Kodėl Pietų Afrika prarado šansą rengti F-1 lenktynes (1)

Kodėl Pietų Afrika prarado šansą rengti F-1 lenktynes
logo Kovo 13 d. 16:53, Hassal

„Formulė-1“ reguliariai atvažiuodavo į Afrikos žemyną 7-8 dešimtmečiuose, bet paliko šias vietas po 1986 metų. Bandymas susigrąžinti etapą dešimtame praėjusio amžiaus dešimtmetyje irgi buvo nesėkmingas – 1993 metais Alaino Prosto laimėtas etapas buvo paskutinis Afrikoje.

Tačiau paskutiniais metais vėl dažnai būdavo kalbama, kad „Formulė-1“ sugrįš į Kyalamio trasą netoli Johanesburgo. 2021 metais vietos organizatoriai pradėjo derybas su F-1 pasaulio čempionato organizatoriais, o pernai vasarą į Pietų Afrikos Respubliką buvo nuvažiavęs Stefano Domenicali.

Vietinė spauda tada skambėjo antraštėmis, kad GP etapas sugrįžta – optimistai tikino, kad lenktynės įvyks 2023 metais. Tačiau paskutinę minutę planai buvo sužlugdyti, o vietoje PAR GP, tvarkaraštyje liko Belgijos GP Spa trasoje.

Kas gi įšvyko ne taip? Apie tai papasakojo pats sėkmingiausias Pietų Afrikos lenktynininkas Jody Scheckteris, 1979 m. pasaulio čempionas. Jis dalyvavo derybose ir apie jas smulkiau papasakojo „Total- Motorsport“.

„Aš žinojau viską, kas vyksta, - aiškino jis.- Mano giminaitis Warrenas Scheckteris šiam projektui paskyrė šešerius metus ir niekuo daugiau užsiimti negalėjo. Reikėjo labai daug pastangų norint gauti vyriausybės palaikymą ir surinkti reikiamą biudžetą“.

Bet, kaip dažnai būna, skersai kelio stojo žmonių godumas.

„Iki kontrakto pasirašymo liko visai nedaug, - pasakojo 73 metų Scheckteris. - Bet paskutiniu momentu trasos savininkas pareiškė, kad vietoje 500 tūkst. dolerių, dėl kurių buvo susitarta, jis nori dviejų milijonų ir visiškos GP etapo organizavimo kontrolės.

„Formulės-1“ bosai buvo atvažavę pasirašyti kontrakto. Mano giminaitis susitarė su valdžia ir turtingiausiais šalies žmonėmis. Visi sutiko, kol godus vaikinas iš Kyalamio autodromo nepakeitė savo sąlygų.

Kai F-1 valdžia išvažiavo, viskas iš esmės pasikeitė. Vyriausybė suprato, kad prasidėjo nesąmonės ir atsisakė šio projekto. Po to gražioms svajonėms teko padėti kryžių“.Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
vienas prie vieno
IP: d9f2827 | 03/14 08:08 Atsakyti
kaip pas mus ,tik cia viskas suveikia nes issauna atkatas :))))
Jei masiulio nebutu sulaike tai jau keleri metai kaip butu uzbaigtas kelias Vilnius -Utena,kartais kyla minciu kad tokie zmones reikalingi nes kitaip pas mus niekas nesidaro.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Ayrtons 407
2. tevez 403
3. Tomas Gaida 395
4. pofke261 393
5. kylius1978 392