Ispanija uždraus pardavinėti benzininius ir dyzelinius automobilius

Ispanija uždraus pardavinėti benzininius ir dyzelinius automobilius
logo 2021 Gegužės 14 d. 13:54, Pexels.com

Ispanijos parlamentas ketvirtadienį priėmė klimato kaitos ir perėjimo prie švarios energijos įstatymą, kuriuo siekiama iki 2050 metų pasiekti Europos Sąjungos tikslus - tapti neutraliu žemynu poveikio klimatui atžvilgiu (pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją) ir iki 2040 metų uždrausti pardavinėti iškastiniu kuru varomas transporto priemones. Priėmusi tokį įstatymą, Ispanija siekia rodyti pavyzdį kitoms valstybėms ir vesti Europą žaliosios revoliucijos link. 

Ispanijai stengiantis pasiekti savo taršos mažinimo tikslus, naujasis įstatymas numato prievolę iki 2040 metų uždrausti automobilius su vidaus degimo varikliais. Tai reiškia, kad po šios datos šalyje nebus pardavinėjami benzininiai ir dyzeliniai automobiliai, tarp jų ir hibridai. Įstatymas numato ir tai, kad iki 2050-ųjų tokie automobiliai turi būti išimti iš apyvartos pagal naujas kelių eismo taisykles.

Remiantis įstatymo pataisa - kiekviena transporto priemonė privalės būti varoma tik energija, neišskiriančia anglies dvideginio į aplinką: jos išskiriamas C02 kiekis turės būti 0 g/km. Kartu su naujuoju įstatymu bus skatinama biodegalų ir kitų ne biologinės kilmės atsinaujinančių degalų integracija į transporto sektorių. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1504
2. mantioras 1504
3. Tadas Misevičius 1499
4. Giriby 1482
5. Tadux15 1472