MotoGP. Aragone „pole“ iškovojo trasos rekordą pagerinęs F. Bagnaia

logo 2021 Rugsėjo 11 d. 16:26, Ducati Corse Press

Aragone, Ispanijoje, surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje triumfavo „Ducati“ komandos sportininkai, o Francesco Bagnaia, pagerinęs šešerius metus gyvavusį trasos rekordą, iškovojo „pole“ poziciją.

Sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, į pirmą vietą pakilo čempionato lyderis Fabio Quartararo. Prancūzas pirmuose trijuose sektoriuose varžovus lenkė puse sekundės, bet stokojęs greičio ilgoje tiesiojoje, artimiausią varžovą, kirtęs finišo liniją, pranoko tik 0,15 sek.

F. Bagnaia pirmuose sektoriuose nenusileido F. Quartararo, o paskutiniame įgijo persvarą prieš „Yamaha“ motociklininką. Italas užfiksavo geriausią rezultatą ir pagerinęs trasos rekordą, kurį dar 2015 m. buvo pasiekęs „Honda“ motociklininkas Marcas Marquezas, iškovojo „pole“ poziciją.

Kvalifikacijos pabaigoje F. Quartararo nepavyko pagerinti rezultato ir iškovoti „pole“ pozicijos. Pačioje važiavimų pabaigoje prancūzas nukrito dar viena pozicija žemyn, kai savo geriausią rezultatą užfiksavo ir antrą startinę poziciją iškovojo kitas „Ducati“ komandos motociklininkas Jackas Milleris.

M. Marquezas kurį laiką mėgavosi vieta pirmoje startinėje eilėje. Bet po to, kai savo rezultatą pagerino J. Milleris, ispanas nukrito į ketvirtą vietą, iš kurios ir pradės rytojaus lenktynes. Greta M. Marquezo startuos atitinkamai penktą ir šeštą vietas iškovoję Jorge Martinas ir Aleixas Espargaro.

Silpnokai kvalifikacijoje pasirodė „Suzuki“ komandos sportininkai. Jei Joanas Miras sugebėjo iškovoti septintą startinę poziciją, tai prieš metus Aragone triumfavęs Alexas Rinsas liko tik 20-as. Ispanui, kuris aplenkė tik Valentino Rossį ir Jake‘ą Dixoną, tai prasčiausias rezultatas nuo 2017 m.

Silverstoune „pole“ poziciją iškovojęs antrasis „Honda“ lenktynininkas Polas Espargaro šį kartą liko aštuntas. Tuo tarpu pirmą kartą antroje kvalifikacijos dalyje dalyvavęs Enea Bastianini startuos devintas.

Johannas Zarco, buvęs greičiausias pirmoje kvalifikacijos dalyje, „MotoGP“ lenktynes Aragono trasoje pradės iš dešimtos pozicijos.