R. Kubica: dvi „Williams“ mašinos tarsi iš skirtingų pasaulių

R. Kubica: dvi „Williams“ mašinos tarsi iš skirtingų pasaulių
logo 2019 Birželio 18 d. 12:28, Williams

Robertas Kubica užsiminė, kad jo mašina skiriasi nuo tos, su kuria lenktyniauja jo komandos draugas George‘as Russellas, tačiau kartu lenkų pilotas nepraranda vilties, kad situacija palaipsniui pasikeis į gerąją pusę.

„Faktiškai „Williams“ atsidūrė labai sunkioje padėtyje dar per žiemos bandymus. Vis dėlto, kai aš po ilgos pertraukos vėl galėjau atsisėsti prie „Formulės-1“ mašinos vairo, tai buvo stebėtina patirtis, - pasakojo Robertas Varšuvos leidiniui „Przeglad Sportowy“. – Diena, kai tai įvyko, buvo viena iš geriausių mano gyvenime. Todėl šis periodas klostosi man labiau pozityviai, nei daugelis mano.

Suprantama, jog jei kalbėsime tik apie šiuos metus, negalima pasakyti, kad reikalai klostosi gerai. Man norėjosi, kad sezonas prasidėtų kitaip, bet paskutiniais mėnesiais įvyko keletas teigiamų permainų. Žinoma, man norėtųsi kovoti dėl taškų, bet apie tai kalbos kol kas nėra, juk apskritai aš negaliu su niekuo kovoti trasoje.

Kaip paaiškinti, kad visose lenktynėse aš nusileidžiu savo komandos kolegai George‘ui Russellui? Tai kelių faktorių sutapimas. Kai kuriuos iš jų aš galiu paveikti ir dvejose ar trejose lenktynėse aš važiavau aukščiau už jį, bet atsitikdavo kai kurių dalykų, kurie nuo manęs nepriklausė. Be to, George‘as – vienas iš talentingiausių jaunosios kartos atstovų, jis yra labai šaunus pilotas.

Mašinos greitį įtakoja daug kas, aš nenoriu apie tai kalbėti. Aš turiu dirbti su savimi, gerindamas tai, kas nuo manęs priklauso. Būtent tokią užduotį aš kėliau sau dar prieš sezoną ir ji nepasikeis iki metų pabaigos. Aš tikiuosi, kad galėsiu pasitempti.

Aš nesu važinėjęs su kolegos bolidu, bet tam, kad atkreiptumėm dėmesį į kai kuriuos momentus, to ir nereikia. Net ir tokio trumpo rato kaip Kanadoje, įveikimo rezultatas, kur iš tikrųjų tėra tik septyni posūkiai, sako apie tai, kad mūsų dvi mašinos yra tarsi iš skirtingų pasaulių. Russellas sako, kad jo mašina veikia normaliai, beje, tai jis kalba ne tik spaudai, bet ir per techninius pasitarimus.

Šiuo metu mes ne tik daug nusileidžiame lyderiams, bet ir artimiausiems varžovams, todėl negalima pasakyti, kad mes galėsime greitai atsilošti. Tam mes turime žengti tris žingsnius į priekį, kai kiti darytų tik po vieną. Ir kol kas neaišku, ar pasiteisins tiek techniniai atnaujinimai, kurie atsiras mūsų mašinose artimiausiu metu.

Mano pagrindinis sunkumas yra tas, kad vieną dieną mašina elgiasi vienaip, o kitą dieną – visai kitaip ir yra neaišku, su kuo tai yra susiję. Be to, buvo ir esminių problemų, bet mes apie jas paprasčiausiai nekalbėjome, tai likdavo tik tarp mūsų ir komandos. Spręsdami jas, mes išeikvojome daug jėgų ir praradome daug laiko.

Bet man yra būdingas tikslo siekimas ir užsispyrimas. Šie bruožai padėjo man sugrįžti į „Formulę-1“ – jeigu ne jie, tai sunkiais laikas būtų buvę paprasčiau pasiduoti. Lenktynės man reiškia viską, bet kalbėti apie ateitį, kai prabėgo tik keturi šio sudėtingo sezono mėnesiai, yra per anksti. Bet jei man teks dalyvauti „Formulėje-1“ kur kas aukštesniame lygyje, aš tokio šanso neatsisakysiu. Iš kitos pusės, jei tokios galimybės nebus, aš vis vien džiaugsiuosi gyvenimu ir su malonumu prisiminsiu šį ypatingą mano karjeros etapą“.

Įdomu tai, kad lenkų koncernas „Orlen“, finansuojantis Kubicos pasirodymus už „Williams“, leido suprasti, jog jie gali nutraukti bendradarbiavimą su šia komanda ir nagrinėti kitus scenarijus.

„Tai yra Roberto ir „Orlen“ reikalas. Yra svarstomi įvairūs variantai, toks – taip pat. Mes dažnai kalbamės šia tema, - pareiškė kompanijos prezidentas Danielis Obajtekas. – Daug kas priklausys nuo to, kokią kryptį sau pasirinks Robertas. Galų gale, jis puikiai pažįsta šį sportą“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2118
2. mantioras 2064
3. Beržas 2063
4. Valode 2062
5. Giriby 2061