„Aston Martin“ su FIA beveik susitarė dėl nuobaudos

„Aston Martin“ su FIA beveik susitarė dėl nuobaudos
logo 2022 Spalio 25 d. 10:00, Aston Martin F1

Spalio pradžioje buvo paskelbtos komandų ataskaitos dėl biudžetų lubų ribojimo 2021 metais. Iš trumpo pareiškimo buvo aišku, kad 7 komandos gavo atitikties sertifikatus, o trims komandoms iškilo papildomų klausimų.

Williams“ jau sureguliavo pretenzijas dar iki ataskaitos pateikimo ir sumokėjo 25 tūkst. eurų baudą už dokumentų pateikimo vėlavimą, o situacija su „Red Bull“ jau kelios savaitės yra pirmuose žiniasklaidos puslapiuose.

Be to, pažeidėjų sąraše yra ir „Aston Martin“ komanda ir šiuo atveju buvo surasta procedūrinių pažeidimų. Komanda papasakojo, kad jie jau kurį laiką veda dialogą su FIA ir šią savaitę planuoja galutinai išspręsti šį klausimą.

Silverstouno komanda yra linkusi pripažinti pažeidusi finansinį reglamentą, o tai leidžia taikyti supaprastintą nuobaudos skyrimo procedūrą ir išvengti griežtų priemonių iš federacijos pusės.

„Esame aktyviame dialoge su FIA, - pasakojo „Aston Martin“ vadovas Mike'as Krackas. - Manau, kad viską užbaigsime artimiausiomis dienomis. Per JAV GP mūsų konsultacijos dar tęsėsi, bet greitai klausimas bus išspręstas“.

Krackas pridūrė, kad išaiškinti pažeidimai nepakenkė jų prekės ženklo įvaizdžiui: „Tai labai sudėtingas klausimas ir labai sudėtingos taisyklės. Nejaučiu jokio nusivylimo. Tai tik rodo, jog ateityje turime geriau tvarkytis su šiuo darbu, kad niekam nekiltų jokių klausimų.

Man svarbiausia, kad mes neviršijome biudžeto limito. Pretenzijos yra tik procedūrų klausimuose“.

Iki šiol smulkmenų dėl to, ką „Aston Martin“ padarė neteisingai, nėra paskelbta. Tačiau patikimi šaltiniai teigia, kad esmė yra Didžiosios Britanijos mokesčių įstatymuose, kuriuos komanda ir FIA traktuoja skirtingai. M. Krackas nekomentavo šios temos.

„Aš pirmiau norėčiau pasirašyti susitarimą su federacija, - aiškino ekipos vadovas. - Bus išleistas FIA pranešimas spaudai, suderintas su mumis. Jau artimiausiomis dienomis viskas bus aišku“.

Krackas nepatikslino, kada galima laukti oficialaus pranešimo, tačiau patikino, kad šis klausimas nėra niekaip susijęs su FIA derybomis su „Red Bull“ komanda, kurias JAV teko atidėti dėl Dietricho Mateschitzo mirties.

„Tai dvi atskiros tarpusavyje nesusijusios istorijos, - teigė M. Krackas. - Ir mūsų istoriją reikia užbaigti kuo greičiau. Mūsų situacija yra visai kitokia, mes pinigų nepereikvojome.

Dabar viskas priklauso nuo FIA. Šį savaitgalį mes tikrai pasistūmėsime pirmyn. Liko visai nedaug“.

Kokio dydžio bauda gresia „Aston Martin“, kol kas nėra aišku.

Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team
Komanda: Aston Martin Aramco Cognizant Formula One Team 2024 sezono taškai: 0
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: AMR22
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983