Septyni įsimintiniausi momentai iš 2023 metų „Formulės-1“ sezono (4)

Septyni įsimintiniausi momentai iš 2023 metų „Formulės-1“ sezono
logo 2023 Gruodžio 17 d. 08:00, Lewis Hamilton nuotr.

2023 „Formulės-1“ sezonas nors intrigos prasme kovoje dėl titulo ir nežibėjo, tačiau suteikė keletą labai įsimintimų momentų.

F-1.lt puslapis išskyrė septynis labiausiai įsimintinus momentus iš pastarojo „Formulės-1“ sezono. 

1. Fernando Alonso sugrąžinta vieta Saudo Arabijoje 

„Aston Martin“ ir Fernando Alonso proveržis sezono pradžioje buvo tai, ko „Formulės-1“ sirgaliai seniai laukė. Ne vieno sirgaliaus dievaitis Alonso atrodė kaip tas, kuris gali mesti rimtą iššūkį „Red Bull“ komandai bei iškovoti ilgai lauktą 33 karjeros pergalę. Taip neįvyko, tačiau sezono pradžia buvo labai įsimintina, įskaitant lenktynes Saudo Arabijoje. Antrose sezono lenktynėse Ispanijos lenktynininkas finišavo trečias, nuėjo į atsišaldymo kambarėlį, užlipo ant podiumo ir net gavo trofėjų. Tik tuomet FIA sugalvojo skirti 10 sekundžių baudą ir Alonso prarado trečią vietą. Bet net ir tai netrūko ilgai – po dviejų valandų apsigalvoję teisėjai sugrąžino ispanui taškus bei trečią poziciją. Galų gale, tai buvo IR vienas iš FIA nesusipratimų šiame sezone, kurio ir Alonso nesuprato. 

2. Atšauktas Emilijos-Romanijos (Imolos) GP

Tai buvo vienas iš tų retų atvejų, kai gamtinė stichija visiškai sujaukia „Formulės-1“ planus. Dėl liučių, kurios pasibaigė ir ne viena mirtimi, „Formulės-1“ savaitgalis, turėjęs vykti gegužės 19-21, buvo atšauktas. Sprendimas buvo suprantamas, o lenktynes Imoloje čempionato sirgaliai kitąmet sutiks ištiestom rankom. Smagi trasa bei smagios lenktynės iš kalendoriaus niekur nedings. Kalbant apie pačią situaciją, reikia paminėti ir Yuki Tsunoda, kuris to savaitgalio metu labiausiai išsiskyrė, savom rankom padėjęs vietiniams gyventojams. Komandos bei FIA finansiškai taip pat prisidėjo prie šios nelaimės. 

3. Danielio Ricciardo sugrįžimas į „Formulę-1“

Po prasto 2022 metų sezono turbūt mažai kas tikėjosi, kad Danielis Ricciardo gali atgauti vieną rikiuotėje. Kiti galėjo pagalvoti ir apie australo karjeros pabaigą, tačiau viskas galiausiai susiklostė netikėtai. Čempionato naujokas Nyckas De Vriesas prie „AlphaTauri“ vairo rodė nepatenkinamus rezultatus, o Franzas Tostas nusprendė į pagalbą pakviesti daugiau patirties turintį lenktynininką. Tokiu būdu Danielis Ricciardo pakeitė vilčių nepateisinusį olandą ir per likusią sezono atkarpą turėjo įsimintimų momentų. Kas žino, galbūt Sergio Perezas irgi gali atsidurti panašiame vaidmenyje, kaip ir Nyckas De Vriesas.

4. Maxo Verstappeno ir „Red Bull“ visų laikų rekordai

Žinoma, dominuojantis „Red Bull“ bei Maxo Verstappeno pasirodymas „Formulės-1“ sezone irgi nusipelno atskiro paminėjimo. Nepaisant visų pirmautų ratų ar rekordų vienose lenktynėse, svarbiausias faktai yra šie – Maxas Verstappenas laimėjo 19 iš 22 lenktynių, su geriausiu procentu per visą istoriją – 86,3. Jis taip pat sezono viduryje iškovojo 10 pergalių iš eilės, pagerindamas Sebastiano Vettelio rekordą. Tuo tarpu „Red Bull“ sezone pasiekė 21 pergalę, iš kurių 2 priklausė ir Sergio Perezui. „Buliai“ pagerino 35 metus gyvavusį „McLaren“ rekordą. Trumpai tariant, tai dominavimas, kurio „Formulėje-1“ dar ilgai nepamatysime. 

