R. Kubica: dvi „Williams“ mašinos tarsi iš skirtingų pasaulių (16)

R. Kubica: dvi „Williams“ mašinos tarsi iš skirtingų pasaulių
logo 2019 Birželio 18 d. 12:28, Williams

Robertas Kubica užsiminė, kad jo mašina skiriasi nuo tos, su kuria lenktyniauja jo komandos draugas George‘as Russellas, tačiau kartu lenkų pilotas nepraranda vilties, kad situacija palaipsniui pasikeis į gerąją pusę.

„Faktiškai „Williams“ atsidūrė labai sunkioje padėtyje dar per žiemos bandymus. Vis dėlto, kai aš po ilgos pertraukos vėl galėjau atsisėsti prie „Formulės-1“ mašinos vairo, tai buvo stebėtina patirtis, - pasakojo Robertas Varšuvos leidiniui „Przeglad Sportowy“. – Diena, kai tai įvyko, buvo viena iš geriausių mano gyvenime. Todėl šis periodas klostosi man labiau pozityviai, nei daugelis mano.

Suprantama, jog jei kalbėsime tik apie šiuos metus, negalima pasakyti, kad reikalai klostosi gerai. Man norėjosi, kad sezonas prasidėtų kitaip, bet paskutiniais mėnesiais įvyko keletas teigiamų permainų. Žinoma, man norėtųsi kovoti dėl taškų, bet apie tai kalbos kol kas nėra, juk apskritai aš negaliu su niekuo kovoti trasoje.

Kaip paaiškinti, kad visose lenktynėse aš nusileidžiu savo komandos kolegai George‘ui Russellui? Tai kelių faktorių sutapimas. Kai kuriuos iš jų aš galiu paveikti ir dvejose ar trejose lenktynėse aš važiavau aukščiau už jį, bet atsitikdavo kai kurių dalykų, kurie nuo manęs nepriklausė. Be to, George‘as – vienas iš talentingiausių jaunosios kartos atstovų, jis yra labai šaunus pilotas.

Mašinos greitį įtakoja daug kas, aš nenoriu apie tai kalbėti. Aš turiu dirbti su savimi, gerindamas tai, kas nuo manęs priklauso. Būtent tokią užduotį aš kėliau sau dar prieš sezoną ir ji nepasikeis iki metų pabaigos. Aš tikiuosi, kad galėsiu pasitempti.

Aš nesu važinėjęs su kolegos bolidu, bet tam, kad atkreiptumėm dėmesį į kai kuriuos momentus, to ir nereikia. Net ir tokio trumpo rato kaip Kanadoje, įveikimo rezultatas, kur iš tikrųjų tėra tik septyni posūkiai, sako apie tai, kad mūsų dvi mašinos yra tarsi iš skirtingų pasaulių. Russellas sako, kad jo mašina veikia normaliai, beje, tai jis kalba ne tik spaudai, bet ir per techninius pasitarimus.

Šiuo metu mes ne tik daug nusileidžiame lyderiams, bet ir artimiausiems varžovams, todėl negalima pasakyti, kad mes galėsime greitai atsilošti. Tam mes turime žengti tris žingsnius į priekį, kai kiti darytų tik po vieną. Ir kol kas neaišku, ar pasiteisins tiek techniniai atnaujinimai, kurie atsiras mūsų mašinose artimiausiu metu.

Mano pagrindinis sunkumas yra tas, kad vieną dieną mašina elgiasi vienaip, o kitą dieną – visai kitaip ir yra neaišku, su kuo tai yra susiję. Be to, buvo ir esminių problemų, bet mes apie jas paprasčiausiai nekalbėjome, tai likdavo tik tarp mūsų ir komandos. Spręsdami jas, mes išeikvojome daug jėgų ir praradome daug laiko.

Bet man yra būdingas tikslo siekimas ir užsispyrimas. Šie bruožai padėjo man sugrįžti į „Formulę-1“ – jeigu ne jie, tai sunkiais laikas būtų buvę paprasčiau pasiduoti. Lenktynės man reiškia viską, bet kalbėti apie ateitį, kai prabėgo tik keturi šio sudėtingo sezono mėnesiai, yra per anksti. Bet jei man teks dalyvauti „Formulėje-1“ kur kas aukštesniame lygyje, aš tokio šanso neatsisakysiu. Iš kitos pusės, jei tokios galimybės nebus, aš vis vien džiaugsiuosi gyvenimu ir su malonumu prisiminsiu šį ypatingą mano karjeros etapą“.

