MotoGP. Mugello trasos rekordą pagerinęs F. Quartararo iškovojo penktąją „pole“

logo 2021 Gegužės 29 d. 17:12, Yamaha Racing

Čempionato lyderis Fabio Quartararo pagerino Mugello trasos rekordą ir iškovojo ketvirtą „pole“ poziciją iš eilės, penktą šių metų sezone.

Dėl Jasono Depasquier patirtos avarijos „Moto3“ kvalifikacijoje, po kurios sportininkas buvo išskraidintas į ligoninę, pirmoji „MotoGP“ kvalifikacijos dalis prasidėjo pusvalandžiu vėliau.

Pirmoje važiavimų dalyje turėjo dalyvauti tiek Maverickas Vinalesas, tiek Marcas Marquezas. „Yamaha“ motociklininkui bandant įveikti greitąjį ratą, „Honda“ atstovas stengėsi nuo jo neatsilikti. Abiem sportininkams kirtus finišo liniją, M. Marquezas pakilo į pirmą vietą, o M. Vinalesas buvo antras. Bet ispano rezultatą pagerino „Aprilia“ motociklininkas Aleixas Espargaro. M. Vinalesas vėliau dar bandė pagerinti savo rezultatą, bet nesėkmingai, tad baigė pasirodymą po pirmosios važiavimų dalies.

Antroje važiavimų dalyje, sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, į pirmąją vietą pakilo F. Quartararo, kuris vieną ratą įveikė per 1 min. 45,481 sek. Vėliau prancūzas važiavo dar greičiau. Įveikęs ratą per 1 min. 45,187 sek., čempionato lyderis pagerino trasos rekordą ir iškovojo „pole“ poziciją.

„Ducati“ atstovas Francesco Bagnaia, nepaisant to, jog kvalifikacijos metu jį persekiojo ne vienas varžovas, nuo F. Quartararo atsiliko 0,230 sek. ir iškovojo antrą startinę poziciją. Tuo tarpu Johannas Zarco paskutiniuoju bandymu pagerino savo rezultatą ir pakilo į trečią vietą. Prancūzui iki antros vietos pritrūko vos 0,015 sek.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje turėjęs dalyvauti A. Espargaro puikiai pasirodė antroje dalyje, užfiksavęs ketvirtą rezultatą. Tuo tarpu paskutinėse dvejose lenktynėse nugalėjęs Jackas Milleris liko penktas. Greta australo startuos greičiausias KTM motociklininkas Bradas Binderis.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje buvęs greičiausias M. Marquezas antroje liko tik vienuoliktas. Ispanas greičiu pranoko komandos draugą Polą Espargaro, kuris startuos iš dvyliktos pozicijos.

Sekmadienį Mugello trasoje vyksiančios „MotoGP“ lenktynės prasidės 15:00 val. Lietuvos laiku.