MotoGP. Misane vėl greičiausias F. Bagnaia, o F. Quartararo tik 15-as

logo 2021 Spalio 23 d. 16:32, Ducati Corse Press

Antrą kartą šiais metais Misano trasoje, Italijoje, surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje pirmą startinę poziciją iškovojo „Ducati“ motociklininkas Francesco Bagnaia, iškovojęs ketvirtą „pole“ poziciją iš eilės. Tuo tarpu čempionate pirmaujantis Fabio Quartararo liko tik penkioliktas.

Abu minėti sportininkai šį kartą turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Joje geriausius rezultatus užfiksavo ir į kitą etapo pateko F. Bagnaia bei Ikeras Lecuona. Tuo tarpu F. Quartararo baigė savo pasirodymą. Ir lyg to būtų ne gana, teisėjai anuliavo geriausią prancūzo rezultatą, kurį sportininkas užfiksavo trasoje mojuojant geltonomis vėliavomis. Tad čempionato lyderis liko penkioliktas. Tai prasčiausias F. Quartararo rezultatas „MotoGP“ klasėje.

Antroje kvalifikacijos dalyje minėtasi F. Bagnaia pirmuoju bandymu vieną Misano trasos ratą įveikė per 1 min. 33,045 sek. ir pakilo į pirmą vietą. Kaip paaiškėjo vėliau, net tik pačiam italui, bet ir kitiems sportininkams taip ir nepavyko pagerinti „Ducati“ motociklininko užfiksuoto rezultato. Tad F. Bagnaia iškovojo ketvirtą „pole“ poziciją iš eilės ir tapo pirmuoju „Ducati“ motociklininku nuo 2008 m., kuriam pavyko tai pasiekti.

Labai nedaug iki „pole“ pozicijos pritrūko kitam „Ducati“ komandos motociklininkui Jackui Milleriui. Australas vos 0,025 sek. atsiliko nuo F. Bagnaios ir liko antras.

Trečioji startinė vieta taip pat atiteko su „Ducati“ motociklu, bet senesnės modifikacijos, važiavusiam čempionato naujokui Lucai Marini. Italui tai bus pirmas kartas, kai „MotoGP“ lenktynes pradės iš pirmos startinės eilės.

Vietas antroje startinėje eilėje išsidalino Polas Espargaro, Miguelis Oliveira ir greičiausias šiandien „Yamaha“ lenktynininkas Franco Morbidelli.

Kritimu kvalifikacija baigėsi „Honda“ motociklininkui Marcui Marquezui, kuris liko septintas. Ant motociklo paskutinėje važiavimų dalyje neišsilaikė ne tik ispanas, bet ir „Tech 3“ bei „Pramac“ lenktynininkai: I. Lecuona, Danilo Petrucci, Johannas Zarco ir Jorge Martinas. Pastarasis kvalifikacijoje krito du kartus.

„MotoGP“ lenktynės Misano trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.