Kas daro Å umacheris geriausiu F1 vairuotoju istorijoje?

Kas daro Å umacheris geriausiu F1 vairuotoju istorijoje?
logo pixabay

Šumacheris lenktyniavo iki 2006 metų, kai po trejų metų pertraukos stulbinančias sugrįžo su Felipe Massa ir Kimi Raikkonen “Ferrari” ekipa, o vėliau galutinai pasitraukė. Savo stulbinančioje karjeroje jis laimėjo septynis pasaulio čempionatus, 91 pergalę (83 F1 pasaulio čempionate), ant podiumo užkopė 154 kartus iš 261 lenktynių (daugiau nei 65%) ir iškovojo 68 pirmasiąs lentynių starto pozicijas.

1. Sėkmė: Šumiui nėra lygių

Čia gali bÅ«ti tik vienas: kai žiÅ«rite į statistikos knygas, niekas negali nepastebėti M. Šumacherio. Bene visų laikų rekordininkas, Formulės 1-as pasaulio čempionas, turintis septynis titulus, viršija beveik visus svarbius lyderių sąrašus. 91 pergalė, 68 starto pozicijos, 77 greičiausiai įveikti ratai, įskaitant 22 kartus po 3 laimėjimus iš eilės, 155 kartus žengė ant podiumo ir 142 pirmavęs “Grand Prix”. Vien aukšÄiausi rodmenys, kai kurie rodantys milžinišką persvarą. Be to, 2000-2004 metais Šumacheriui pavyko pasiekti visų laikų ilgiausią laimėjimų seriją. Šis sportininko lygis atsispindi mÅ«sų reitinge: tik Šumacheriui skiriami 5 taškai. Schumacheris buvo labai palankus sporto lažybos.

2. Talentas: talentingųjų triatlonas

M. Šumacheris vėl yra reitingų viršÅ«nėje. Tačiau šÄ¯ kartą Ayrton Senna ir Jim Clark prilygsta septynis kartus pasaulio čempionui. Visi pelno po 5 taškus. Tačiau Šumacherio pasiteisinimas yra paprastas. Jo istorija yra gerai žinoma vokiškai kalbančiose šalyse: neturėdamas jokios patirties Ardennes, Šumacheris 1991 metais dalyvavo savo pirmosiose F1 lenktynėse Spa-Franco čempionate. Kvalifikacijoje jis sensacingai pelnė 7-ąją vietą. “Benetton” iš karto suviliojo vokiečius, ir vos po vienerių metų, Šumacheris laimėjo savo pirmąją vietą, toje pačioje vietoje. Pirmąjį titulą pasiekti prireikė dvejų metų.

3. Charizma: liaudies herojus Ayrtonas Senna

Neįtikėtina, bet tiesa: M. Šumacherio maža taškų nuobauda! Šumacheris akivaizdžiai turėjo politinės įtakos dėl savo didžiulės ekonominės svarbos Formulei 1. Tiesą sakant, palyginti su Valentino Rossi, MotoGP lenktynėse, nepaprastai daug įtakos. Niekas labiau nepritraukė masių žmonių prie televizoriaus ekrano ar į tribÅ«nas kaip M. Šumacheris. Tam prilygti gali nebent Ayrton Senna. Nėra sutapimas, kad tik šie du sportininkai vis dar turi savo gerbėjų prekystalius visame pasaulyje.

Galima daug panašaus pasakyti ir apie Jim Clark ir Jackie Stewart. Tik ankstesnis jų globos momentas užtikrina, kad ažiotažas šiuo metu bÅ«tų mažiau pastebimas, todėl britų duetui ir Senna skiriame aukšÄiausią įvertinimą. Stewart pelno balus dar vienu bÅ«du: dėl savo didelio politinio įsipareigojimo vairuotojų saugumui. Kodėl Šumacheris dabar keturiais taškais atsilieka nuo geriausių trejeto Sennos, Stewart ir Clark? Izoliacija iš išorės: vokietis saugojo save ir savo šeimą nuo viešumos. Visiškai gerai ir pateisinama dėl viso šurmulio. Tačiau, be jo gerbėjų pulkų, tai sukėlė ir didžių kritikų grupę, kuri apkaltino ŠumacherÄ® arogancija.

4. Drąsa: rizikingi komandos pokyčiai ir sugrįžimai

Mes priėjome prie paskutinės kategorijos. Tačiau drąsa turime omenyje norą rizikuoti ne tik trasoje, bet ir už jos ribų. Štai kodėl Niki Lauda pagaliau surinko geriausią rezultatą šioje kategorijoje – kartu su M. Šumacheriu. Jei bÅ«tų atvirkšÄiai, jis neturėtų galimybės. Tačiau mes manome, kad jo sprendimas savo noru pasiduoti 1976 m. sezono finale pliaupiant Fudži lietui yra didingumas. Kiekvienas, norintis Laudą dėl to apkaltinti bailumu, gali tai padaryti. Mes matome viską atvirkšÄiai: kaip aiškų pareiškimą Formulei 1, kad niekas, visiškai niekas nepateisina pavojaus gyvybei ir galÅ«nėms. Net laimėtas pasaulio čempiono titulas, kurį Lauda prarado James Hunt dėl savo sprendimo Japonijoje.

5 vieta bendrai: Šumanija!

22 automobiliai važiuoja ratu ir galiausiai Vokietija laimi. Ši futbolo išmintis, šiek tiek modifikuota F1, niekam netinka taip, kaip Michaeliui Šumacheriui. Taigi, nenuostabu, kad rekordinkas, pasaulio čempionas, laimėjo mÅ«sų balsavimą už visų laikų geriausią, surinkęs 19 taškų iš 20 galimų. Šumis tiesiog turi viską, ką galima pasiÅ«lyti: išskirtinį talentą, kuris ne tik leido jam pasiekti aukštumų, bet ir leido pasiryžti rizikuoti keisti komandą – nepasiduodant absoliučiam dominavimui ir naujiems rekordams. svarbiausi vidutinės trukmės geriausiųjų sąrašai.

Dar labiau nei kitas Šumacherio triumfas stebina pirmasis jo persekiotojas. Ne Ayrton Senna užėmė antrąją vietą mÅ«sų reitinge, o Jim Clark. Britas, Fangio kadaise išaukštintas „geriausiu visų laikų“, tiesiog pasiekė itin aukštą lygį visose keturiose kategorijose – iš viso surinko 18 taškų. Trečioje vietoje esantis duetas kitoks: paskutinę vietą ant prizininkų pakylos dalijasi Senna ir Jackie Stewart. Kaip ir Clark, škotas vis dar renka gana aukštus balus, o Senna, kita vertus, kainuoja labai daug: jis niekada nepaliko savo neabejotino aukšÄiausio talento rizikingo prastesnės medžiagos brandos testo. Tuo tarpu Niki Lauda iki prizininkų pakylos pritrÅ«ko taip pat mažai, kaip ir 1976 m.

Michaelis Schumacheris
Pilotas: Michaelis Schumacheris 2021 sezono taškai:
Komanda: Amžius: 52 m.
Plačiau

Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas