M. Marquezas sutiktų mesti iššūkį L. Hamiltonui (46)

M. Marquezas sutiktų mesti iššūkį L. Hamiltonui
logo 2019 Rugpjūčio 25 d. 17:16, Red Bull Content Pool / Getty Images

Marcas Marquezas mielai sutiktų mesti iššūkį Lewisui Hamiltonui ir pasivaržyti su juo tiek su F-1 bolidais, tiek su „MotoGP“ motociklais.

Abu sportininkai savo čempionatuose yra iškovoję penkis čempionų titulus ir panašu, kad abu šiemet džiaugsis šeštuoju. Abiems sportininkams taip pat pažįstama skirtingų čempionatų technika. M. Marquezas pernai išbandė „Toro Rosso“ bolidą, o L. Hamiltonas pasaulio „Superbike“ (WSBK) motociklą.

Spaudos konferencijos metu paklaustas apie iššūkį, M. Marquezas teigė, kad mielai sutiktų.

„Žinoma. Turėtų būti įdomu“, - sakė M. Marquezas.

„Vienas prieš vieną. Visų pirmą su F-1 bolidu, o po to su motociklu. Mudu kartais pasikalbame per socialinius tinklus. Žinau, kad jis važinėja motociklu ir tai daro gana gerai. Mums nedaug trūko iki to pernai, bet sutrukdė aplinkybės.“

Red Bull“ patarėjas sporto klausimais Helmutas Marko praeityje pareiškė, kad M. Marquezas yra greitas ir galėtų pereiti į F-1. Bet pats sportininkas to per daug nesureikšmina.

„Pernai „Red Bull Ring“ trasoje išbandžiau „Toro Rosso“ bolidą. Tai buvo tikrai maloni patirtis. Įveikiau 40 ratų. Tai buvo rimtas išbandymas.“

„Greičio man netrūko. Trūko patirties. Pažinojau trasą. Sunkiau buvo su prispaudžiamąja jėga ir stabdymo taškais. Normalioje trasoje galėčiau prie to priprasti, bet tik ne Monake. Pilotuoti F-1 bolidą normalioje trasoje, jokių problemų. Ten gali atrasti galimybių ribas. Bet tik ne miesto trasoje. Ten daug sunkiau.“


Komentarai (46)
zero.six
| 08/25 19:03 Atsakyti
I vienus vartus buvo Alonsas, kai atsisake Rossio kvietimo. Bet suprantu, ta sunku atsimint
YZF
| 08/25 18:11 Atsakyti
I vienus vartus. Cia kaip Schumacheris kazkada pabane, tai gavo 20 sekundziu nuo geriausio MotoGP laiko ir apsiramino.....neilgam, poto dar pora metu pasitreniraves jau galejo kazkiek pavaziuoti vietinio lygio, nacionalineje Vokietijos pradedanciuju lygoje. Tai skaityk -10sec nuo MotoGP.

Su 4 ratais daug lengviau pasiekti ribas negu su 2.
YZF
| 08/26 00:18 Atsakyti
Rokas1 logo rėmėjas
08/25 21:36

Manau jei lyginant vieno rato laiką, motociklininkas mašinoj visada bus greitesnis nei mašinų lenktynininkas ant moco. Bet jei pilnas lenktynių distancijas važiuotų, tikriausiai būtų atvirkščiai. Bent kiek esu girdėjęs iš pirmų lūpų ir kiek pastebėjau stebėdamas lenktynes, susidaro įspūdis, kad parodyt labai gerą greitį ant moco yra sunku, bet nepalyginamai sunkiau yra atitaikyt ir išlaikyt idealų tempą auto lenktynėse taip, kad būtų pasiekta ideali padangų temperatūra, tuo pačiu išlaikant minimalų jų dėvėjimąsi ir dar taupant kurą. jau nekalbu apie lenktynine situacijas, kai su auto turi jaust jo ribas, o su mocu realiai matai priekinį savo ratą, o šonai baigiasi ties tavo kojom. Davus Marquez šiek tiek pasitreniruot ir leist jam lenktyniaut Merse šalia Hamio, pirmą pusę sezono turbūt po kelis ratus per lenktynes nuo jo atsilikinėtų, jei tik finišuot sugebėtų . Aišku, ant moco pereit irgi nelengva, bet bent jau vidutinį tempą galbūt lengviau būtų pasiekt.

