir antrame GP paeiliui pateko į kvalifikacijos finalą.

Kvalifikacija Monzoje, kurioje Fernando Alonso parodė 13-tą laiką, o Estebanas Oconas – 14-tą - vienas iš blogiausių rezultatų „Alpine“ komandai per visą sezoną. Tik Austrijoje „Alpine“ pilotai kvalifikavosi dar blogiau. Tarpusavio rezultatas kvalifikacijoje tarp šių sportininkų vėl yra lygus – 7:7 – tokios artimos kovos daugiau nėra nė vienoje komandoje.

Yuki Tsunoda aštuntą kartą sezone iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Tai buvo jau penktosios lenktynės Italijos teritorijoje per pastaruosius 12 mėnesių – ratas buvo toks: Monza-Mugello-Imola 2020 metais ir Imola- Monza 2021 m.

Laimėjęs Italijos GP lenktynes, Danielis Ricciardo iškovojo aštuntąją pergalę karjeroje, pirmąją nuo Monako'18 ir pirmąją Monzos trasoje. Tai buvo pirmoji pergalė „McLaren“ komandai nuo Brazilijos'12 – nuo to laiko praėjo 8 metai 9 mėnesiai ir 18 dienų. Ricciardo – jau penktasis etapo nugalėtojas šiame sezone.

Pirmą kartą nuo Kanados'10 „McLaren“ komanda iškovojo pergalingą dublį – nuo to laiko praėjo 220 GP etapų, 11 metų, 2 mėnesiai ir 30 dienų. Tai pirmasis dublis bet kuriai komandai šiame sezone.

„McLaren“ lenktynininkai finišavo 1 ir 2-oje vietose, 1 tašką Ricciardo gavo už greičiausią ratą ir vieną – už šeštadienio sprintą – komanda uždirbo daugiausiai taškų per vieną savaitgalį šiais metais – 45, kai tuo tarpu maksimaliai įmanoma gauti 49 taškus. Tai trečiasis rezultatas „Formulės-1“ istorijoje – 2014 m. Abu Dabyje buvo skiriame dvigubi taškai – tada „Williams“ gavo 66, o „Mercedes“ - 50 taškų.

Valtteri Bottas finišavo trečias startavęs iš 19-tos vietos, aštuntą kartą sezone ir 64 kartą karjeroje pakildamas ant podiumo.

Septintoji Lance'o Strollo vieta – geriausias jo rezultatas šiame sezone, iki tol jis keturis kartus finišavo aštuntas.

Finišavęs devintas, George'as Russellas uždirbo taškus trečiose varžybose iš keturių. Iki tol „Williams“ komanda negaudavo taškų dvejus metus – nuo Vokietijos'19.

Lewisas Hamiltonas nutraukė seriją iš 63 lenktynių be pasitraukimo iš distancijos, kuri tęsėsi nuo Austrijos'18. Hamiltonas ir Verstappenas pirmą kartą kartu nefinišavo tose pačiose lenktynėse.