Kinijos GP: kvalifikacija

logo 2008 Spalio 18 d. 10:13, McLaren
Kinijos GP kvalifikacijoje triumfavo „McLaren“ komandos pilotas Lewisas Hamiltonas, šiemet jau septintąjį kartą pelnęs pirmąją starto poziciją lenktynėms.
Britas į pirmąją poziciją išsiveržė pačioje kvalifikacijos pabaigoje, kai 0,342 sek. pagerino „Ferrari“ atstovo Kimi Raikkoneno pasiektą rezultatą. Po pirmojo mėginimo pirmenybių lyderis buvo tik penktas.
Pagrindinis kvalifikacijos laimėtojo priešininkas kovoje dėl šių metų „Formulės-1“ čempiono titulo Felipe Massa liko trečias, nusileidęs 0,586 sek.
Ketvirtąją starto poziciją pelnė pastarųjų dvejų lenktynių nugalėtojas Fernando Alonso. „Renault“ komandos lyderis L. Hamiltonui pralaimėjo 0,624 sek.
Po pirmojo mėginimo pirmavęs „McLaren“ lenktynininkas Heikki Kovalainenas važiuodamas paskutinįjį ratą klydo ir liko tik penktas. Tiesa, suomis F. Alonso nusileido vos 0,003 sek.
Šeštąją vietą kvalifikacijoje užėmė Markas Webberis iš „Red Bull“, tačiau australas lenktynes dėl variklio keitimo turės pradėti tik iš šešioliktosios pozicijos. Tokiu būdu dešimt už jo kvalifikacijoje likusių sportininkų pakils pozicija aukštyn.
Teorinių galimybių tapti šių metų „Formulės-1“ čempionu dar turintis „BMW Sauber“ pilotas Robertas Kubica šį kartą net nepateko į paskutiniąją kvalifikacijos dalį. Lenkas pelnė tik dvyliktąją starto poziciją.
Kitam „BMW Sauber“ atstovui Nickui Heidfeldui sekėsi geriau – vokietis užėmė septintąją vietą. Vis dėlto, dėl jos jis dar negali būti ramus – sportininkas gali susilaukti sankcijų už tai, jog pirmosios kvalifikacijos dalies pabaigoje pasipainiojo „Red Bull“ piloto Davido Coulthardo kelyje.
Primename, jog Kinijos GP lenktynių sekmadienį pradžia – 10.00 val. Lietuvos laiku.