MotoGP. Didžiojoje Britanijoje – V.Rossi pergalė

logo 2005 Liepos 24 d. 23:16, Yamaha
„MotoGP“ pasaulio čempionas Valentino Rossi („Yamaha“) nugalėjo lietui lijant vykusiame Didžiosios Britanijos GP, Doningtono Parko trasoje.
Antras šiose lenktynėse finišavo Kenny Robertsas jaunesnysis („Suzuki“), trečias – Alexas Barrosas („Honda“).
V.Rossi ši pergalė – septintoji šiame sezone per devynias jau vykusias lenktynes. Italas 104 taškasi pirmauja prieš artimiausią persekiotoją čempionate Marco Melandri („Honda“).
Pačioje lenktynių pradžioje, pirmuosius tris ratus, pirmavo Sete Gibernau („Honda“), tačiau jis išlėkė iš trasos ir lyderiu tapo Johnas Hopkinsas („Suzuki“). Jis taip pat pirmavo vos du ratus, iki išslydo už važiuojamosios dalies ribų. Iš viso šlapių lenktynių metu iš trasos išlėkė 11 sportininkų.
Lyderių tapęs A.Barrosas pirmavo nuo 7 iki 21 rato, o jį persekiojo K.Robertsas, Colinas Edwardsas („Yamaha“) ir V.Rossi. Pastarasis, likus 8 ratams iki finišo, išsiveržė į priekį ir per penkis ratus įgavo net 8 sekundžių pranašumą. V.Rossi finišo liniją kirto stovėdamas ant savo motociklo.
„Tai buvo vienos iš sunkiausių lenktynių mano karjeroje. Buvo labai šalta, labai slidu bei prastas matomumas. Kai važiavau antras, iš paskos Barrosui, įsivažiavau tik po trijų ratų, tada jį aplenkiau ir per keletą ratų po to padariau viską, ką galėjau“, – po lenktynių kalbėjo jų nugalėtojas.
Kitas „MotoGP“ pirmenybių etapas vyks po savaitės, Vokietijoje, Sachsenringo trasoje.