ES sulaukė raginimo griežtinti tikslus dėl automobilių taršos

ES sulaukė raginimo griežtinti tikslus dėl automobilių taršos
logo 2022 Sausio 21 d. 12:00, Pexels

Nyderlandų įstatymų leidėjas Janas Huitema, vadovaujantis reformai Europos parlamente, pasiūlė 20-ies narių blokui iki 2030-ųjų metų sumažinti automobilių išmetamo anglies dvideginio kiekį 75% (Europos Komisijos tikslas – 55% liepos mėnesį). Projekte teigiama, jog automobilių gamintojai turėtų pasistengti savo produktus paversti labiau ekologiškais.

„Sprendimas yra ne mažesnis, o švaresnis mobilumas. Esu visiškai įsitikinęs, jog automobiliai turėtų sugeneruoti nulines emisijas“,- per vykusį parlamento komiteto posėdį kalbėjo J.Huitema.

Transporto išmetamųjų teršalų mažinimas yra pagrindinis ES tikslas iki 2050-ųjų metų. Pastaroji nori tapti neutraliu ramsčiu klimatui, nes tai yra vienas iš nedaugelio likusių sektorių, kuriame tarša pastaraisiais metais tik padidėjo. Tikimasi iki 2035-ųjų metų laikui bėgant atsisakyti vidaus degimo variklių, o tai padidins elektromobilių paklausą ir paskatins automobilių gamintojų ambicijas.

Visgi Valstybės narės, daugiausia iš Rytų bloko, išreiškė susirūpinimą dėl infrastruktūros trūkumo ir didelių elektromobilių kainų.

Automobilių taršos mokesčių skaičiuoklė.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0