L. Hamiltonas neplanuoja keisti šalmo išdažymo iki sezono pabaigos

L. Hamiltonas neplanuoja keisti šalmo išdažymo iki sezono pabaigos
logo 2021 Lapkričio 21 d. 11:59, Daimler AG

Lewisas Hamiltonas šį savaitgalį Katare naudoja šalmą su kiek kitokiu nei įprasta išdažymu. Ant jo atsirado „Progress Pride“ vėliava. Sportininko teigimu, jis neplanuoja keisti išdažymo kitoms lenktynėms, kurios vyks Saudo Arabijoje. Išdažymas greičiausiai nebus pakeistas ir paskutiniam etapui Abu Dabyje.

Ant L. Hamiltono šalmo pavaizduota gerai pažįstama LGBTQ+ vaivorykštės vėliavos versija bei juodos, rudos ir kitos ševroninės juostos. Šį dizainą 2018 m. sukūrė Danielis Quasaras ir pavadino jį „Progress Pride“ vėliava. Ji simbolizuoja įvairias grupes, kurioms nepakankamai atstovaujama, kurios yra marginalizuotos ar diskriminuojamos.

Be LGBTQ+ spalvų, simbolizuojančių lesbietes, gėjus, biseksualus, transseksualus, „queer“ ir kitus asmenis, „Progress Pride“ vėliavoje yra spalvų, atspindinčių marginalizuotas grupes, įskaitant spalvotuosius, transseksualų bendruomenę ir ŽIV/AIDS sergančius asmenis. Šiemet buvo įtrauktas ir geltonas trikampis bei violetinis apskritimas, kurie simbolizuoja interseksualius asmenis.

Spaudos konferencijos metu L. Hamiltonas sakė, kad „Formulė-1“ bei kitos sporto šakos turėtų atkreipti dėmesį į žmogaus teises tam tikrose šalyse, kuriose yra rengiamos varžybos.

„Šias šalis reikia atidžiai stebėti. Reikia, kad apie šiuos dalykus kalbėtų žiniasklaida. Lygios teisės yra rimtas klausimas“, - sakė L. Hamiltonas.

Katare galioja griežti prieš LGBTQ+ nukreipti įstatymai, o už tos pačios lyties asmenų santykius gali būti baudžiama įkalinimu. Šalyje kitais metais vyks FIFA pasaulio futbolo čempionatas. Pernai Kataras paskelbė, kad savo stadionuose leis iškelti vaivorykštės vėliavas.

L. Hamiltonas taip pat pakeitė savo įprastą šūkį „Still I Rise“, paimtą iš Mayos Angelou poemos „We Stand Together“.

Šeštadienį britas patvirtino, kad planuoja naudoti tokį patį šalmo išdažymą ir kitose lenktynėse, Saudo Arabijos GP bei sezono finale Abu Dabyje.

„Tikriausiai per paskutines dvejas lenktynes, kitą savaitę tai tikrai, taip pat naudosiu tokį patį šalmą“, - sakė britas.

Jo teigimu, iki šiol jis neišgirdo jokių „neigiamų atsiliepimų“ dėl šalmo dizaino.

„Ant nugarinės šalmo dalies yra užrašyta „We Stand Together“ ir „Love is Love“. Man svarbu atstovauti šiai bendruomenei čia, nes žinau keletą situacijų, kurios toli gražu nėra tobulos ir į kurias reikia atkreipti dėmesį.“

L. Hamiltonas nėra pirmasis ir vienintelis, kuris šiemet naudoja šalmą, išdažytą LGBTQ+ bendruomenės spalvomis. Sebastianas Vettelis Vengrijoje naudojo ne tik šalmą su LGBTQ+ spalvomis, bet ir mūvėjo batus bei vilkėjo marškinėlius.

Lewisas Hamiltonas
Pilotas: Lewisas Hamiltonas 2024 sezono taškai: 265
Komanda: Mercedes Amžius: 39 m.
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218