„Red Bull“ nebekaltina M. Webberio (63)

„Red Bull“ nebekaltina M. Webberio
logo 2010 Birželio 02 d. 00:12, Bridgestone Motorsports
Red Bull“ komanda, peržiūrėjusi turimą informaciją, pakeitė savo nuomonę dėl sekmadienį Turkijos GP lenktynėse įvykusios avarijos tarp savo lenktynininkų.
Ekipa dėl susidūrimo su Sebastianu Vetteliu nebekaltina poziciją gynusio Marko Webberio ir incidentą pavadino lenktyniniu.
„Išnagrinėjus visą informaciją akivaizdu, kad tai buvo lenktyninis incidentas, kurio tarp dviejų komandos draugų neturėjo įvykti“, - šiandien išplatintame pranešime spaudai pareiškė komandos vadovas Christianas Horneris.
„(Tokią išvadą priėmėme – red. past.) peržiūrėję visus faktus, kurių neturėjome iškart po lenktynių. Dr. Marko taip pat pritaria šiai nuomonei.“
Sportininkai važiavo skirtingais rėžimais
„Red Bull“ komanda pateikė tikslią įvykių chronologiją, patvirtindama, kad abu lenktynininkai važiavo skirtingais rėžimais – M. Webberis jau buvo pradėjęs taupyti kurą ir sumažinęs tempą, o S. Vettelis dar galėjo lėkti pilnu greičiu.

„38-ame rate Markas pakeitė savo kuro mišinį į šiek tiek liesesnį, dėl ko vidutinis rato įveikimas suprastėjo vidutiniškai 0,18 sekundės, išlaikant tokias pat apsukas. Sebastianas lenktynių metu sutaupė daugiau kuro už Marką, todėl dar porą ratų galėjo važiuoti geresniu rėžimu“, - dėstoma pranešime.
„38-ame ir 39-ame ratuose Sebastianas padidino greitį ir visiškai priartėjo prie Marko, tuo pačiu jausdamas nemažą iš paskos važiuojančio Hamiltono („McLaren“ - red. past.) spaudimą. Po labai gerai įveikto 9-ojo posūkio, Sebastianas spurtavo, pasinaudojo priešais važiuojančio bolido trauka ir pasuko į kairę lenkti Marko. Markas užėmė vidinę trajektoriją ir gynybinę poziciją, kam turėjo pilną teisę.“
„Kai Sebastianas buvo trimis ketvirčiais (bolido – red. past.) priekyje, jis pasuko į dešinę. Kai Sebastianas pasuko į dešinę, Markas laikėsi pozicijos ir tai baigėsi tuo, kad Sebastianas pasitraukė iš lenktynių, o Markas pažeidė bolido priekį ir komanda prarado pirmąsias dvi vietas.“
„Esmė ta, kad abu lenktynininkai turėjo vienas kitam suteikti daugiau vietos.“
Abiems pilotams – lygios sąlygos
Po Turkijos GP lenktynių sustiprėjus įtarimams, kad „Red Bull“ komanda labiau trokšta S. Vettelio, o ne M. Webberio sėkmės, ekipa suskubo užtikrinti, kad abiems lenktynininkams ir toliau bus suteikiamos vienodos sąlygos.
„Kaip ir visuomet žadėjau, abu lenktynininkai ir toliau gaus lygią paramą. Turkijos GP buvo brangi pamoka abiems pilotams ir mes esame tikri, kad tokia situacija daugiau nebepasikartos“, - pridūrė C. Horneris.

Komentarai (63)
Le
| 06/04 12:34 Atsakyti
gonscikas ,visiskai kvailas Tavo klausimas . Jeigu kas nors is Jusu dalyvauja , dalyvavo bet kokiose varzybose su vidaus degimo varikliais ir maziausiai buvo iskovoje kurias nors pergales Lietuvos mastu ar Europinese varzybose tokio sudo nemaltumet , nes vistiek suprastumet varzybu atmosfera kokia tvyro tarp visu komandu dalyviu , savos ar svetimos ekipos. Deja nedaugelis galetu tai pasigirti , tai tik teoriniai , dar daugiau kompiuteriniu zaidimu leksikonu kalbat , nesuprantant ju funkcionaliai praktisko jausmo ka jaucia pilotas savo vidumi , starto ir varzybu metu atliekant vienoki ar kitoki manievra. Geriau nusileiskit ant zemes ir asmeniskai kiekvienas isbandykit gyvenime tai , tuomet beprasmisku komentaru maziau parasysit. Sekmes praktiskai tai
geras6
| 06/03 13:49 Atsakyti
gonscikas> pinigo nera!
ram1
| 06/03 12:16 Atsakyti
Taupymas,taupymas...štai prie ko privedė kuro papildymo draudimas.Ekonominiai režimai,važiavimas užgesinus variklį...
T-Ervis
| 06/03 10:55 Atsakyti
MS >> Kurioje ten vietoje Veberis nepaliko veteliui vietos...pagal mane vietos turėjo pakankamai ir net per daug.Norėjo dar daugiau...todėl ir pasuko vairą.Geriausiai šį epizodą įvertino Nikas Lauda ir net nėra prie ko prikibti po jo komentaro...
gonscikas
| 06/03 08:16 Atsakyti
Paskaičius komentarus kyla klausimas - turim tiek daug F1 specų, tai kodėl iki šiol dar nei vienas lietuvis nevažiuoja F1 bolide????
Ferrari>Schumis
| 06/02 22:31 Atsakyti
tai jie kaltina ar nekaltina Weberi , ziadimai kazkokie Redbuliuose , ryskiai matosi kad nori Vetteeli iskelti i virsu o Webberi nuzeminti :)
HnrS
| 06/02 22:16 Atsakyti
Tiesiog Vettelis pagalvojo kad jau aplenkė savo komandos draugą T.Y. Webberį ir norėjo užsiimt išorinę posukio dalį, tada tai ir įvyko
Nuno
| 06/02 20:48 Atsakyti
MS> gal isivaizduoji, kada Vettelis turejo pradyti stabdyti pries posuki atvaziaves tokia trajektorija? tikriaus veliau uz Webberi? koks Vettelio greitis butu isvaziuojant is posukio i ji atvaziavus tokia trajektorija? tik svajonese jo situacija buvo gera - butu prarades ne tik galbut keliom sekundem iskovota vieta Webberiui, bet, tikriaus, dar ir Hamiltonui.
MS
| 06/02 19:23 Atsakyti
eres> Nebuk juokingas, beveik visi lenkimai atliekami isvaziavus is idealios trajektorijos, dazniausiai lendant i vidu. Tokiais atvejais atliekamas "blok pasas". Isskirtiniai atvejai kai lenkiama isore, bet tai visiskai nesusije su Web ir Vet avarija. Viska Vettelis dare gerai iki to momento kai pasuko vaira i desine, va ten ir man neaisku kodel taip padare. Matyt tik jis pats zino :)
eres
| 06/02 19:06 Atsakyti
As nesuprantu pro kuria vieta jus cia ziurit, kad sakot jog Vettelio situacija buvo geresne?? Webberis buvo arciau idealios trajektorijos, Buttonas lenke LH isore ir nesunkiai aplenke, nes jam turbut uzteko proto suprast, kad lyst i vidine daly ir po to tiketis, kad hmm... praleis ji kazkas? Kaltes yra pas abu, bet kai tokie banzai lenkimai daromi tai po to ir duzta bolidai.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas