Kanados GP: įdomioji statistika

logo 2017 Birželio 13 d. 12:40, Ferrari

Keletas įdomių statistikos faktų po pasibaigusio Kanados GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs „pole“ poziciją Monrealyje, Lewisas Hamiltonas pakaroto legendinio Ayrtono Sennos pasiekimą pagal iškovotų „pole“ pozicijų skaičių. Brazilui tam prireikė 161 GP etapo, o britui – 195. Iki absoliutaus rekordo pakartojimo, kuris priklauso Michaeliui Schumacheriui, Lewisui dar reikia trijų „pole“. Trečią vietą reitinge užimantis Sebastianas Vettelis turi iškovojęs 47 „pole“ pozicijas.

Iškovojęs šeštą „pole“ Kanados trasoje, Hamiltonas pakartojo Schumacherio pasiekimą Monrealyje. Daugiausiai „pole“ vienoje trasoje – po aštuonias turi iškovoję Schumacheris Suzukoje ir Senna Imoloje.

Šeštą kartą šiais metais Valtteri Bottas  kvalifikacijoje buvo trečias.

Kvalifikacijoje parodęs devintą laiką, Estebanas Oconas pasiekė geriausio rezultato savo karjeroje.

Lenktynės

Laimėjęs lenktynes Monrealyje, Lewisas Hamiltonas iškovojo 56 pergalę karjeroje ir 35-tąją „Mercedes“ komandos sudėtyje – tiek pat pergalių turėjo Ayrtonas Senna „McLaren“ sudėtyje. Hamiltono pergalė – 260-toji britų lenktynininkams „Formulėje-1“.

Hamiltonas tapo trečiuoju pilotu „Formulėje-1“ – kartu su Schumacheriu bei Senna, kas laimėjo vienoje trasoje mažiausiai šešis kartus. Schumacheris turi aštuonias pergales Manji-Kūre, septynis kartus nugalėjo Monrealyje ir Imoloje, po šešis kartus – Spa, Barselonoje ir Suzukoje. Senna turi šešias pergales Monake.

Startavęs iš „pole“, nuvažiavęs greičiausią ratą, pirmavęs nuo starto iki finišo ir laimėjęs lenktynes, Hamiltonas iškovojo ketvirtą „Didįjį šalmą“ karjeroje – jų tiek turi Senna, Vettelis, Mansellas ir Stewartas.

Tris pergales šiais metais Hamiltonas iškovojo startavęs iš „pole“ ir nuvažiavęs greičiausią ratą.

Prieš 10 metų Hamiltonas Kanadoje iškovojo pirmą savo „pole“ ir laimėjo pirmas lenktynes – per šiuos 10 metų jis iškovojo 56 pergales ir 65 „pole“.

Podiumas Hamiltonui Kanadoje – 60-tasis britui „Mercedes“ sudėtyje.

Finišavęs antras, Valtteri Bottas leido „Mercedes“ komandai iškovoti pergalingą dublį šiais metais. Suomis trečius metus paeiliui užlipo ant podiumo Kanadoje.

Danielis Ricciardo trejose paskutinėse lenktynėse finišavo trečias ir 21 kartą karjeroje užlipo ant podiumo. RIcciardo podiumas – 20-tas „TAG Heuer“ varikliams.

Finišavęs ketvirtas, Vettelis nutraukė septynių podiumų seriją. Kanadoje vokietis viršijo 10 000 ratų skaičių per visą savo karjerą „Formulėje-1“.

Nico Hulkenbergas finišavo aštuntas trijuose paskutiniuose Kanados GP etapuose paeiliui.

Finišavęs devintas, Lance Strollas uždirbo savo pirmuosius taškus „Formulėje-1“. Paskutinį kartą Kanados lenktynininkas taškus uždirbo 2006 metais, kai Jacquesas Villeneuve finišavo 8-tas Didžiojoje Britanijoje. Būdamas 18 metų 7 mėnesių ir 13 dienų amžiaus, Strollas tarp antras pagal amžių (po Verstappeno) lenktynininkas, kuris „Formulėje-1“ uždirbo taškus.

Finišavęs devintas, Romainas Grosjeanas uždirbo taškus trečiose lenktynės paeiliui.

Pirmą kartą šiame sezone abu „Toro Rosso“ pilotai pasitraukė iš lenktynių.

Praėjo lygiai 100 GP etapų nuo paskutinės „Williams“ pergalės, kurią 2012 metais Ispanijoje iškovojo Pastoras Maldonado.