Elektromobilių pardavimai praėjusiais metais išaugo, nerimą kelia žaliavos

Elektromobilių pardavimai praėjusiais metais išaugo, nerimą kelia žaliavos
logo Gegužės 24 d. 21:00, Pexels

Elektromobilių pardavimai visame pasaulyje 2021-aisiais metais išaugo, tačiau nerimą kelia tokių žaliavų kaip ličio prieinamumas, pranešė Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) savo metinėje ataskaitoje.

Praėjusiais metais visame pasaulyje parduota 6,6 mln. transporto priemonių vienetų, iš kurių pusė – Kinijoje. Elektromobilių pardavimas per vienerius metus padvigubėjo ir dabar sudaro 10 % naujų automobilių.

2022 m. pradžioje jie toliau spartėjo – pirmąjį ketvirtį buvo parduoti du milijonai vienetų (+75 % per vienerius metus). Šiuos pardavimus stipriai lėmė valstybės subsidijos, kurios 2021 m. padvigubėjo ir pasiekė beveik 30 mlrd. eurų visame pasaulyje. Gamintojai savo ruožtu 2015–2021 m. parduodamų transporto priemonių skaičių padaugino iš penkių: dabar parduodama apie 450 elektrinių modelių.

Visgi tikėtina, jog įtampa dėl žaliavų pristabdys šį augimą. Pagrindiniai mineralai daugiausia kasami tokiose šalyse kaip Australija, Čilė ar Kongo Demokratinė Respublika. Kinija gamina tris ketvirtadalius ličio jonų baterijų ir kontroliuoja daugiau nei pusę ličio, kobalto ir grafito perdirbimo ir rafinavimo pajėgumų. IEA teigimu, ličio poreikiai yra ypač svarbūs: iki 2030 m. jie turėtų išaugti iki 500 kilotonų, todėl reikės atidaryti 50 naujų kasyklų.

Europa gamina ketvirtadalį elektromobilių, bet kontroliuoja labai mažai žaliavų, kaip ir JAV.


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos