11 EUR mln. parama laukia norinčiųjų įsigyti netaršų transportą

11 EUR mln. parama laukia norinčiųjų įsigyti netaršų transportą
logo 2021 Rugpjūčio 08 d. 17:00, Pexels.com

Gyventojai, norintys įsigyti netaršų ar ekologišką transportą, gali tai padaryti pasinaudoję Aplinkos ministerijos finansavimo priemone. Klimato kainos programos įgyvendinimui skirtame fonde dar liko 11 mln. Eur, o per visą laikotarpį gyventojams skirta 15 mln. Eur. 

Anot Aplinkos ministerijos specialistų, šiemet jau puspenkto tūkstančio žmonių gavo daugiau nei 4 mln. Eur paramos iš Klimato kaitos programos ir įsigijo elektrinį paspirtuką, dviratį, mažiau taršų automobilį, elektromobilį, viešojo transporto bilietus ar transporto dalijimosi paslaugą („Bolt“, „CityBee“), sunaikino taršų automobilį

Pereidami prie netaršaus transporto žmonės dažniausiai renkasi elektrinius paspirtukus ir dviračius – jų įsigyta per 6 tūkstančius, tuo tarpu elektrinių dviračių – apie 800. Taip pat įsigyta beveik 600 mažataršių ir per 300 elektra varomų automobilių.

Gyventojai sunaikino daugiau nei 4 tūkstančius taršių automobilių, o už kiekvieną iš jų buvo suteikta 1 tūkstančio Eur kompensacija.

Paraiškas iki metų pabaigos arba atskirų projektų atveju, kol užteks skirtų lėšų, gyventojai gali teikti
Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). 

Primename, kad pasinaudoję automobilio taršos skaičiuokle galite sužinoti, kiek teks susimokėti įsigaliojus naujajam transporto priemonės taršos mokesčiui.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos