J. Villeneuve: jauni lenktynininkai neįvertina pavojaus

J. Villeneuve: jauni lenktynininkai neįvertina pavojaus
logo 2019 Rugsėjo 02 d. 11:50, IndyCar

Jacquesas Villeneuve‘as, komentuodamas šeštadieninius tragiškus įvykius Spa trasoje, pareiškė, kad dabar lenktynininko žūtis yra priimama kur kas skausmingiau nei tai bÅ«davo praeityje.

„Mes visi esame adrenalino priklausomybėje, taip pat motociklų lenktynininkai, kalnų slidininkai bei alpinistai. Mes mylime savo sportą, tačiau kartu primirštame, jog rizikuojame savo gyvybe, - sakė 1997 metų pasaulio čempionas, kuris pats ne kartą buvo patekęs į nemalonias situacijas, tarp kurių buvo ir Belgijos Spa trasoje , beje beveik toje pačioje vietoje, kurioje šeštadienį įvyko tragiška avarija per „Formulės-2“ lenktynes. – Bet kai likimas susiklosto itin žiauriai, tai visuomet patiri didelį skausmą.

Ir šiandien tai skaudina kur kas smarkiau, nei ankstesniais laikais, todėl, kad man atrodo, kad dabar mirtis sutinkama visai kitaip, nei tada, kai avarijos su tragiškomis pasekmėmis bÅ«davo vos ne įprastas dalykas. F-1 verslo klube beveik neliko žmonių, kurie buvo senosios epochos liudininkais, pačios pavojingiausios epochos automobilių sporto istorijoje.

Šiuolaikinėje „Formulėje-1“ yra du dalykai, kurių aš nekenčiu. Iš vienos pusės, dabar egzistuoja simuliatoriai. Vietoje to, kad leistumėm jauniems pilotams dirbti bandymuose, jie savaitėmis prasėdi prie lenktynių simuliatorių. O kai atsiduria tikroje trasoje, jie ir toliau elgiasi taip, tarsi jie vis dar važiuoja simuliatoriumi.

Realiai jie nejaučia tokių apkrovų, lyginant su tais, kurie prie apkrovų yra pripratę, o ir adrenalino kiekis čia kitoks. Kai jie išvažiuoja į tikrą trasą, jie iki gali neįvertina to pavojaus, tos milžiniškos rizikos – „juk su manimi nieko neatsitiks“.

Antra problema šiame kontekste – milžiniškos išlėkimo zonos šiuolaikiniuose autdromuose. Lenktynininkai mÅ«sų dienomis sako sau:  „Galiu daugiau rizikuoti, nes man nieko nebus. Saugumo zonos juk visos yra asfaltuotos“.

Anksčiau bÅ«davo žvyro gaudyklės, kurios kur kas greičiau gesindavo greitį, bet bÅ«davo didelė rizika, kad mašina apsivers. Dabar išlėkimo zonos pilotams sudaro klaidingą saugumo supratimo pojÅ«tį“.

Jacquesas Villeneuve‘as gerai žino, kokia pavojinga yra Spa atkarpa tarp Eau Rouge ir Blanchimont posÅ«kių: 1998 metais jis ten sudaužė savo „Williams FW20“ bolidą, o 1999 m. susiginčijo su Ricardo Zonta, jo tuometiniu komandos draugu BAR ekipoje, kad per kvalifikaciją galės įveikti Eau Rouge su pilnai nuspaustu akseleratoriaus pedalu. Viskas užsibaigė sunkia avarija, bet dar dramatiškesnis buvo Zontos išlėkimas, kuris pabandė pakartoti kanadiečio manevrą. Beje, jiems pasisekė: abu atsipirko tik sumušimais..Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0