„Formulė-1“ ir L. Hamiltonas įvertino protesto Silverstoune akciją (3)

„Formulė-1“ ir L. Hamiltonas įvertino protesto Silverstoune akciją
logo Liepos 04 d. 11:42, Daimler AG

Pirmajame Didžiosios Britanijos GP etapo rate įvyko du labai svarbūs incidentai – didelė avarija pirmame posūkyje ir nesankcionuotas pašalinių žmonių išėjimas į trasą, kurį surengė ekologinio judėjimo „Just Stop Oil“ aktyvistai. Pastarieji buvo apsirengę maršalų spalvos striukėmis ir perlipo apsauginę tvorą tiesiojoje Wellington.

Northemptonširo policija dar ketvirtadienį įspėjo etapo organizatorius apie galimą protesto akcijos surengimą ir pakvietė aktyvistus to nedaryti, tačiau pastarieji vis tiek išėjo į trasą. Policija pranešė, kad suimti 7 žmonės.

Po lenktynių „Formulės-1“ prezidentas Stefano Domenicali „Sky Sports“ eteryje griežtai sukritikavo šį incidentą, kuris nepateko į TV tiesioginio eterio transliaciją, bet neliko nepastebėtas.

Stefano Domenicali: „Kiekvienas turi teisę pasisakyti vienu ar kitu klausimu, bet niekas neturi teisės į pavojų statyti kitų žmonių gyvybes. Nedidelės grupės žmonių veiksmai buvo labai neatsakingi ir pavojingi.

Mes dėkojame policijai už gerą darbą, bet suprantame, kokia didelė rizika buvo iškilusi lenktynininkų, maršalų, sirgalių ir pačių aktyvistų gyvybei“.

Spaudos konferencijoje po lenktynių „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas palaikė aktyvistus, sakydamas: „Man patinka, kad žmonės kovoja dėl mūsų planetos, mums reikia daugiau tokių žmonių“. „Mercedes“ komandai teko vėliau aiškintis ir atsiprašinėti: „ Lewisas tik palaikė teisę į protestą, o ne pasirinktą jų būdą tai daryti, kuris sukėlė daugelio žmonių sveikatos saugumo problemas“.

Vėliau pats Lewisas patikslino savo poziciją socialiniuose tinkluose: „Prašau, neišeikite į lenktynių trasą, norėdami išreikšti savo protestą, mes nenorime jums sukelti pavojaus gyvybei“.

Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2022 sezono taškai: 146
Komanda: Mercedes Amžius: 37 m.
Plačiau
„Silverstone", Northamptonas
Trasa: „Silverstone", Northamptonas (Didžiosios Britanijos GP)
Ilgis: 5,891 km Ratų skaičius: 52
Plačiau


Komentarai (3)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
idomu
IP: 49b7de7 | 07/05 18:13 Atsakyti
O kas finansavo, ta siuo metu populeriausia liga? Na bet vis tiek reikejo parasyt ko protestuotojai norejo -)
Helis
IP: 7d58bd4 | 07/04 13:30 Atsakyti
O kažin tarp protestuojančiųjų buvo visų tautybių ir rasių atstovavimas? #LH44
Ndos
IP: b88995f | 07/04 13:16 Atsakyti
Jėtqu liusė už viską, kad tik į jį kamerą nukreiptų
×

TOP naujienos