„Ferrari“ jėgainės galimybes supras tik po keturių etapų (3)

„Ferrari“ jėgainės galimybes supras tik po keturių etapų
logo Balandžio 07 d. 11:59, Ferrari

„Ferrari“ tvirtina, kad dar labai anksti kalbėti apie tai, kokios pažangos jų komanda pasiekė per žiemą tobulindama savo jėgos agregatą.

2020 m. sezonas buvo pats blogiausias „Ferrari“ per visą XXI amžių „Formulėje-1“ – didžiąją dalimi dėl to, kad po slapto susitarimo su FIA, Scuderija netikėtai prarado labai didelę savo jėgainės galios dalį.

Tačiau šių metų pasaulio čempionatui Maranelle rimtai patobulino jėgos agregatą ir pirmame etape Bahreine komandos pilotai gan užtikrintai važiavo pirmame dešimtuke, kol galiausiai finišavo 6 ir 8 vietose.

„Ferrari“ sporto direktorius Laurentas Mekies pažymėjo, kad pats pažangos faktas nekelia jokių abejonių, tačiau tikslaus įvertinimo to, ko pavyko pasiekti, reikės palaukti iki pavasario pabaigos ar vasaros pradžios.

„Mes pagreitėjome, tame abejonių nėra, - sakė L. Mekies. – Ir mums patinka tai, ką matome.

Pirma, visada reikia gerokai padirbėti norint iš motoro išspausti maksimumą trasoje. Bahreine buvo ypatingos sąlygos: teko važinėti tiek pačiame karštyje vidurdienį, tiek ir naktį.

Suprantama, kad mes žinome tikslius skaičius apie jėgos agregato darbą. Bet ar daug pasako šie skaičiai, kai kiti taip pat smarkiai progresuoja?

Manau, kad tiksliausius atsakymus galima gauti analizuojant kvalifikacijas. Šių įvertinimų ypatumas yra tas, kad reikia nuvažiuoti kelias kvalifikacijas ir tik tada skaičius bus galima laikyti patikimais. Tik po to galėsime pradėti kalbėti, kurioje vietoje tarp varžovų esame ir kas geriausiai padirbėjo žiemą.

Manau, kad tam prireiks dviejų, trijų, o gal net keturių kvalifikacijų“.

„Ferrari“ vadovas Mattia Binotto patvirtino, kad „Ferrari“ klientų pasirodymas irgi rodo, kad variklis tapo geresniu: „Malonu matyti, kad „Sauber“ („Alfa Romeo“) ir „Haas“ taip pat progresuoja.

Apie mūsų komandą galiu pasakyti, kad aerodinamika smarkiai pagerėjo, o duomenų koreliacija tapo tikslesnė. Mes stengėmės pagerinti tiek motorą, tiek ir patį automobilį apskritai. Kalba neina apie kokį nors atskirą mazgą ar sritį – dabar viskas kartu dirba kur kas geriau“.

Scuderia Ferrari Mission Winnow
Komanda: Scuderia Ferrari Mission Winnow 2021 sezono taškai: 34
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: SF21
Plačiau

Komentarai (3)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas