MotoGP. Asseno trasos rekordą pagerinęs M. Vinalesas iškovojo „pole“

logo 2021 Birželio 26 d. 16:27, Yamaha Racing

Asseno trasoje vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje „pole“ poziciją po ilgesnės pertraukos iškovojo „Yamaha“ motociklininkas Maverickas Vinalesas. Tuo tarpu nuo motociklo kritusiam Marcui Marquezui tai buvo prasčiausia kvalifikacija karjeroje.

Minėtasis M. Marquezas buvo priverstas dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Važiavimams artėjant prie pabaigos, bandydamas pagerinti savo rezultatą sportininkas krito nuo motociklo viename iš posūkių ir baigė pasirodymą. Ispanas rytoj vyksiančias lenktynes pradės iš 20-os pozicijos. Iki šiol prasčiausias M. Marquezo rezultatas kvalifikacijoje buvo 14-a vieta.

Antroje kvalifikacijos dalyje čempionato lyderiui Fabio Quartararo pakako poros ratų tam, kad pagerintų paties 2019 m. pasiektą trasos rekordą ir pakiltų į pirmą vietą.

Iki važiavimų pabaigos likus dviem minutėms, komandos draugo rezultatą pagerino ir į pirmą poziciją pakilo M. Vinalesas. F. Quartararo važiavimų pabaigoje nepavyko ispano pranokti greičiu, tad antrą lenktynių savaitgalį iš eilės teks startuoti iš antros pozicijos. Tuo tarpu M. Vinalesas gali pasigirti, jog kiekviename sezone nuo 2017 m. jam pavyko iškovoti bent po vieną pergalę ir vieną „pole“.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje turėjęs dalyvauti „Ducati“ motociklininkas Francesco Bagnaia antroje važiavimų dalyje užfiksavo trečią rezultatą, tad startuos iš pirmos startinės eilės. Italas už savęs paliko geriausiai tarp „Honda“ atstovų pasirodžiusį Takaakį Nakagamį, kuris iškovojo ketvirtą startinę poziciją.

Antrą vietą čempionate užimantis Johannas Zarco taip pat dalyvavo pirmoje kvalifikacijos dalyje. Prancūzas prasibrovė į kitą važiavimų etapą ir iškovojo penktą startinę poziciją, tuo tarpu šiemet jau spėjęs nugalėti Miguelis Oliveira liko šeštas.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje nuo motociklo krito Alexas Rinsas. Nepaisant to, ispanas buvo greičiausias „Suzuki“ atstovas, aplenkęs Jacką Millerį ir Aleixą Espargaro.

Čempiono titulą ginantis Joanas Miras liko dešimtas, o po ilgos pertraukos antroje kvalifikacijos dalyje dalyvavęs Valentino Rossi liko dvyliktas.

„MotoGP“ lenktynės Asseno trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.