Belgijos GP: įdomioji statistika

logo 2022 Rugpjūčio 30 d. 10:38, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Spa trasoje pasibaigusio Belgijos GP etapo...

Kvalifikacija

Antrus metus paeiliui Maxas Verstappenas laimėjo kvalifikaciją Spa ir antrą kartą karjeroje prarado pirmąją starto vietą dėl baudos – po Meksikos'19, kur jis nesumažino greičio geltonų vėliavų fazėje.

Carlosas Sainzas antrą kartą karjeroje – po Didžiosios Britanijos GP startavo iš pirmosios vietos. Tai buvo 11-ta pirma vieta „Ferrari“ ekipai Spa trasoje, jie pakartojo „McLaren“ rekordą Belgijos trasoje.

Sergio Perezas ketvirtą kartą karjeroje startavo iš pirmos eilės, pagal šį rodiklį aplenkdamas kitą meksikietį Pedro Rodriguezą, kuris iš pirmos eilės startavo tris kartus. „Red Bull“ komandai tai buvo 150-tas startas iš pirmos eilės.

Antrą kartą sezone – po Kanados GP Fernando Alonso startavo pirmame trejetuke. Ispanui tai buvo geriausiais startas Belgijoje pirmame trejetuke per 15 metų – tai atsitiko pirmą kartą po 2007 metų, kai jis lenktyniavo „McLaren“.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje užėmė 7 vietą ir pagal rezultatą susilygino su komandos draugu George'u Russellu – 7:7.

Devintoji Alexo Albono vieta kvalifikacijoje ir 6 starto vieta – geriausias „Williams“ komandos pasiekimas šiais metais. Pirmą kartą Albonas šiemet pateko į kvalifikacijos finalą.
Sebastianas Vettelis penktą kartą per paskutinius šešis etapus iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Lenktynės

Laimėjęs Belgijos GP, Maxas Verstappenas iškovojo 9 pergalę sezone ir 29-tą karjeroje. Pirmą kartą karjeroje ir visoje „Red Bull“ istorijoje pergalė buvo iškovota startavus iš 14-tos pozicijos. Antrose lenktynėse paeiliui Verstappenas iškovojo pergalę, startavęs už pirmo dešimtuko ribų.

Sergo Perezas finišavo antras ir 22-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo, pagal šį rodiklį susilygindamas su Rene Arnouxu. Ketvirtą kartą šiemet ir 21-mą kartą „Red Bull“ istorijoje ši komanda iškovojo pergalingą dublį.

Carlosas Sainzas finišavo trečias ir septintą kartą sezone užlipo ant podiumo – jo partneris Charlesas Leclercas šiais metais turi tik 5 podiumus. Carlosui tai buvo 13-tas podiumas karjeroje.
George'as Russellas užbaigė lenktynes ketvirtas, pratęsdamas tendenciją finišuoti penketuke visuose šių metų etapuose, kuriuose buvo klasifikuotas.

Penktoji Fernando Alonso vieta – geriausio „Alpine“ komandos rezultato pakartojimas šiame sezone – du kartus šioje pozicijoje buvo klasifikuotas Alonso ir vieną kartą – Estebanas Oconas.

Aštunta Sebastiano Vettelio vieta – geriausias „Aston Martin“ komandos rezultatas po birželio mėnesio Azerbaidžano GP.

Finišavęs devintas, Pierre'as Gasly nutraukė nesėkmingą seriją iš penkių lenktynių be taškų.

Lewisas Hamiltonas pasitraukė iš distancijos pirmame rate tik penktą kartą per 302 etapus karjeroje, bet Spa jam tai buvo trečias pasitraukimas pirmame rate - po 2009 ir 2012 metų.