Suomijoje svajoja apie „Formulės-1“ lenktynes (5)

Suomijoje svajoja apie „Formulės-1“ lenktynes
logo 2017 Vasario 06 d. 06:50, FIA
Suomių pilotai seniai ir gana sėkmingai lenktyniauja „Formulėje-1“, tačiau Suomijoje niekada nebuvo surengtas nacionalinis F-1 GP etapas. To priežastys mažiausiai yra dvi: ekonominio pagrindo ir tam tinkamo autodromo nebuvimas.

Bandymų ištaisyti tokią padėtį jau būta, pavyzdžiui, 2015 metais intensyviai kalbėta apie F-1 lenktynių organizavimą Helsinkio gatvėmis, tačiau toliau kalbų nueita nebuvo.
Šiuo metu šalyje vyksta bene pačio geriausiu šalyje autodromo „KymiRing“, kuris yra įsikūręs 110 km nuo Helsinkio, rekonstrukcija. Po po darbų užbaigimo ši 4,6 km trasa turėtų gauti FIA „Grade A“ sertifikaciją, o tai leistų priiminėti gana aukšto lygio, tarp jų ir „Formulės-1“, lenktynes. Bet, suprantama, visa tai tik teoriškai.
„Šiame etape trasos klasės padidinimas yra laikomas ekonomiškai naudingu, todėl buvo teisinga išplėsti „KymiRingo“ galimybes, – mano rekonstrukcijos projekto vadovas Timo Pochjola.
Suomijos automobilių federacijos AKK sporto departamento vadovas Juhani Pakari mano, kad yra verta apsvarstyti galimybę šioje šalyje surengti nacionalinį F-1 GP čempionato etapą: „Visai rimtai mes turėsime apsvarstyti galimybę surengti Suomijoje „Formulės-1“ etapą ir turėsime išanalizuoti visus įmanomus variantus“.
Kartu AKK vadovybė supranta, kad tinkamos trasos buvimas visai nereiškia, kad prieš Suomiją atsivers kokios nors ypatingos galimybės, kadangi viską reikia gerai apskaičiuoti ir pasverti, kiek tam prireiks lėšų: „Tokioms lenktynėms organizuoti reikėtų 35-40 mln. eurų.“
Norint gauti tokio lygio finansavimą reikės kreiptis į Suomijos vyriausybę ir viską su ja suderinti. Kita vertus, atėjus naujam F-1 savininkui – amerikiečių korporacijai „Liberty Media“, gali būti, kad pasaulio čempionato etapų organizavimas taps kur kas lankstesnis. Bet kokiu atveju Suomijos pusė prie pirmos progos savo planais norėtų pasidalinti su FIA.
„KymiRingo“ rekonstrukcija užsibaigs šiais metais, ji vyksta pagal britų architektų biuro „Apex Circuit Desing“ projektą, to paties biuro, kuris užsiėmė ir Silverstono modernizacija.

Komentarai (5)
Paulius Barysas
| 02/09 19:22 Atsakyti
Nu gal Helsinkio gatvemis nereikia
greitas_kaip_briedis
| 02/07 06:21 Atsakyti
Suomija tUndra yra, greiciau Peterburge lenktynes atsiras.
malcov
| 02/07 01:33 Atsakyti
Bahreino + Kinijos mixas.
deivec
| 02/06 15:40 Atsakyti
Taip dabar savitu trasu jau nelabai nori kurti kazkodel
mantazzo
| 02/06 15:00 Atsakyti
Čia radau MotoGP planus su šia trasa, tačiau bent planą radau trasos: https://www.motorsportweek.com/news/id/11146?id=11146 atrodo pusė bėdos, man net kažkiek Kinijos trasą užneša kai kuriose vietose...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas