MotoGP: Le Mane triumfavo V. Rossi

logo 2008 Gegužės 18 d. 20:10, Yamaha Motor Racing Srl
„MotoGP“ čempionato Prancūzijos GP lenktynėse triumfavo „Yamaha“ motociklais važiavę sportininkai – ant apdovanojimų pakylos užlipo pirmoje vietoje finišavęs Valentino Rossi, antrąją vietą užėmęs Jorge Lorenzo ir trečias likęs Colinas Edwardsas.
V. Rossi į priekį lenktynėse išsiveržė 7-ame rate iš varžybas sudarančių 28-ių, kai aplenkė „Ducati“ lyderį Casey Stonerį. Italas be konkurencijos pasiekė finišą, o jo persvara prieš antroje vietoje važiavusį Jorge Lorenzo vienu metu siekė apie 10 sek.
Nors lenktynėse pergalę šventė V. Rossi, tikruoju varžybų herojumi tapo J. Lorenzo. Po Kinijos GP treniruotėse patirtų traumų dar pilnai neatsigavęs ispanas po starto nukrito iš penktosios į dešimtąją vietą, tačiau vėliau ėmė sparčiai kilti aukštyn.
9-ame rate „MotoGP“ naujokas aplenkė net tris lenktynininkus ir pakilo į šeštąją vietą. 15-ame rate jaunasis talentas aplenkė Chrisą Vermeuleną („Suzuki“) ir pakilo į penktąją poziciją. Dar po 5 ratų jis įveikė ir C. Edwardsą bei ėmė spausti C. Stonerį. Australui kilus techninių problemų, J. Lorenzo tapo trečias, ir greitai pakilo į antrąją vietą, aplenkdamas Danielį Pedrosą („Honda“).
Laimėjęs antrąją iš eilės pergalę, V. Rossi tapo „MotoGP“ čempionato lyderiu. Italas turi 3 taškų persvarą prieš antrąją vietą besidalijančius J. Lorenzo ir D. Pedrosą. Be to, sėkmė Le Mano trasoje buvo 90-oji jo pergalė „Grand Prix“ varžybose.
Kitas „MotoGP“ pirmenybių etapas bus surengtas Italijoje, Mugello trasoje, birželio 1 dieną.