Portugalijos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Gegužės 04 d. 10:38, Pixabay

Keletas įdomių faktų po Portugalijoje pasibaigusių trečiųjų lenktynių šiame sezone...

Laimėjęs kvalifikaciją Portimao trasoje, Valtteri Bottas iškovojo pirmąją „pole“ šiame sezone ir 17-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Jackie Stewartu.

„Mercedes“ komandai tai buvo 128 „pole“ – ji  pagal šį skaičių susilygino su „Williams“ bendrame reitinge, bet jiems prireikė 500 lenktynių mažiau. Surengtų GP etapų statistikoje „Mercedes“ iškovojo „pole“ 55,9 proc. dalyvautų lenktynių. Dabar daugiau „pole“ turi tik „McLaren“ (155) ir „Ferrari“ (228).

79-tą kartą „Mercedes“ komandos nariai užėmė visą pirmąją starto juostą – iki „Ferrari“ rekordo pakartojimo jiems beliko iškovoti tik vieną sėkmingą dublį.

Lewisas Hamiltonas 161 karą startavo iš pirmos eilės ir pratęsė savo rekordinę seriją.

Antrą kartą per trejas šio sezono lenktynes Maxas Verstappenas startavo trečias. Jo partneris Sergio Perezas kvalifikacijoje parodė ketvirtą laiką – antrose lenktynėse paeiliui abu „Red Bull“ pilotai kvalifikavosi pirmame ketvertuke.

Kvalifikacijoje užėmęs 5 vietą, Carlosas Sainzas pirmą kartą aplenkė Charlesą Leclercą, kai jie abu važiuoja vienoje „Ferrari“ komandoje.

Lando Norrisas trečią savaitgalį paeiliui užėmė 7 vietą.

Kvalifikavęsis 10-tas, Sebastianas Vettelis nutraukė nesėkmingą seriją iš 15-kos etapų, kuriuose jis nepateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Kvalifikavęsis 11-toje vietoje, Gegorge‘as Russellas pratęsė savo rekordą – jis nenusileido savo partneriams „Williams“ komandoje 40-tyje GP etapų. Tam, kad jis patektų į finalą, jam pritrūko 0,057 sek.

Pirmą kartą nuo Japonijos’19 Danielis Ricciardo iškrito iš kovos jau pirmoje sesijoje.

Pirmą kartą nuo Brazilijos’19 Lance‘as Strollas iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Laimėjęs Portugalijos GP etapą, Lewisas Hamiltonas iškovojo antrą pergalę sezone, 97-tą karjeroje ir 168-tą kartą užlipo ant podiumo.

Lewisas „Mercedes“ sudėtyje yra dalyvavęs 159 lenktynėse, 119 kartų lipo ant podiumo ir uždirbo taškus 150-tyje lenktynių.

Tai ketvirtoji Hamiltono pergalė paeiliui, kai jis startavo iš antros pozicijos.

Lenktynės Portimao buvo 123-čios Hamiltono karjeroje, po kurių jis pirmauja čempionate – tai absoliutus rekordas. Ankstesnis pasiekimas priklausė Michaeliui Schumacheriui – 122 GP, po kurių jis pirmaudavo pasaulio čempionate.

Maxas Verstappenas finišavo antras, 45-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo. Po trijų etapų Maxas uždirbo 61 tašką už pergalę ir dvi antrąsias vietas – tai geriausia jo sezono pradžia karjeroje.

Valtteri Bottas lenktynes baigė trečias, 58 kartą užlipo ant podiumo. Pirmą kartą Valtteri šiame sezone buvo lenktynių lyderiu. Portugalijos GP buvo 200-tasis etapas Suomijos sportininkams, kuriuose jie pirmavo lenktynėse.

Bottas 17-tą kartą per karjerą nuvažiavo greičiausią ratą ir pagal šį rodiklį susilygino su Rubensu Barrichello.

Hamiltonas, Verstappenas ir Bottas pagerino naują rekordą – šiam trejetui tai buvo 15-tas bendras podiumas. Anksčiau šis rekordas priklausė Hamiltono – Rosbergo ir Vettelio trejetukui – įvairia tvarka jie kartu finišavo prizinėse vietose 14-ka kartų. Būtent tvarka Hamiltonas – Verstappenas – Bottas tai buvo ketvirtas podiumas ir jau antras šiame sezone.

Ketvirtoji Sergio Perezo vieta – tai geriausias meksikiečio rezultatas šiame sezone. Pirmą kartą „Red Bull“ sudėtyje jis pirmavo lenktynėse ir pagerino 50-ties ratų pirmavimo ribą karjeroje.

Lando Norrisas lenktynes baigė penktas ir ketvirtose lenktynėse paeiliui finišavo pirmame penketuke.

Charlesas Leclercas finišavo šeštas – viso šio sezono lenktynes jis kol kas baigė pirmame šešetuke.

Septintoji Estabano Ocono vieta tapo geriausiu rezultatu „Alpine“ komandai šiame sezone ir savo 70-tajame GP etape prancūzas įveikė 200 uždirbtų taškų ribą.