5. Diskvalifikacijos Lewisui Hamiltonui bei Charlesui Leclercui po lenktynių Ostine

Po JAV GP lenktynių įvyko dar vienas beprecedentis įvykis. Iškart po lenktynių FIA paskelbė, kad teisėjai tikrina Charleso Leclerco bei Lewiso Hamiltono automobilius dėl galimų pažeidimų. Pas teisėjus apsilankę Fredericas Vasseuras bei Toto Wolffas sužinojo nepalankų verdiktą – jų komandų lenktynininkai buvo diskvalifikuoti visai iš lenktynių. Hamiltonas tuomet buvo užėmęs antrą vietą, jis atsiėmė net apdovanojimą ant podiumo, o Leclercas finišavo šeštas. Reikia paminėti, kad diskvalifikacijos buvo specifinės – per daug susižymėjo lenktynininkų bolidų kontrolinė žymė. Taip atsitiko dėl ypatingos Ostino trasos specifikacijos ir galiausiai niekas nežino kiek būtų nubaustųjų, jeigu teisėjai būtų sumanę patikrinti visus bolidus. Po šių diskvalifikacijų Loganas Sargeantas iškovojo savo vieną ir vienintelį tašką sezone. Negana to, naujiena apie šią diskvalifikaciją buvo viena skaitomiausių F-1.lt puslapyje, o sirgaliai „Formulės-1 Lietuva“ facebooko grupėje išrinko tai, kaip patį įsimintiniausią sezono momentą.

6. Fernando Alonso kova San Paule su Sergio Perezu

Tarp įsimintiniausių sezono momentų būtina dar kartą paminėti Fernando Alonso. „Formulės-1 Lietuva“ facebooko grupėje sirgaliai išrinko Fernando Alonso šou Brazilijoje prieš Sergio Perezą, kaip vieną įsimintiniausių momentų. Sezono gale vėl pozityvius ženklus su „Aston Martin“ pradėjęs demonstruoti ispanas Brazilijoje iškovojo vietą ant podiumo. Lenktynių gale jis kovojo su Sergio Perezu. Viskas permainingoje kovoje užsibaigė lenkimu paskutiniame rate bei fotofinišu, kuriame minimalų pranašumą turėjo Fernando Alonso. Fantastika ar ne?

7. Pirmos dienos nesusipratimai Las Vegase

Nors Las Vegaso lenktynės sekmadienį, o JAV laiku šeštadienį, buvo labai įdomios bei vykusios, niekas negali paaiškinti, kas įvyko penktadienį. Carlosas Sainzas pateko į nemalonų incidentą, kai jo bolidą prarėžė išsikišęs kanalizacijos dangtis. Milžiniškus nuostolius išgyvenusi „Ferrari“ komanda piktinosi: Sainzas gavo pozicijų baudą, o bolidas liko apgadintas taip, kad nedaug trūko ir iki žiaurios nelaimės. Per pirmąją treniruotę įvykęs incidentas sugadino malonumą ir vietiniams sirgaliams. Antroji treniruotė buvo nukelta iki 2 valandos nakties Las Vegaso laiku. Tokiu metu buvo pasibaigęs apsaugos darbuotojų darbo laikas, todėl sirgaliai buvo tiesiog išprašomi iš tribūnų, nepaisant to, kad ir taip teko ilgai laukti iki treniruotės stebėjimo. Pirma treniruotė vyko vos devynias minutes, tad sirgaliai suprantamai buvo labai nepatenkinti. Mažiau uždirbantys aistruoliai išgalėjo nusipirkti bilietus būtent į pirmąją dieną, kol toliau bilietai buvo vis brangesni ir brangesni. Tokios bėdos tik dar kartą parodė, kur FIA ir „Formulė-1“ privalo tobulėti, nepaisant sėkmingų lenktynių šeštadienio vakarą Las Vegase. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
LH....
IP: 3a1e9c2 | 12/17 14:03 Atsakyti
LH pole pozicija RB dominuojamame sezone
:DDD
IP: 3c710b8 | 12/17 16:16 Atsakyti
LH....
12/17 14:03

LH pole pozicija RB dominuojamame sezone

:DD
Koko
IP: 6acecb2 | 12/17 17:39 Atsakyti
LH....
12/17 14:03

LH pole pozicija RB dominuojamame sezone

🤣🤣🤣
YZF
IP: 20135ae | 12/18 11:49 Atsakyti
LH....
12/17 14:03

LH pole pozicija RB dominuojamame sezone

O Sainz'o pole pozicija IR pergale RB dominuojamame sezone? Jau nieko ypatingo? #blind #fan
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794