Automobilių gamintojai didina elektrinių transporto priemonių kainas (2)

Automobilių gamintojai didina elektrinių transporto priemonių kainas
logo Gegužės 22 d. 13:00, pexels

Automobilių gamintojai nuo „Tesla“, „Rivian“ iki „Cadillac“ didina savo elektromobilių kainas, kintant rinkos sąlygoms ir didėjant prekių, ypač pagrindinių medžiagų, reikalingų EV akumuliatoriams, kainoms.

Viena įmonė prognozuoja, kad per ateinančius ketverius metus smarkiai padidės baterijų mineralų paklausa, o tai gali padidinti EV baterijų elementų kainą daugiau nei 20%. Tai papildo jau kylančias su baterijomis susijusių žaliavų kainas dėl tiekimo grandinės sutrikimų, susijusių su Covid ir Rusijos invazija į Ukrainą.

Dėl didesnių sąnaudų kai kurie elektromobilių gamintojai padidino savo kainas, todėl ir taip brangios transporto priemonės tapo dar mažiau prieinamos vidutiniams amerikiečiams. Kyla klausimas, ar kylančios prekių kainos sulėtins elektromobilių revoliuciją?

Dauguma „Tesla" transporto priemonių dabar yra žymiai brangesnės nei buvo 2021 m. pradžioje. Pigiausia „Standard Range“ 3 modelio versija, pigiausia „Tesla" transporto priemonė, dabar kainuoja JAV nuo 46 990 JAV dolerių, ty 23 % daugiau nei 2021 m. vasario mėn., kai kaina buvo 38 190 JAV dolerių.

„Rivian“ kovo 1 d. pareiškė, kad abiejų jos plataus vartojimo modelių – pikapo R1T ir visureigio R1S – kainos bus padidintos iš karto. R1T turėtų padidėti 18% iki 79 500 JAV dolerių, o R1S – 21% iki 84 500 JAV dolerių.Komentarai (2)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Benas
IP: ed84e4f | 05/22 18:27 Atsakyti
rasytojelis
05/22 13:10

Kur ten elektromobilių entuziastai, kurie rėkavo, kad elektromobiliai tuoj kainuos pigiau, nei VDV automobiliai.

Tu cia atsargiai, dulkiu siurbliu fanatikai yra dazniausiai nelabai adekvatus, dar uzsoksi ant kokio psichinio. Tai jiems klimato kaita, tai veganizmas ir vaivorykstes. Geriau su jais neprasideti.
rasytojelis
IP: 85f0e13 | 05/22 13:10 Atsakyti
Kur ten elektromobilių entuziastai, kurie rėkavo, kad elektromobiliai tuoj kainuos pigiau, nei VDV automobiliai.
×

TOP naujienos