Padangų amžius, bei į ką atkreipti dėmesį perkant naujas padangas?

Padangų amžius, bei į ką atkreipti dėmesį perkant naujas padangas?
logo 2021 Vasario 06 d. 12:00, Pexels.com

Kiekvieną pavasarį ir rudenį vairuotojams tenka iš naujo pamąstyti apie turimas automobilio padangas ir derinimą su sezono reikalavimais. Galiausiai, tenka nuspręsti: turimos padangos vis dar yra tinkamos naudoti, ar jau atėjo laikas ieškoti naujų.

Jeigu padangų protektorius tenkina kelių eismo taisyklių reikalavimus, tokiu atveju, kitas svarbus tinkamumo rodiklis – padangų amžius. Eksploatacijos metu padangos patiria didžiulius išorinių jėgų poveikius ir milžinišką „stresą“ – kelio nelygumus, besikeičiančią temperatūrą, trinties jėgas ir kitas sąlygas, tad šiuo atveju būtina įvertinti padangų amžių

Transporto priemonių, kurių padangos neatitinka nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimų, vairavimas užtraukia KET pažeidimų baudą vairuotojams nuo 30 iki 40 eurų (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 415 str. 2 d.) ar galiojančios privalomosios techninės apžiūros sustabdymą.

Renkantis naujas padangas būtina atkreipti dėmesį į tokius patarimus:

  • Rinktis iš visame pasaulyje garsių padangų gamintojų. Jie turi didelę patirtį gaminant kokybiškas padangas, preciziškai saugo savo gerą vardą ir turi daug laisvų resursų investicijoms į mokslinius tyrimus, kurie padeda pasiekti aukščiausią įmanomą padangų kokybę. Pavyzdžiui, Michelin, Bridgestone bei kiti didieji gamintojai per daugelį metų taip ištobulino padangų pagaminimo kokybę, jog garantuoja, kad net ir po kelių metų nuo pagaminimo momento padangos prekybininkus pasiekia puikios būklės ir tinkamai tarnaus visą eksploatacijos laiką.
  • Padangas įsigyti iš patikimų ir žinomų pardavėjų. Viena vertus jie taip pat saugo savo gerą vardą, tad atidžiai renkasi padangų gamintojus bei produkcijos transportavimo ir saugojimo sąlygas, kitą vertus pasiekiamos didesnės apyvartos leidžia pirkti padangas dideliais kiekiais, dėl ko gauna papildomas nuolaidas iš gamintojų, o tai suteikia galimybių mažinti kainas pirkėjams. Be to, keičiantis sezonams dauguma gamintojų turi neišparduotus likučius ir jie tampa dideliu „galvos skausmu“, mat reikia atlaisvinti sandėlius naujo sezono padangoms. Tad šiuos likučius mielai išparduoda padangų pardavėjams su didelėmis nuolaidomis. O tokiais pasiūlymais gali pasinaudoti tik didieji pardavėjai, turintys pakankamas sandėliavimo patalpas, kuriose padangos saugiai laukia naujojo pardavimų sezono.

  • Perkant padangas atidžiai apžiūrėti jų paviršių. Nepriklausomai nuo padangų amžiaus, visada pirkdami padangas įvertinkite jų išvaizdą – ar gumos paviršiuje nesimato smulkių įtrūkimų, nėra spalvos pokyčių ar neaiškių dėmių, o taip pat, ar padangos paviršius nepraradęs elastingumo. Jeigu padanga atrodo idealiai, sukti galvos bent jau dėl padangos pagaminimo datos neverta – ji buvo kokybiškai pagaminta ir tinkamai sandėliuota, tad fizikinės savybės bus tokios, kokios ir buvo iš karto po pagaminimo. 

Padangų amžiaus nustatymas

Padangų amžių galima apskaičiuoti patiems – tereikia žvilgtelėti į padangos pagaminimo datą. Ši data būna įtraukta į padangos serijos numerį, kuris yra užrašytas padangos išorėje. Serijos numeris yra raidžių ir skaitmenų kodas, susidedantis iš 11 skaičių ir dažniausiai, bet ne visada, prieš juos esančio akronimo DOT.

Pirmi du skaičiai reiškia padangos gaminimo savaitę (ji kinta nuo 01 iki 52), kiti du skaičiai – metus. Padangų, pagamintų iki 2000-ųjų, pagaminimo metai nurodomi vienu skaitmeniu.

Kada reiktų turimas padangas keisti į naujas? 

Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad naudojamos padangos neturėtų fizinių pažeidimų, o protektoriaus gylis tenkintų sezoninius reikalavimus. Jei padanga netenkina šių reikalavimų ją iš karto reikia keisti.



Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794