logo 2019 Gruodžio 31 d. 17:21, Daimler AG

F-1.lt portalo lankytojai, jau 16 kartą turėjo galimybę rinkti metų geriausius. Kaip ir kiekvienas metais, Jūs turėjote 10 skirtingų nominacijų, kuriose ir galėjote atiduoti savo balsą.

Susumavus visus balsus paaiškėjo, ką Jūs išrinkote šio sezono geriausiais.

Metų lenktynininkas

Kaip ir buvo galima tikėtis, geriausiu metų lenktynininku svetainės lankytojai išrinko šeštą kartą šiemet čempionu tapusį „Mercedes“ pilotą Lewisą Hamiltoną. Britas surinko 48,03 proc. lankytojų balsų.

Teigiamai Lietuvos F-1 fanai įvertino ir naujojo „Ferrari“ lenktynininko Charleso Leclerco pasirodymą. Įveikęs labiau patyrusį komandos draugą Sebastianą Vettelį, bet sezoną baigęs ketvirtoje vietoje, monakietis surinko 30,26 proc. balsų. Tuo tarpu tik L. Hamiltonui čempionate nusileidęs ir antroje vietoje sezoną užbaigęs Valtteri Bottas nesurinko net 1 proc. balsų (0,33 proc.).

Metų bolidas

Geriausiu bolidu jau ne pirmus metus buvo išrinktas šeštąjį čempionės titulą iškovojusios „Mercedes“ komandos automobilis. „Sidabrinių strėlių“ šių metų kūrinys surinko 75 proc. svetainės lankytojų balsų. Antroje vietoje liko „Ferrari“ bolidas (11,84 proc.).

Įdomu tai, jog Lietuvos F-1 fanai geriau už „Red Bull“ įvertino „McLaren“ bolidą. Pastaroji ekipa gavo 8,88 proc. balsų. Tuo tarpu „Red Bull“ bolidas, į kurį šiemet pirmą kartą buvo sumontuotas „Honda“ variklis, surinko 4,28 proc. balsų.

Metų naujokas

Priešingai nei FIA Gala paskelbtuose apdovanojimuose, svetainės lankytojai geriausiu metų naujoku išrinko „McLaren“ lenktynininką Lando Norrisą. Jaunasis britas, surinkęs 68,75 proc. balsų, didele persvara aplenkė užsienio specialistų šiemet geriausiu naujoku įvardintą Alexanderį Alboną. Pastarasis, likęs antroje vietoje, surinko 24,01 proc. balsų.

Metų progresas

Didžiausią pažangą, anot svetainės lankytojų, šiemet padarė „McLaren“ ekipa. Ketvirtą vietą čempionate užėmusi britų komanda surinko 54,28 proc. balsų.

Mažiau nei 14 proc. minėtai ekipai nusileido „Honda“, šiemet su „Red Bull“ komanda iškovojusi kelias pergales.

Nors po vasaros pertraukos „Ferrari“ komanda iškovojo ne vieną „pole“ poziciją ir kelis kartus triumfavo lenktynėse, italų progresas surinko 4,93 proc. balsų.

Metų lenktynės

Įdomiausiomis metų lenktynėmis Lietuvos F-1 fanai išrinko Vokietijos GP. Permainingomis oro sąlygomis vykusios varžybos, kuriose nestigo lenkimų ir įvairių incidentų, surinko 45,72 proc. balsų.

Antroje vietoje pagal balsų skaičių liko įvykių taip pat nestokojusios Brazilijos GP lenktynės.

Metų žmogus

Metų žmogaus rinkimuose daugiausia balsų (52,63 proc.) surinko šiemet anapilin išėjęs Niki Lauda. Tiek Lewisas Hamiltonas, tiek Toto Wolffas ne kartą yra minėję, kad buvęs F-1 čempionas, stipriai prisidėjo prie teigiamos „Mercedes“ komandos atmosferos bei pasiektų rezultatų.

Antroje vietoje pagal surinktų balsų skaičių liko minėtasis L. Hamiltonas, šiemet šeštą kartą tapęs čempionu. O trečioje vietoje anapilin šiemet taip pat išėjęs F-1 lenktynių direktorius Charlie Whitingas.

Metų nusivylimas

Lietuvos F-1 sirgalius šiemet labiausiai nuvylė „Ferrari“ atstovas Sebastianas Vettelis. 26,97 proc. balsų surinkęs vokietis šiemet nugalėjo tik kartą ir komandos pilotų dvikovoje nusileidęs Charlesui Leclercui sezoną baigė penktas.

Mažiau nei 8 proc. balsų nuo S. Vettelio atsiliko jo atstovaujama „Ferrari“ komanda. Po bandymų laikyta favorite, sezono metu vėl didžiąją laiko dalį nesugebėjo pasipriešinti „Mercedes“ ekipai ir pralaimėjo kovą dėl čempionų titulų.

Trečioje vietoje pagal surinktų balsų skaičių liko Robertas Kubica. Po ilgos pertraukos į sportą sugrįžęs lenkas nors ir iškovojo vienintelį „Williams“ komandos tašką, bet beveik visą laiką stipriai nusileido komandos draugui, čempionato naujokui, George‘ui Russellui.

Metų įvykis

Metų įvykiu, labiausiai šokiravusiomis naujienomis, F-1 sirgaliai išrinko žinias apie Niki Laudos ir Charlie Whitingo mirtis (34,87 proc).

Antroje vietoje su 25 proc. balsų liko po ilgos pertraukos „Honda“ iškovota pergalė. Tuo tarpu trečią vietą pasidalino vienodą balsų skaičių (7,89 proc.) surinkęs „Toro Rosso“ sugrįžimas ant apdovanojimų pakylos ir naujiena, jog Nico Hulkenbergas bus priverstas palikti F-1 čempionatą.

Metų avarija

Metų avarijos nominacijoje daugiausiai balsų surinko daug diskusijų sukėlęs Sebastiano Vettelio ir Charleso Leclerco incidentas Brazilijos GP lenktynėse. „Ferrari“ duetas surinko (75,33 proc.) balsų.

Antroje vietoje su 19,08 proc. liko dar vienas incidentas, kuriame taip pat sudalyvavo S. Vettelis - vokiečio ir Maxo Verstappeno avarija Didžiosios Britanijos GP lenktynėse.

Po vienodą balsų skaičių, 1,97 proc., surinko Alexanderio Albono avarija Kinijoje bei C. Leclerco ir Roberto Kubicos avarijos Azerbaidžane.

Metų lenkimas

Geriausių lenkimų autoriumi galime drąsiai vadinti „Ferrari“ lenktynininką Charlesą Leclercą. Būtent jo lenkimai Didžiojoje Britanijoje (20,39 proc.) ir Monake (19,41 proc.) surinko daugiausiai balsų.

Trečioje vietoje liko Maxo Verstappeno Austrijoje atliktas lenkimas (16,12 proc.). Įdomu tai, jog jame taip pat sudalyvavo minėtasis C. Leclercas.

F-1.lt dėkoja visiems skaitytojams, kurie balsavo už visas nominacijas bei nori  pasinaudoti proga ir palinkėti gražių 2020-ųjų metų!

O pabaigai – skelbiame kas iš balsavusiųjų laimėjo F-1 komandos suvenyrą. Nugalėtoją burtų keliu išrinkome Tech, su kuriuo susisieksime elektroniniu paštu.