Azerbaidžano GP: kvalifikacija

Azerbaidžano GP: kvalifikacija
logo 2023 Balandžio 28 d. 18:30, Ferrari

Lenktynėse Baku kvalifikacija sekmadienio varžyboms buvo surengta ne tradiciškai šeštadienį, o penktadienio popietę ir joje sportininkai išsiaiškino starto pozicijas sekmadienio lenktynėms.

ŠÄ¯kart „pole“ poziciją sekmadienio lenktynėms laimėjo „Ferrari“ lenktynininkas Charlesas Leclercas, aplenkęs pasaulio čempioną Maxą Verstappeną su „Red Bull“ ir kitą tos pačios komandos pilotą Sergio Perezą.

Lenktynės Baku šiemet yra pirmasis GP etapas su sprinto kvalifikacija, su dviem atskiromis kvalifikacijomis ir dviem skirtingomis lenktynėmis.

Penktadienį po vienintelės treniruotės, kuri dėl raudonų vėliavų užtruko tik 45 minutes, geriausią ratą nuvažiavo Maxas Verstappenas, o po pietų įvyko kvalifikacija.

Ryte Gasly bolidas degė dėl skysčių nutekėjimo iš hidraulinės sistemos. Ugnies iš karto užgesinti nepavyko, bolidas ilgai dÅ«mijo. Mechanikams teko keisti jėgos agregatą ir pavarų dėžę, bet jie suspėjo viską padaryti iki kvalifikacijos pradžios.

„Pirelli“ į etapą Baku pirmą kartą sezone atvežė pačias minkšÄiausias padangų sudėtis – C3, C4 ir C5.

Pirmoje sesijoje visi išvažiavo su minkštomis padangomis ir dirbo ties ratų serijomis. Daugeliui trukdė bolidų grÅ«stis. Zhou apsisuko įšilimo rate, bet bolidas nenukentėjo. Tsunoda galiniu dešiniu ratu užkabino barjerą. Verstappenas į trasą buvo išleistas su nepakankamai pritvirtina galvos atrama, bet teisėjai nesiėmė svarstyti šio incidento.

Aštuntą minutę sesija buvo sustabdyta raudonomis vėliavomis – po klaidos stabdant De Vriesas atsitrenkė į atitvarą 3 posÅ«kyje. Pilotas nenukentėjo, bet mašinos greitai pašalinti nepavyko – kai traktorius ėmė šalinti bolidą, paskui ją iširo ir barjerų grandinė. Tik po 16 minučių vėl užsidegė žalia šviesa.

Po kelių minučių raudonos vėliavos pasirodė vėl – Gasly užblokavo padangas stabdymo zonoje ir atsitrenkė į atitvarą tame pat 3 posÅ«kyje. ŠÄ¯kart pauzė buvo kur kas trumpesnė.

Inžinieriai paprašÄ— Magnusseno sugrįžti į boksus dėl jėgainės problemų – danas pirma laiko užbaigė kvalifikaciją. Oconas ir Hamiltonas barjerą užkabino galiniu ratu, bet galėjo važiuoti toliau.

Ä® antrąją dalį visi taip pat išvažiavo su minkštosiomis padangoms. Sainzas įvažiavo į saugos kišenę trečiame posÅ«kyje, bet sugebėjo tęsti judėjimą.

Pirmuoju bandymu Perezas parodė greičiausią laiką, bet greitai jį aplenkė Lecercas, bet dar greičiau važiavo Verstappenas.

Russellas, Oconas, Albonas, Bottas ir Sargeantas iškirto antroje dalyje.

Finale Strollas ir Piastris praleido pirmąjį bandymą, o Verstappenas ir Leclercas parodė identišką laiką, bet antrame bandyme Leclercas buvo greitesnis.

Kvalifikaciją Baku laimėjo Leclercas, iškovodamas trečią paeiliui „pole“ Azerbaidžane, pirmą šiame sezone ir 19-tą karjeroje.

Kita F-1 sesija Baku bus sprinto kvalifikacija - „Sprint Shootout“ rytoj prasidės 11.30 val. Lietuvos laiku. Jos metu sportininkai išsiaiškins starto tvarką sprinto lenktynėse, kurios įvyks šeštadienio pavakare.

Vt.

Pilotas

Q1

Q2

Q3

RataiPrimename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332