„Pirelli“ dar nežino naujo Kanados trasos asfalto savybių

„Pirelli“ dar nežino naujo Kanados trasos asfalto savybių
logo Birželio 04 d. 12:17, Daimler

Po dviejų etapų Europoje „Formulė-1“ išvyko už vandenyno į Kanadą, o etapui Giles Villeneuve'o vardo autodrome padangų gamintojas iš „Pirelli“ paruošė tokių pat minkštų sudėčių padangas, kokios buvo naudojamos ir Imoloje bei Monake. Kaip ir pernai C3 padangos bus kietosios, C4 – vidutinės ir C5 – minkštosios.

Kanados Monrealio trasos ypatybės yra tos, kad čia svarbus yra stabilumas stabdant, o stabdymas čia būna gana intensyvus, svarbus čia ir geras varančiųjų ratų sukibimas su danga išvažiuojant iš posūkių. Skirtingai nei Monakas, Monrealyje yra įmanomi lenkimai, visų pirma tiesiosios gale.

Šių metų lenktynėms asfalto danga buvo pakeista viso rato distancijoje, taip pat buvo sumontuoti nauji kelkraščiai. Teoriškai visos žinomos šios trasos charakteristikos išliko – ir anksčiau ten asfaltas nepasižymėjo abrazyvumu, o dabar, kadangi jis visiškai naujas, galima laukti, kad sukibimas su danga dar labiau pablogės.

„Pirelli“ inžinieriai spėja, kad padangų granuliavimasis čia, ypač minkščiausių mišinių, bus nemenkas. Nors apskritai padangos Monrealyje dirba gana nedidelėmis apkrovomis.

Pernai Kanadoje matėme taktinių schemų įvairovę, pavyzdžiui, pirmojo trejeto lenktynininkai įveikė visą distanciją su dviem sustojimais, tačiau kiti boksuose stojo tik po vieną kartą ir stengėsi kuo labiau pailginti pirmąją atkarpą.

Kuriant strategijas reikia prisiminti, kad saugos automobilio pasirodymas – pakankamai dažnas reiškinys Kanados trasoje ir tie sportininkai, kurie nuvažiuoja gana ilgas pirmas atkarpas, teoriškai gauna šansą sustojimo boksuose laiką sumažinti iki minimumo.

Kaip visada, oro sąlygos Kanadoje šiuo metu gali būti sudėtingos, čia būdinga tai, kad saulėtą dangų gali keisti lietus ir stiprus vėjas arba atvirkščiai, o oro temperatūra gali keisti gana žymiai. Šis faktorius gali turėti didelės įtakos savaitgalio rezultatams.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2118
2. mantioras 2064
3. Beržas 2063
4. Valode 2062
5. Giriby 2061