FIA atšaukė techninę direktyvą, skirtą kovai su bolidų šokinėjimu

FIA atšaukė techninę direktyvą, skirtą kovai su bolidų šokinėjimu
logo 2023 Kovo 27 d. 16:34, Pirelli

Neseniai buvo pakeistos „Formulės-1“ taisyklės, kuriomis padidinta bolidų prošvaisa. Todėl dabar teko atsisakyti techninės direktyvos dėl bolidų vibracijos, kuri buvo įvesta pernai metų Belgijos GP etape.

Niekas to beveik nepastebėjo. Patvirtinant pakeitimus reglamente 2023 metams, FIA komandoms išsiuntinėjo laiškus, kuriuose buvo pakoreguoti keli techniniai momentai. Nežiūrint į tai, kad
„Formulė-1“ siekia būti kuo skaidresnė ir šia prasme pasiekė nemenkos pažangos, šiuo atveju viskas buvo padaryta labai tyliai ir ramiai.

Apie ką yra kalbama? Kalba eina apie techninę direktyvą TD39, dėl kurios praėjusiame sezone buvo sulaužyta daug iečių. FIA technikos direktoriaus Nicholaso Tombazio komanda nutarė atsisakyti bolidų svyravimų lygio kontrolės, kuriai pernai buvo sukurta speciali sudėtinga formulė.

Permainų būtinybė tapo aiški po to, kai Baku etape lenktynininkai smarkiai sukritikavo pasaulio čempionato organizatorius už tai, kad labai sunku taikytis su fizinėmis perkrovomis, patiriamoms dėl bolidų šokinėjimo efekto.

TD39 direktyvos priėmimas buvo atidedamas kelis kartus, kol galiausiai ji įsigaliojo tik per Belgijos GP lenktynes Spa trasoje, tačiau tuo momentu komandos jau pačios buvo daug ką padariusios mašinų šokinėjimo problemoms įveikti. Teigiama, kad labiausiai dėl naujos direktyvos nukentėjo „Ferrari“, o štai „Mercedes“ gavo daugiausiai naudos.

Priežastys, dėl kurių dabar direktyva yra atšaukta, iki galo nėra aiškios. Bet galima nuspėti, kad pataisius techninį reglamentą – padidinus prošvaisą 15 mm ir difozoriaus apatinio krašto aukštį pakėlus 10 mm – bolidų šokinėjimo problemą čempionato organizatoriai laiko užbaigta ir išspręsta. Todėl buvo nutarta daugiau nebekontroliuoti bolidų vibracijos.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218