Ne tik F-1, bet ir motociklų ir kitų autosporto šakų veikėjai sako "mes padarėme klaidą ir išslydome iš trasos" - šneka daugiskaita, kai turėtų naudot pirmo asmens vienaskaitą. Man tai yra SICK.
Ne tik F-1, bet ir motociklų ir kitų autosporto šakų veikėjai sako "mes padarėme klaidą ir išslydome iš trasos" - šneka daugiskaita, kai turėtų naudot pirmo asmens vienaskaitą. Man tai yra SICK.
Na ne visi ir ne visada taip sneka. O jei ir sneka, tai... lenktynininkas yra komandos dalis, todel ir sneka uz visa komanda. Lyg ir nesu girdejes, kad po lenktyniu sakytu: gerai pavariau, todel nugalejau. Dazniausiai juk sakoma: komanda puikiai padirbejot ruosiant bolida, todel siandien iskovojome pergale. Jei lenktynininkas vartotu vienaskaita ir prisiimtu nuopelnus sau, manau tada ji visi isvadintu savanaudziu. Kadangi visi dirba, visi kartu ruosiasi, todel ir vartojama daugiskaita.
Daugiskaitinasi jie kai kasnors blogai, pvz "nebuvome greiti, prastai pasirinkome strategija", o kai viskas klojasi gerai, tada jau pirmu asmeniu sau garbe prisiima, "puikiai aplenkiau Hamiltona, gerai startavau" :)
Daugiskaita, nes už kiekvieno lenktynininko yra JO asmeninė komanda - jo lenktynių inžinierius, jo mechanikai, etc. Jau nekalbant, kad apskritai jie atstovauja komandai.
visi jie ten minedai, teisingai sakot :)
:) Bet turime ir mes savo "mineda komentatoriu", kurio dabar neivardinsiu...
Jo man tas "mes" tai kartais iskrypeliskai skamba. Tas zodis - siuolaikines F1 isdava. Kuo toliau, tuo dazniau ji naudoja. As sutinku, kad uz lenktyninko stovi komanda ir t.t., bet yra aiskios situacijos, kai yra "mes" ir yra "as pilotas". Siuo atveju fraze "mes padarėme klaidą ir išslydome iš trasos" yra tikrai is absurdo srities. Laukiu piloto, kuris aiskiai atskirs "as" ir "mes". Tik abejoju ar toks pilotas bepasirodys F1...Ne tie laikai :)
Todel kad pergales priklauso didziaja (pagrindine) dalimi nuo komandos bendraja prasme (koki bolida komanda pagamins ir kaip ji paruosh, etc) todel ir sako "mes" nes puikiai supranta kad ne piloto nuopelnas yra tie pasiekti rezultatai.
Jei laimejai GP, tada gakima vartoti kad laimejome "MES", bet jei nesuvaldai bolido ar moco, tai jau buk malonus ir vartok "AS" padariau klaida.
>Gal galetum koki konkretesni pavyzdi, kada draiveris sake "mes padareme klaida..., mes islydome...". Esu girdejes apie taktikos sprendimus "mes padareme klaida, nes pasirinkome..."-cia kaip ir viskas aisku, nes tokius sprendimus priima ne vienas zmogus, o draiveriu taip snekant apie savo vairavima neesu girdejes.
Tai jei kokius kelis pavyzdukus su nuorodom i vaizdo irasus mestelesi, bus galima padiskutuoti is naujo. Priesingu atveju tavo klausimas gaunasi labai minediskas...