Įdomu tai, kad lenkų koncernas „Orlen“, finansuojantis Kubicos pasirodymus už „Williams“, leido suprasti, jog jie gali nutraukti bendradarbiavimą su šia komanda ir nagrinėti kitus scenarijus.

„Tai yra Roberto ir „Orlen“ reikalas. Yra svarstomi įvairūs variantai, toks – taip pat. Mes dažnai kalbamės šia tema, - pareiškė kompanijos prezidentas Danielis Obajtekas. – Daug kas priklausys nuo to, kokią kryptį sau pasirinks Robertas. Galų gale, jis puikiai pažįsta šį sportą“.


Komentarai (16)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
ddt
| 06/20 18:23 Atsakyti
deivec
06/18 18:57

tai aisku RObertas ziauru koks baisus pilotas...visu laiku antirekordininkas, masinas dauzo kas antra etapa ir panasiai...
negalejote kokia crash lentele ideti...ar kokios inside info is Williams ? ka cia taip sausai ekspertai

Imesk situos raktazodzius i Youtube. Aciul
rmntz
| 06/18 19:45 Atsakyti
Na gal tiek stumti nereiia, bent jau Petrovą jaunystėje aplenkdavo. O gal dar ir Russelas kažkoks vunderkindas :)
deivec
| 06/18 18:57 Atsakyti
tai aisku RObertas ziauru koks baisus pilotas...visu laiku antirekordininkas, masinas dauzo kas antra etapa ir panasiai...
negalejote kokia crash lentele ideti...ar kokios inside info is Williams ? ka cia taip sausai ekspertai
Black_Death
| 06/18 17:37 Atsakyti
obmoc
06/18 17:34

Apgailetina, nesupranta,kad jam nei anksciau nei dabar nera vieta F-1. visiskai ne to kalibro draiveris.

Kelis tv sudauzei kai Robertas aplenkdavo Pilypa?
obmoc
| 06/18 17:34 Atsakyti
Apgailetina, nesupranta,kad jam nei anksciau nei dabar nera vieta F-1. visiskai ne to kalibro draiveris.
Black_Death
| 06/18 17:18 Atsakyti
“Daug kas priklausys nuo to, kokią kryptį sau pasirinks Robertas"
Ar cia uzuomena, jog kitam sezonui vyksta derybos buti vienu is dvieju fermeriu??
EičJey
| 06/18 17:13 Atsakyti
Šiaip paspausčiau ranką Robertui. Galvojau, kad valios pritrūks (ir nustos „lenktyniaut“) iki Monako. Pasirodo jis į valią dar neatsirėmė.. Neigimo stadija vis dar ;D 4 Liko..
paprastas*
| 06/18 16:54 Atsakyti
Gal komandos draugas geriau supranta bolidą ir sugeba jį tinkamai susiderinti (paaiškinti inžinieriams).
ddt
| 06/18 16:05 Atsakyti
Na, Robertai, prieitas liepto galas. Nei vienas, NEI VIENAS sakinys neskamba kaip logikos turintis pasiteisinimas. Nėra pasiteisinimų. Nesi greitas. Tiksliau - esi lėtas. Lėtas buvai ir WRC. Tu ten taip ir neprigijai, tuo labiau tau ne vieta F1. Aš tik grožiuosi gebėjimu nematyti realybės. Arba gebėjimu apsimest. Geresnius gebėjimus turi turbūt tik Karabasas.
maxpower
| 06/18 14:50 Atsakyti
RBR
06/18 14:34

Be reikalo taip Robertas, kad ir netiesiogiai pila ant komandos. Taip greit gali susigadinti savo kaip piloto reputacija ir jokie remeju pinigai tada nepades

Atėjęs į formulę jau susigadino reputaciją. Dabar tik pasiteisinimų ieško dėl lėtumo.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas