IndyCar. Paaiškėjo kas Indianapolyje kovos dėl „pole“ pozicijos

logo 2021 Gegužės 23 d. 02:40, Joe Skibinski / IndyCar

Šeštadienį, naktį Lietuvos laiku, paaiškėjo kas Indianapolyje kovos dėl „pole“ pozicijos bei galimybės startuoti „Indianapolis 500“ lenktynėse.

Daugkartinis „IndyCar“ čempionas Scottas Dixonas buvo greičiausias tarp visų dalyvių, tuo tarpu prieš kelis metus Indianapolyje nugalėjęs Willas Poweris pasirodė prastai ir kovos tik dėl galimybės startuoti lenktynėse.

Pagal galiojančias taisykles greičiausi devyni sportininkai kovos dėl „pole“ pozicijos. O dėl paskutinių trijų pozicijų bei galimybės startuoti „Indianapolis 500“ lenktynėse kovos 31-35 vietas užėmę sportininkai. 10-30 vietas pirmoje kvalifikacijoje užėmusių sportininkų startinės pozicijos nesikeis.

Sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus pirmoje pozicijoje išsilaikė S. Dixonas, kuris po burtų traukimo pirmasis turėjo išvažiuoti į trasą.

Vėliau, pakilus tiek oro, tiek trasos dangos temperatūrai, savo rezultatus sugebėjo pagerinti tik keli sportininkai. Vienas iš jų buvo šiemet jau nugalėjęs Rinusas VeeKay, kuriam pavyko prasibrauti į greičiausiųjų devintuką. Olandas iš dvyliktos vietos sugebėjo pakilti į penktą.

Tiek Coltonas Herta, tiek veteranas Tony Kanaanas buvo greiti įveikiant antruosius ratus, bet įveikus keturis įskaitinius ratus didžiausią vidutinį greitį vis dėlto užfiksavo S. Dixonas. Tad minėti C. Herta ir T. Kanaanas liko atitinkamai antroje ir trečioje vietose.

Vietos herojus Edas Carpenteris buvo greičiausias tarp sportininkų, pilotavusių bolidą su „Chevrolet“ varikliu. Amerikietis pateko tarp devynių greičiausių užfiksavęs ketvirtą rezultatą.

Helio Castronevesas, pirmą kartą per daugiau nei 20 metų atstovausiantis ne „Penske“ komandai, taip pat pateko į greičiausiųjų devintuką. „Shank“ komandos atstovas pirmoje kvalifikacijoje liko šeštas. Brazilas greičiu pranoko septintoje vietoje likusį Alexą Palou, kuris bandydamas pagerinti savo rezultatą trenkėsi į apsauginę sieną ir sudaužė savo bolidą.

Galimybę kovoti dėl „pole“ pozicijos užsitikrino ir buvęs F-1 pilotas Marcusas Ericssonas. Švedas liko devintoje vietoje.

Už greičiausiųjų devintuko ribos liko 2016 metais Indianapolyje nugalėjęs Alexanderis Rossi. Amerikietis užfiksavo dešimtą rezultatą. Tuo tarpu pernai geriausiu „Indianapolis 500“ naujoku tapęs Patricio O‘Wardas liko dvyliktas.

Silpnai pasirodė praeityje ne kartą Indianapolyje nugalėjusi „Penske“ ir jos sportininkai. Greičiausias tarp jų šį kartą buvo čempionato naujokas Scottas McLaughlinas, pradžioje užfiksavęs 12-ą rezultatą, o po to nukritęs į 17-ą vietą. Prasčiau sekėsi pastarojo sportininko komandos draugams. Josefas Newgardenas liko 21-as, o Simonas Pagenaud - 26-as.

Kvalifikacijoje prastu pasirodymu nustebino W. Poweris, kuriam taip ir nepavyko patekti tarp 30-ies greičiausių sportininkų. Tad australas sekmadienį kovos dėl vietos rikiuotės gale bei galimybės startuoti „Indianapolis 500“ lenktynėse. Į kovą dėl paskutinių 3 pozicijų taip pat stos Simona de Silvestro, Charlie Kimballas, Sage‘as Karamas ir RC Enersonas.