Visiskai priesingai. Vaziavimas ant moto reikalauja daug didesniu fiziniu jegu ir pasiruosimo (nes ne tik stabdai ir begejesi, bet dar papildomai ir vartaisi i sonus, kas atima daug energijos). Kas niekada ziede su motu nera vaziaves to tiesiog nesupranta. Ka jau kalbeti apie tai kad sukibimas su pavirsiumi yra daug mazesnis ir motas daug labiau slidineja ir ji pastoviai reikia gaudyti visu savo kunu. Taigi vienas greitas ratas an moto (kazkaip, net nesupratus kaip) dar dar, bet kai reikia 20 ratu vaziuoti lygiai tokiu paciu tempu (ir su lygiai tomis paciomis padangu perkaitimo ir kuro vartojimo problemomis) tai yra visiskai kitas dalykas, nera ka lyginti.
YZF
| 08/26 22:58 Atsakyti
Fekkalli
08/26 22:26

Pagal feedbacka is visokiu lorenzo ir tt, tai butent ne maziausia o didziausia.
Tavo palyginimas mazdaug kaip Lebrono su Ronaldo. Kas greiciau imest i krepsi ar ispirt i vartus. Taip ir su tom sekundem. Kiek ratu reikia nuvaziuot kad -20 pavirstu -2. Ir kitu atveju ar aplamai -2 kadanors pavirstu i 0 f1?
Cia nera palyginami dalykai, ir rossis niekada nebus hamiltonas kaip ir hamiltonas nebus rossi. Zmones ten visa gyvenima praleidzia.

Lorenzui ar Markezui didziausias skirtumas yra apkrovos ir stabdymo taskai. Nes kazkoks skirtumas yra, tai kazkoki skirtuma ir sako. Bet koks feedback'as is Hamiltono? Oh wait...jo nera ir nebus.
Nes jeigu butu, tai ju (F1 pilotu) problemos butu 5x didesnes negu MotoGP lenktynininku problemos. Su 4 ratais vaziuoti daug saugiau ir paprasciau. Visose srityse, visose kategorijose.
YZF
| 08/26 10:34 Atsakyti
SatanKlaus
08/26 09:54

Ir kaip juos sulygint? Vienas su mocu kitas su formule... Ką čia lygint?

MM parodo laika su F1, LH parodo laika su F1. Paimi skirtuma
MM parodo laika su MotoGP, LH parodo laika su MotoGP. Paimi skirtuma.

Sudedi abu skirtumus ir gauni rezultata.

Pvz: LH uzveza Markezui 3sec per rata, Markezas uzveza LH 25sec per rata. Bendroje sumoje LH pralaimi kova 22sec skirtumu.
YZF
| 08/26 21:31 Atsakyti
kart
08/26 19:02

Kadangi tu vaziaves tiek su F1, tiek su moto, tai gali palyginti. Praveztu kas nors taip posukyje, kaip vaziuoja F1 bolidas, tai man atrodo, kad fekalijos per ausi istrykstu. Motociklui toli sviecia iki tokiu G jegu.

As esu vaziaves tiek su masina tiek su motu ziede ir zinau kuo skiriasi keturi ratai nuo dvieju trasoje. Priesingai negu tu, kuris moka tik fantazuoti ir nieko daugiau.
YZF
| 08/26 21:36 Atsakyti
Fekkalli
08/26 20:36

Joks mocas niekada nevaziavo ir nevaziuos tokiu greiciu posukyje. Joks motociklininkas ir jo kaklas niekada nepatyre ir nepatirs tokiu perkrovu. Mocu vaziuot sunkiau? Kacergos lygyje gal ir sunkiau

Apkrovos maziausia problema. Prie ju priprantama. Esmine problema pasiekti galimybiu (sukibimo) ribas, nes su keturiais ratais jeigu pradedi slysti (pacioje pradzioje) tai sumazini tempa ir vel grizti i trajektorija, tuo tarpu jeigu moto priekinis ratas slysta tai jau viso gero - batonas. Todel be patirties niekas negali iskarto pasiekti moto sukibimo ribu, priesingai negu masinos. Todel kai koks nors Schumacheris atsisedo ant MotoGP tai vaziavo 20sec per rata leciau o kai koks nors Rossis atsisedo uz F1, vaziavo 2sec per rata leciau.
YZF
| 08/26 22:55 Atsakyti
kart
08/26 21:53

Kita karta dar nepamirsk pamineti, kad Rossi karjera prasidejo nuo kartingu ir veliau jau vaziuodamas su moto jis tuo paciu dalyvavo ivairiose lenktyniu kategorijose. Pasaulio ralio cempe jis uzemes 2 vieta.
Tai kaip matai, uz F1 vairo sedo ne siaip kazkoks eilinis motociklistas.

Tu man fantazuotojau apie Rossi nepasakok ir kokie jo pasiekimai kur yra. Ir pasidomek kas dar uz F1 bolido vaziavo, nereikes buti nuolatiniu pajuokos objektu.
fnatic
| 08/25 19:25 Atsakyti
AiJo
| 08/26 17:44 Atsakyti
YZF
08/26 10:34

MM parodo laika su F1, LH parodo laika su F1. Paimi skirtuma
MM parodo laika su MotoGP, LH parodo laika su MotoGP. Paimi skirtuma.

Sudedi abu skirtumus ir gauni rezultata.

Pvz: LH uzveza Markezui 3sec per rata, Markezas uzveza LH 25sec per rata. Bendroje sumoje LH pralaimi kova 22sec skirtumu.

Jau sitas frajeris kai parasys, tai nei juokis nei verk... :DDDD
×

TOP naujienos