JAV GP: įdomioji statistika

JAV GP: įdomioji statistika
logo 2022 Spalio 25 d. 17:28, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po Ostine pasibaigusio JAV GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Ostine, Carlosas Sainzas iškovojo trečią „pole“ šiame sezone ir karjeroje, pagal šÄ¯ rodiklį susilygindamas su Danieliu Ricciardo, Jeanu-Pierre Jarieru, Teo Fabi, Elio de Angelisu, Danu Gurney ir Jose Froilanu Gonzalezu.

Sainzas iškovojo pirmąją „pole“ poziciją „Ferrari“ komandai Ostino trasoje.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi antras, bet dėl baudos už jėgainės elementų keitimą startavo tik 12-tas, trečią kartą sezone pradėdamas lenktynes už dešimtuko ribos.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo trečias, bet dėl Leclerco baudos startavo iš pirmos eilės – 40-tą kartą karjeroje.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi penktas ir pelnė pirmalaikę pergalę prieš komandos kolegą pagal kvalifikacijos rezultatus šiame sezone. Dabar Lewisas prieš George'ą Russellą kvalifikacijose pirmauja rezultatu 12:7 ir Russellui jau nepavyks Hamiltono pavyti.

Po varžovų baudų abu „Mercedes“ sportininkai pirmą kartą šiais metais startavo pirmame ketvertuke.

Lance'as Strollas trečią kartą sezone pateko į kvalifikacijos finalą, parodydamas septintą laiką, o startavo penktas, pakartodamas geriausią pasiekimą „Aston Martin“ komandai po Sebastiano Vettelio rezultato Spa praėjusiame sezone.

Ketvirtą kartą sezone abu „Haas“ sportininkai iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Danielis Ricciardo trečią kartą per pastaruosius penkis etapus iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Lenktynės

Laimėjęs JAV GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 13-tą pergalę šiame sezone ir 33-čią karjeroje aplenkdamas Fernando Alonso ir pakildamas į šeštą poziciją bendrame reitinge.

Po 13-ka lenktynių per vieną sezoną anksčiau yra laimėję tik Michaelis Schumacheris 2004 metais (13 pergalių per 18 etapų) ir Sebastianas Vettelis 2013 metais (13 pergalių per 19 etapų). Tai yra akivaizdÅ«s vieno piloto dominavimo įrodymai, kuriuos matome ir šiais metais.

Ostine „Red Bull“ pirma laiko iškovojo pergalę Konstruktorių įskaitoje – pirmąją perėjus prie hibridinių jėgainių.

Ostine „Red Bull“ komanda laimėjo aštuntą etapą paeiliui ir tai yra tik viena pergale mažiau nuo rekordinio šios komandos pasiekimo iš devynių pergalių paeiliui 2013 metais – nuo Belgijos iki Brazilijos. Rekordas pagal didžiausią pergalių skaičių be pertraukos priklauso „McLaren“ - 11 pergalių paeiliui nuo Brazilijos iki Belgijos 1988 metais.

Ostine Lewisas Hamiltonas startavo 307-tame GP etape, palikdamas į 4 poziciją bendrame reitinge ir yra paskui Barichello (323 GP), Raikkoneno (350) ir Alonso (353). Lewisui tai buvo 189-tas podiumas karjeroje – jis geriausiųjų trejetuke finišavo 61,5 proc. dalyvautų lenktynių.

Charlesas Lecercas 23-čią kartą užlipo ant podiumo ir pagal šÄ¯ rodiklį susilygino su Jaquesu Villeneuve'u, Michele Alboreto ir Jamesu Huntu. Leclercui tai buvo penktas podiumas paeiliui – pati ilgiausia serija jo karjeroje.

Sebastianas Vettelis Ostine pirmavo du ratus, tai jam leido viršyti 3500 pirmavimo ratų ribą per karjerą. Praėjusį kartą jis pirmavo per lenktynes Baku 2021 metais.

Kevinas Magnussenas įveikė nesėkmingą „Haas“ komandos seriją iš septynių paeiliui lenktynių be taškų – pačią ilgiausią bet kuriai komandai šiais metais.
Yuki Tsunoda iš „AlphaTauri“ uždirbo pirmąjį tašką per pastaruosius 13 etapų – tai taip pat pati nesėkmingiausia serija šiame sezone.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332