Žuvo „Formulės-2“ lenktynininkas H. Surteesas

logo 2009 Liepos 19 d. 17:08, F2
„Formulės-2“ lenktynėse Brands Hatche, Didžiojoje Britanijoje, šiurpią avariją patyrė Henry Surteesas, susidūręs su trasoje po kitos avarijos atsidūrusiu bolido ratu. Aštuoniolikmetis sportininkas ligoninėje mirė, patvirtino medicinos įstaigos atstovai.
Britas susižeidė atsitrenkęs į trasoje po Jacko Clarke'o avarijos nuo šio bolido atitrūkusį ratą. Iškart po padangos smūgio į šalmą, sportininkas neteko sąmonės ir nuvažiavo tiesiai į padangų sieną.
Po avarijos „Formulės-2“ lenktynės buvo sustabdytos, o H. Surteesas atidžiai ištrauktas iš sudaužyto bolido ir medikų automobiliu nugabentas į skubios pagalbos centrą trasoje. Stabilizavus jo būklę, sportininkas sraigtasparniu buvo išgabentas į Karališkąją Londono ligoninę, kur buvo paguldytas į reanimacijos skyrių ir vėliau mirė.
18 m. amžiaus H. Surteesas – 1964 m. „Formulės-1“ čempiono bei keturiskart pasaulio motociklų čempiono Johno Surteeso sūnus. Šeštadienį jis dar spėjo pasiekti geriausią savo rezultatą „Formulės-2“ lenktynėse, kai finišavo trečioje vietoje.
Karjerą, kaip ir dauguma sportininkų, H. Surteesas pradėjo kartingų varžybose. 2006 m. britas debiutavo „Ginetta Junior“ čempionate, kuriame užėmė trečiąją vietą. 2007 m. sportininkas buvo šeštas Didžiosios Britanijos „Formulės-BMW“ pirmenybėse, o pernai kovėsi vietos „Formulės-Renault 2.0“ serijoje, kur užėmė dvyliktąją poziciją.
Žemiau – H. Surteeso avarijos vaizdo įrašas.