Belgijos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Rugpjūčio 01 d. 12:39, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Spa trasoje pasibaigusio Belgijos GP etapo.

Kvalifikaciją Spa laimėjo Maxas Verstappenas, bet jis buvo nubaustas už pavarų dėžės neplaninį keitimą, todėl iš „pole“ pozicijos 20-tą kartą karjeroje startavo Charlesas Leclercas, pagal šį rodiklį susilygindamas su Valtteri Bottu. Iš dabar važiuojančių pilotų daugiau startų iš pirmos pozicijos turi Fernando Alonso (22), Maxas Verstappenas (27) ir Lewisas Hamiltonas (104 „pole“).

Leclercas iškovojo 12-tą „pole“ „Ferrari“ komandai Spa trasoje – tai rekordinis pasiekimas tarp visų konstruktorių Belgijoje. Daugiau „pole“ pas „Ferrari“ yra tik Niurburgringe (15) ir Monzoje (22).

Sergio Perezas pirmą kartą startavo iš pirmos eilės nuo Majamio GP etapo.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi ketvirtas, bet dėl Verstappeno baudos startavo iš trečios vietos.

Oscaras Piastris kvalifikavosi šeštas ir antrą kartą šiais metais aplenkė „McLaren“ komandos partnerį.

Maxas Verstappenas laimėjo lenktynes Spa, iškovodamas 45-tą pergalę karjeroje, dešimtą šiais metais ir aštuntą paeiliui. Tai tik viena pergale mažiau nei Sebastiano Vettelio rekordas, kuris 2013 metais laimėjo devynerias lenktynes paeiliui.

Spa Verstappenas 13-tą kartą paeiliui finišavo ant podiumo – tai ketvirta pagal trukmę tokia serija F-1 istorijoje.

Pirmą kartą karjeroje Verstappenas laimėjo lenktynes startavęs iš 6 vietos – jis susilygino su Fernando Alonso rekordu, kuris yra laimėjęs lenktynes po startų iš devynių skirtingų pozicijų.

Iškovojusi 12-tą pergalę šiame sezone, „Red Bull“ komanda pagerino rekordą pagal pergalių skaičių nuo sezono pradžios - „McLaren“ 1988 metais turėjo 11 pergalių paeiliui nuo sezono pradžios.

Antroji Sergio Perezo vieta – geriausias jo rezultatas nuo gegužės mėnesio Majamio GP etapo. Tai buvo 33 meksikiečio podiumas karjeroje - pagal šį rodiklį jis aplenkė Danielį Ricciardo.

Charlesas Leclercas trečią kartą šiais metais užlipo ant podiumo.

Lewisas Hamiltonas finišavo ketvirtas ir 63-čią kartą karjeroje užfiksavo greičiausią ratą. Pagal šį rodiklį jis nusileidžia tik Michaeliui Schumacheriui – 77 greičiausi ratai.

Fernando Alonso antrus metus paeiliui Belgijoje finišavo penktas. Tai buvo 40-tosios lenktynės „Aston Martin“ istorijoje, kuriose abu jos sportininkai uždirbo taškus.