„Red Bull“ nebekaltina M. Webberio

„Red Bull“ nebekaltina M. Webberio
logo 2010 Birželio 02 d. 00:12, Bridgestone Motorsports
Red Bull“ komanda, peržiūrėjusi turimą informaciją, pakeitė savo nuomonę dėl sekmadienį Turkijos GP lenktynėse įvykusios avarijos tarp savo lenktynininkų.
Ekipa dėl susidūrimo su Sebastianu Vetteliu nebekaltina poziciją gynusio Marko Webberio ir incidentą pavadino lenktyniniu.
„Išnagrinėjus visą informaciją akivaizdu, kad tai buvo lenktyninis incidentas, kurio tarp dviejų komandos draugų neturėjo įvykti“, - šiandien išplatintame pranešime spaudai pareiškė komandos vadovas Christianas Horneris.
„(Tokią išvadą priėmėme – red. past.) peržiūrėję visus faktus, kurių neturėjome iškart po lenktynių. Dr. Marko taip pat pritaria šiai nuomonei.“
Sportininkai važiavo skirtingais rėžimais
„Red Bull“ komanda pateikė tikslią įvykių chronologiją, patvirtindama, kad abu lenktynininkai važiavo skirtingais rėžimais – M. Webberis jau buvo pradėjęs taupyti kurą ir sumažinęs tempą, o S. Vettelis dar galėjo lėkti pilnu greičiu.

„38-ame rate Markas pakeitė savo kuro mišinį į šiek tiek liesesnį, dėl ko vidutinis rato įveikimas suprastėjo vidutiniškai 0,18 sekundės, išlaikant tokias pat apsukas. Sebastianas lenktynių metu sutaupė daugiau kuro už Marką, todėl dar porą ratų galėjo važiuoti geresniu rėžimu“, - dėstoma pranešime.
„38-ame ir 39-ame ratuose Sebastianas padidino greitį ir visiškai priartėjo prie Marko, tuo pačiu jausdamas nemažą iš paskos važiuojančio Hamiltono („McLaren“ - red. past.) spaudimą. Po labai gerai įveikto 9-ojo posūkio, Sebastianas spurtavo, pasinaudojo priešais važiuojančio bolido trauka ir pasuko į kairę lenkti Marko. Markas užėmė vidinę trajektoriją ir gynybinę poziciją, kam turėjo pilną teisę.“
„Kai Sebastianas buvo trimis ketvirčiais (bolido – red. past.) priekyje, jis pasuko į dešinę. Kai Sebastianas pasuko į dešinę, Markas laikėsi pozicijos ir tai baigėsi tuo, kad Sebastianas pasitraukė iš lenktynių, o Markas pažeidė bolido priekį ir komanda prarado pirmąsias dvi vietas.“
„Esmė ta, kad abu lenktynininkai turėjo vienas kitam suteikti daugiau vietos.“
Abiems pilotams – lygios sąlygos
Po Turkijos GP lenktynių sustiprėjus įtarimams, kad „Red Bull“ komanda labiau trokšta S. Vettelio, o ne M. Webberio sėkmės, ekipa suskubo užtikrinti, kad abiems lenktynininkams ir toliau bus suteikiamos vienodos sąlygos.
„Kaip ir visuomet žadėjau, abu lenktynininkai ir toliau gaus lygią paramą. Turkijos GP buvo brangi pamoka abiems pilotams ir mes esame tikri, kad tokia situacija daugiau nebepasikartos“, - pridūrė C. Horneris.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821