2022 elektromobilių varžybose daugybė naujovių

2022 elektromobilių varžybose daugybė naujovių
logo 2022 Balandžio 16 d. 12:49, Organiz. nuotr.

Jau aštuntą kartą vyksiančiose elektromobilių varžybose "Ignitis ON: pažink Lietuvą!" dalyvaus gausybė naujausių automobilių. Paraiškas jau pateikė "Peugeot", "Lexus", "Ford", "Volkswagen", "Audi", "Mercedes", "Hyundai", "Seres", "Cupra" ir "KIA" atstovai. Į varžybas sugrįžta Vilniaus miesto avivaldybės, Susisiekimo ir Energetikos ministerijų komandos. 2018 metų nugalėtojų vardą gins "Spark" ekipažas, pergalės sieks ir "DPD Lietuva" bei "Ignitis ON" komandos. Organizatoriai sako, kad tokio susidomėjimo renginiu dar nematė. Per pirmą registracijos savaitę vietas varžybose jau rezervavo 25 komandos iš 30 galimų. Varžybos vyks birželio 17 dieną.

Elektromobilių varžybos pirmą kartą surengtos 2015-aisiais, dalyviai varžėsi kas greičiau pasieks Palangą.

Nuo 2020 metų, kai gerokai išsiplėtė įkrovimo infrastruktūra ir patobulėjo patys elektromobiliai, varžybos finišuoja Druskininkuose. Nugali komandos, per 6 valandas įveikusios didžiausią atstumą. "Ignitis ON: pažink Lietuvą!" visuomet buvo ir naujausių technologijų bandymo poligonas. Varžybų metu paprastai atsiskleidžia elektromobilių ir jiems skirtos infrastruktūros privalumai ar trūkumai. Žinant, kad nemažai žmonių elektromobilį renkasi atsižvelgdami į vienu įkrovimu įveikiamą atstumą, labai svarbu žinoti realius skaičius. Todėl šiemet automobiliai į 3 kategorijas paskirstyti pagal gamintojų oficialiai deklaruojamą įveikiamą atstumą. Organizatoriai sako, kad bus labai įdomu palyginti deklaruojamus ir realius duomenis.

Tradiciškai varžybos prasidės Vilniuje. Visi automobiliai pajudės kartu. Po 1 valandos važiavimo, dalyviai susitiks tarpiniame finiše, kuriame galės susipažinti su lietuviška elektromobilių pramonės įmone ir jos inovatyviais gaminiais. Po naujo starto ir dviejų valandų važiavimo – vėl sustojimas ir susipažinimas su dar viena elektromobilių pramonės įmone. Iš čia dalyviai pajudės finaliniam 3 valandų etapui.

Šių metų varžybų naujovė - galimybė stebėti varžybas tiesiogiai. Kaip ir ankstesniais metais organizatoriai viešai paskelbs "FleetComplete" žemėlapį, jame bus galima stebėti kur yra varžybų dalyviai. Šiemet galėsime stebėti ne tik vietą žemėlapyje, bet ir vaizdą iš kiekvieno automobilio. Pietų Korėjos kompanija "Pittasoft" į visus automobilius įmontuos bene pačius pažangiausius pasaulyje vaizdo registratorius "BlackVue". Savo ir varžovų vidaus ir išorės vaizdus galės stebėti ne tik patys dalyviai, bet ir elektromobilių mėgėjai visame pasaulyje.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. sidlauskis 0
2. CifrOoZ 0
3. pavojus 0
4. ramudu 0
5. vytukas1977 0