L. di Montezemolo: M. Binotto visą ugnį priima į save

L. di Montezemolo: M. Binotto visą ugnį priima į save
logo 2022 Rugsėjo 17 d. 19:12, Ferrari

Dabar jau visiškai aišku, kad nežiūrint į daug žadėjusią sezono pradžią, „Ferrari“ šiais metais nesugebės iškovoti pasaulio čempionų titulo. Paskutiniu „Ferrari“ sportininku, iškovojusiu titulą, iki šiol lieka Kimis Raikkonenas, padaręs tai 2007 metais.

Tada „Ferrari“ kompanijai vadovavo Luca di Montezemolo – buvusiam prezidentui rugpjūtį sukako 75 metai, o interviu prancūzų laikraščiui „L'Equipe“ jis pasidalino savo mintimis apie tai, kas dabar vyksta su „Ferrari“ komanda, lenktyniaujančia „Formulės-1“ pasaulio čempionate.

Tuo metu Montezemolo buvo labai artimas F-1 komandai, tuo tarpu kai dabartinis kompanijos prezidentas Johnas Elkannas ir generalinis direktorius Benedetto Vigna daugiausiai laikosi šešėlyje.

Montezemolo tai pakomentavo taip: „Formulė-1“ yra ypatingas reiškinys. Galima būti geru vadybininku ar marketingo specialistu, bet tai negarantuoja sėkmės pačioje aukščiausioje automobilių sporto kategorijoje.

Čia reikia aistros ir ypatingo požiūrio į reikalą. Jūsų buvimas komandoje turi būti jaučiamas tiek dieną, tiek ir naktį. Norint visa tai efektyviai palaikyti, reikia būti ypatingu politiku. Reikia būti labai stipriam ir visuomet rūpintis, kad jums patikėtas kolektyvas būtų maksimaliai susitelkęs“.

Šiais metais daug kas kritikuoja italų komandos vadovą Mattia Binotto, kuris dažnai daro klaidas ir jau atsiranda abejonių dėl to, ar jis atitinka užimamas pareigas. Bet buvęs „Ferrari“ prezidentas stojo ginti Binotto, kuris karjerą komandoje pradėjo būtent Montezemolo laikais.

Kai jis buvo paklaustas apie dažnas ekipos klaidas, jis atsakė: „Na ir kas, mes savo laiku irgi darėme klaidų, kaip jas daro ir „Red Bull“ ir „Mercedes“. Bet tik Skuderija yra po padidinamuoju stiklu iš spaudos pusės. „Ferrari“ niekas nėra atleidžiama vien dėl to, kad ji yra „Ferrari“.

Mattia Binotto yra gana protingas žmogus, todėl jis visada gina savo komandą. Jis priima visą ugnį į save tik dėl savo žmonių. Klaidas reikia aiškintis ir vėliau jas taisyti. Binotto yra puikus techninis vadovas, bet norint valdyti kompanijos lenktynių padalinį, reikia ir kitokių savybių.

Ar reikia keisti „Ferrari“ vadovą? Kas aš toks, kad apie tai kalbėčiau. „Ferrari“ yra tam tikras nacionalinis simbolis, kaip ir Italijos vėliava. 1993 metais prieš pakviečiant į komandą Jeaną Todtą, aš daug galvojau apie tokį kadrinį pasirinkimą. Spaudoje tada buvo galima matyti vien tik cirką. Bet jei dabar aš vėl rinkčiausi vadovą komandai, aš vėl jo ieškočiau už „Formulės-1“ ribų.

Bet jei mes orientuosimės tik į tai, ką daro „Red Bull“ ir „Mercedes“, tai negalėsime išspręsti problemos. Komanda turi iš naujo atrasti pati save, o jos vystymuisi reikia naujos dinamikos. Maranelle šiemet sukūrė labai greitą bolidą, bet vieniems čempionų titulo nepavyks laimėti. Nes „Formulė-1“ yra komandinis sportas“.

Scuderia Ferrari
Komanda: Scuderia Ferrari 2024 sezono taškai: 212
Variklis: „Ferrari“ Važiuoklė: F1-75
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332