MotoGP. Pirmoje sezono kvalifikacijoje varžovus greičiu pranoko J. Martinas

logo 2022 Kovo 05 d. 18:37, FAlePhoto

„Pramac“ komandos lenktynininkas Jorge Martinas buvo greičiausias pirmoje šių metų „MotoGP“ kvalifikacijoje Katare, greičiu pranokęs antroje vietoje likusį Eneą Bastianinį.

J. Martinas, pernai Katare iškovojęs „pole“, kvalifikacijos pabaigoje pasinaudojo Polo Espargaro oro maišu ir kirtęs finišo liniją užfiksavo geriausią rezultatą - 1 min. 53,011 sek.

Važiavimams artėjant prie pabaigos, į pirmąją vietą buvo pakilęs daugkartinis čempionas Marcas Marquezas. Bet kvalifikacijos pabaigoje jį pranoko ne tik minėtasis J. Martinas, bet ir E. Bastianini, važiuojantis su 2021 m. „Ducati“ motociklu.

Greičiausias gamyklinės „Ducati“ komandos sportininkas šį kartą buvo Jackas Milleris, užfiksavęs ketvirtą rezultatą ir greičiu pranokęs penktoje vietoje likusį Aleixą Espargaro iš „Aprilia“ ekipos.

Kitas Espargaro, Polas, su „Honda“ motociklu užfiksavo šeštą rezultatą. O pirmoje kvalifikacijos dalyje buvęs greičiausias Bradas Binderis iš KTM liko septintas. Tai geriausias austrų motociklų gamintojo rezultatas Kataro trasoje.

Buvę greiti treniruotėse, „Suzuki“ sportininkai Joanas Miras ir Alexas Rinsas kvalifikacijoje liko atitinkamai aštuntoje ir dešimtoje pozicijose. Tarp jų įsiterpė praėjusių metų vicečempionas Francesco Bagnaia.

Čempiono titulą ginantis Fabio Quartararo turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje. Bet patekęs į kitą važiavimų etapą, greičiu pranoko tik komandos draugą Franco Morbidellį ir liko vienuoliktas.

Jei J. Martinas iškovojo „Pole“, tai ispano komandos draugas Johannas Zarco liko tik tryliktas. Prancūzas turėjo dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje ir buvo pakankamai greitas, kad patektų į kitą etapą, bet prieš užfiksuojant savo geriausią rezultatą, sportininkas buvo priverstas sulėtinti tempą dėl trasoje kritusio Darryno Binderio.

Pirmosios šių metų „MotoGP“ lenktynės Kataro trasoje Losaile prasidės 17:00 val. Lietuvos laiku.