Nuo sausio taršos mokestis nebetaikomas neįgaliųjų automobiliams

Nuo sausio taršos mokestis nebetaikomas neįgaliųjų automobiliams
logo 2021 Sausio 04 d. 15:00, Pexels.com

Regitra pranešė, kad automobilių registracijos mokesčio, apskaičiuojamo pagal jų išmetamą CO2 kiekį, nebereikia mokėti už transporto priemones, kuriose yra sumontuota neįgaliesiems skirta įranga. Ši išimtis pradėta taikyti nuo šių metų įsigaliojus įstatymo pataisoms. 

Mokestis nebus taikomas tiems automobiliams, kurių dokumentuose yra įrašytas „SH“ arba „SV“ specialusis paskirties kodas. Pastarasis žymėjimas reiškia, kad transporto priemonė turi rankinį valdymą, leidžiantį automobilį vairuoti žmonėms su negalia. Tuo metu „SH“ kodas nurodo, kad tai yra lengvasis automobilis, kuris specialiai pritaikytas vienam ar keliems asmenims su neįgaliųjų vežimėliais.

Šie kodai gali būti įrašyti automobilio kilmės ar patvirtinimo dokumentuose. Pavyzdžiui: registracijos liudijime, techninės ekspertizės ar įrangos sumontavimo pažymoje bei kt.

Yra ir daugiau išimčių, kai nereikia mokėti automobilių registracijos mokesčio. Jis nėra taikomas ir laikinai registruojamoms (iki mėnesio) iš Lietuvos išvežamoms transporto priemonėms. Taip pat istoriniams automobiliams, kuriems yra išduoti istoriniai numerio ženklai.

Mokesčio nereikia mokėti ir už tuos registruojamus automobilius, kurių valdytojai nesikeičia. Pavyzdžiui: keičiant asmens pavardę, užsisakant registracijos liudijimo dublikatą vietoj prarasto ar sugadinto ir pan.

Pažymima, kad registruojant visiškai naują automobilį sumokėti mokestį reikia, bet jį galima susigrąžinti, jei automobilis išregistruojamas ir išgabenamas iš Lietuvos teritorijos per 90 dienų nuo pirmosios įregistravimo datos.

AUTOMOBILIŲ TARŠOS SKAIČIUOKLĖ -  AUTOMOBILIO REGISTRACIJOS MOKESTIS

Nuo 2020 liepos 1 dienos į  mokesčio apskaičiavimo bazę yra įtrauktas CO2 išmetimo faktorius ir tranporto priemonės naudojamas degalų tipas. Norint išvengti mokesčių reikėtų rinktis tokį automobolį, kurio CO2 emisija neviršija 130 g/km. Skaičiuojama, kad naujasis mokestis palietė 9 iš 10-ies automobilį pirkti nusprendusius vairuotojus.

Nuo šių dviejų faktorių priklausomą registracijos mokesčio dydį galite sužinoti automobilio taršos mokesčio skaičiuoklėje.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 2883
2. redworm 2851
3. Valerijonas 2848
4. berta 2847
5. Valode 2778