MotoGP. V.Rossi sezoną pradėjo pergale

Šiandien prasidėjo „MotoGP“ pirmenybės – Pasaulio motociklų lenktynių čempionatas. Pirmajame etape, vykusiame Ispanijoje, Cherezo trasoje, nugalėjo daugkartinis čempionas Valentino Rossi, važiuojantis „Yamaha“ motociklu.
Tiesa, italas pergalę pasiekė išstumdamas savo pagrindinį varžovą Sete Gibernau iš trasos paskutiniajame žiedo posūkyje. Ispanas, atstovaujantis „Honda“, pirmavo didžiąją lenktynių dalį – 25 ratus iš 27, tačiau po minėto incidento prarado visas viltis kovoti dėl pergalės ir lenktynes baigė antras. Trečioje vietoje finišavo Marco Melandri, taip pat vairavęs „Honda“ techniką.
„Tai buvo labai sunkios lenktynės, ypač sunku buvo atlikti lenkimą paskutiniajame rate. Be abejo, Sete pyksta, tačiau tai – lenktynės“, – po lenktynių kalbėjo patenkintas jų nugalėtojas.
Ikisezoniniuose bandymuose itin prastai atrodęs bei savaitgalį akivaizdžiai greičio trūkės Maxas Biaggi finišavo tik septintas, o startavo vos šešioliktas. Nors italas pagaliau gavo išsvajotą gamyklinę „Honda“ techniką, rezultatų iš to išspausti jam kol kas nepavyksta.
Žemesnių klasių – 250 cm³ ir 125 cm³ – lenktynėse nugalėjo atitinkamai Dani Pedrosa („Honda“) ir Marco Simoncelli („Aprilia“).
Kitas „MotoGP“ čempionato etapas vyks Portugalijoje, Eštorilo trasoje, jau po savaitės – balandžio 17 dieną.