Europoje – elektromobilių pardavimai pirmą kartą aplenkė dyzelinius modelius

Europoje – elektromobilių pardavimai pirmą kartą aplenkė dyzelinius modelius
logo 2022 Sausio 18 d. 16:43, pexels

Remiantis preliminariais skaičiavimais, elektromobilių pardavimai gruodžio mėnesį pirmą kartą aplenkė dyzelinių modelių automobilius. Vairuotojai labiau renkasi saugios energijos automobilius negu dyzelinius ar benzininius, ypatingai nuo 2015-ųjų metų įvykusio „Volkswagen“ taršos skandalo.

Remiantis nepriklausomo automobilių analitiko Matthiaso Schmidto „Financial Times“ surinktais duomenimis, daugiau nei penktadalis naujų automobilių, parduotų 18 Europos rinkų, įskaitant Didžiąją Britaniją, buvo varomi elektros energija, o dyzeliniai automobiliai sudarė mažiau nei 19% pardavimų.

Vakarų Europoje per minėtą mėnesį buvo parduota 176 000 tūkstančiai elektromobilių. Tai yra visų laikų rekordas ir daugiau nei 6 procentais užfiksuotas didesnis pardavimų skaičius negu 2020 m. gruodžio mėnesį. Palyginimui, paskutinį 2021-ųjų metų mėnesį buvo parduota beveik 160 000 tūkst. dyzelinių automobilių.
Dyzelinių automobilių pardavimai nuolat mažėjo nuo tada, kai buvo nustatyta, jog „Volkswagen“ apgaulės būdu pagerino savo automobilių išmetamųjų teršalų rodyklius, kurie buvo instaliuoti net 11 mln. tranpsporto priemonių, kuriose yra dyzelinis variklis.
Visgi pats „Volkswagen“ išlaikė lyderiaujančio elektromobilių gamintojo pozicijas Vakarų Europoje praėjusiais metais.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794