Lietuvoje įsigyjama vis daugiau elektromobilių: kompensacijos suma jau viršijo 300 tūkst. eurų (1)

Lietuvoje įsigyjama vis daugiau elektromobilių: kompensacijos suma jau viršijo 300 tūkst. eurų
logo Birželio 27 d. 18:00, Pexels

Susisiekimo ministerija praneša, jog Lietuvoje vis dažniau yra įsigyjamas elektromobilis. Per mažiau nei vieną mėnesį buvo sulaukta daugybės gyventojų ir įmonių prašymų dėl kompensavimo, o suma jau viršijo 300 tūkst. eurų.

Iki 2026-ųjų metų pabaigos yra numatoma panaudoti 50 mln. eurų Modernizavimo fondo lėšų, skirtų kompensacijai už įsigytus grynuosius elektromobilius. Tai leis paskatinti įsigyti daugiau nei keturiolika tūkstančių elektra varomų transporto priemonių.

Iš minėtų 50 mln. eurų 35 mln. eurųr bus skiriama Lietuvos gyventojams, tuo tarpu 15 – juridiiniams asmenims bei gyventojams, kurie nusipirks tokią transporto priemonę ūkinei arba komercinei veiklai.

Šiuo metu asmuo gali gauti kompensaciją už įsigytą naują (iki 6 mėn.) elektromobilį – 5 tūkstančius eurų arba dvigubai mažesnę sumą (2,5 tūkst. eurų) už naudotą (iki 4 metų) lengvąjį grynąjį elektromobilį. Komentarai (1)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Klausimai
IP: a40c617 | 06/28 06:44 Atsakyti
Utilizacijos mokestis vis dar neivardintas ,kad nesugriauti pardavimų kiekio.
Su krovimu problemos prie daugiabučių.
Jei kiekvienas įsirengs savo privačiuose namuose krovimo stotele nepavez apkrovos esantys elektros ištiesti kabeliai ir pastotės.
Padauginkite iš 100t elektromobilių reikalinga energijos kiekį ir kur paimti tiek energijos kad kas dieną juos įkrauti.
Žiemą miglotos elektros sąnaudos ir nuvaziuojami km.
×

TOP naujienos