M.Mosley nori įvesti kuro sunaudojimo ribojimą

M.Mosley nori įvesti kuro sunaudojimo ribojimą
logo 2006 Vasario 15 d. 18:52, WHO

Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Maxas Mosley atskleidė savo planus ateities „Formulės-1“ bolidų varikliams taikyti tik vieną– leistino suvartoti kuro kiekio – ribojimą bei ketinimus pereiti prie ekologiškesnio kuro naudojimo.
„Mes galvojame apie kuro naudojimo efektyvumo formulę. Tam yra daugybė priežasčių, neskaitant to, kad tai būtų politiškai korektiškas sprendimas. Visi automobilių gamintojai siekia kuro ekonomijos, vyksta daug su tuo susijusių įdomių procesų. Be to, jei artimiausiais metais įvyktų naftos krizė, kas yra labai tikėtina, galėtume pasakyti, jog dirbame su pačiomis geriausiomis kuro ekonomijos technologijomis“, – pareiškė FIA prezidentas.
„Lengviausia būtų riboti leistino suvartoti kuro kiekį. Tačiau galimas ir įdomesnis sprendimas, kai kuro vožtuvas reguliuoja kuro kainos tėkmės kiekį pagal variklio sūkius, taip pasiekiant kuro ekonomija visame variklio darbo rėžimo diapazone“, – aiškino M.Mosley.
Be to, federacijos prezidentas atskleidė planus pereiti prie ekologiškesnio kuro naudojimo jau artimiausioje ateityje.
„2008 metais naudojamo kuro 5,75% sudarys bio priedai, nes tokius reikalavimus nuo 2010 metų įgyvendins visa Europos Sąjunga, o mes juk nenorime atsilikti. Be to, svarstome galimybė, jei stengsimės siekti kuro ekonomijos, pereiti ir prie tokios kuro rūšies kaip E85, kurios 85% sudaro etanolis ir kurios šiek tiek yra Jungtinės Valstijose, ar kažko panašaus“, – išdėstė savo planus M.Mosley.
„Tačiau vėlgi, kai prasidės čempionatas, kai žinosime, kas jame varžosi, susėsime su jais ir pasikalbėsime apie 2011-uosius, ir iki metų pabaigos susitarsime, kad visi galėtų vykdyti atsargią, mažų apimčių tyrimų programą“, – paaiškino FIA prezidentas.
„Automobilių gamintojai didelį dėmesį skiria purkštukams ar purškimo schemoms, ir tai dramatiškai leido padidinti kuro ekonomiją, tad būtų protinga ir mums dirbti ta linkme, tačiau neskubant, nes skubūs sprendimai tik lemia dideles išlaidas“, – pridūrė jis.
M.Mosley pastaruoju metu paskelbė ne vieną radikalų pasiūlymą – FIA prezidentas pasiūlė automobilių gamintojams neskirti dalies „Formulės-1“ pajamų, neleisti tris metus – nuo 2008 iki 2010 metų – tobulinti variklių bei vykdyti nuolatinę komandų rotaciją.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0