M. Verstappeno monologas apie „Formulės-1“ savaitgalį Las Vegase (6)

M. Verstappeno monologas apie „Formulės-1“ savaitgalį Las Vegase
logo Lapkričio 19 d. 05:55, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Maxas Verstappenas savaitgalio metu Las Vegase turėtų sulaukti simpatijų ne tik iš savo fanų. Atvirai apie šio situaciją kalbantis olandas pasižymėjo begale stiprių citatų, o po kvalifikacijos dėstė ir rimtą monologą. 

Po kvalifikacijos olandas buvo paklaustas, ką keistų Las Vegaso trasoje: „Haha, na, galite duoti man A4 popieriaus lapą. O geriau iš viso apie tai nekalbėkime.“

Jis taip pat buvo paprašytas sulyginti Monako ir Las Vegaso gatvių trasas: „Monako yra kaip Čempionų lyga. Las Vegasas kaip Nacionalinė lyga („National League“ Anglijoje – pusiau profesionalų futbolo lygis).“

Verstappenas susilaukė kritikos iš vieno iš lenktynių organizatoriaus Steve'o Hillo, kuris galvoja, jog pasaulio čempionas jaučia įtampa ir dėl to taip kalba.

Be abejo, „Red Bull“ žvaigždė turėjo kiek ironišką atsakymą: „Akivaizdu, kad tas vyras mane puikiai pažįsta. Leiskite jam pačiam susitupėti. Tie žmonės gyvena savo pasaulyje. Jis neišmano tokių dalykų. Man patiko, kad kažkas nesėkmingai susiklostė pirmoje treniruotėje. Nereikia didelio IQ, kad suprastum, jog taip turėjo atsitikti.“

Verta paminėti ir tai, kad Verstappenas visgi užjaučia Carlosą Sainzą dėl pernelyg griežtos baudos ir nesuprantamų taisyklių. 

Dar viena šio savaitgalio Las Vegase problema – išvaryti sirgaliai iš antrosios treniruotės ketvirtadienį. Dėl šio nesusipratimo „Formulė-1“ bando sirgalius patenkinti dovanų kuponais, kurie, beabejo, nieko nereiškia, įvertinus bendrą kontekstą.

Verstappenas turėjo komentarą dėl šios situacijos ir tokios kompensacijos: „Tuomet jie dar bando pasipelnyti iš šios situacijos. Nuostabu! Jeigu būčiau sirgalius, pradėčiau griauti viską. Atrodo nesąmonė, ar ne?“

Na, o po kvalifikacijos dukart pasaulio čempionas iš Nyderlandų rėžė monologą: „Galiu apie tai kalbėti ilgai. Jaučiu, kad šou elementas yra svarbus, tačiau man patinka emocija. 

Man asmeniškai, kuomet aš buvau mažas, viskas buvo apie emociją sporte, taip aš įsimylėjau „Formulę-1“, ne del šou, kadangi, manau tikram lenktynininkui tai neturėtų rūpėti. Visų pirma, manau, kad lenktyninė mašina, „Formulės-1“ mašina gatvės trasoje nėra gyva. 

Manau, kad viskas turėtų suktis aplink tikras lenktyniavimo trasas. Suprantate, Spa, Monza – tokios vietos, jose yra labai daug emocijų, aistros. Man matyti sirgalius ten yra nuostabu. Kuomet šoki į mašiną, jauties užsidegęs, man labai patinka ten vairuoti. 

Žinoma, aš suprantu, kad sirgaliai nori kažką veikti būdami šalia trasos, tačiau tuo pačiu metu manau, kad svarbu jiems padėti suprasti, ką mes darome kaip sportas, kadangi daugelis iš jų tiesiog ateina kaip į vakarėlį, išgerti, pamatyti didžėjų grojant ar pamatyti kažkokį pasirodymą. 

Tai galima pamatyti bet kurioje pasaulio vietoje. Galiu išvykti į Ibizą, ten prisigerti bei gerai praleisti laiką. Taip pastaruoju metu būna ir čia, žmonės ateina ir tampa sirgaliai kieno? Jie galbūt nori išvysti tik savo mėgstamiausią atlikėją, išgerti kelis gėrimus su draugais, o tuomet išeiti į miestą pašėlusiai nakčiai. 

Jie iš tikro nesupranta, ką mes darome ir dėl ko mes taip aukojames. Ir aš manau, jeigu daugiau laiko skiri šitam sportui, įsigilini į tai, ką mes bandome pasiekti, tuomet kaip mažas vaikas užaugi norėdamas tapti pasaulio čempionu. 

Galvoju, kad šis sportas galėtų daugiau fokusuotis į tai kaip bandyti labiau paaiškinti kaip veikia komandų veiklos sezono eigoje, ką jos bando pasiekti, dėl ko jos dirba. Šie dalykai, pagal mane, yra žymiai svarbesni nei kažkokie šou ar atlikėjų pasirodymai savaitgalio metu. 

Aš asmeniškai tam neprijaučiu, aš jaučiu aistrą ir emociją, susijusią su tam tikromis vietomis. Mėgstų Vegasą, tačiau ne tam, kad vairuoti „Formulės-1“ automobilį čia. Mėgstu išeiti su draugais, išgerti kelis gėrimus, pastatyti viską ant raudono, būti pašėlusiam, gerai pavalgyti. Tačiau, kaip ir sakiau, emocija bei aistra – to nėra, palyginus su kitomis trasomis“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo M. Verstappenas. Komentarai (6)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
asasasas
IP: 2a3111b | 11/19 13:11 Atsakyti
gali nebūt jo fanu (kaip aš) bet sakyti, kad jis nusišneka būtų tiesiog kvaila. Formulė ne evoliucionavo, ji tiesiog nutolo nuo savo šaknų ir tapo, meinstryminiu komercijos įrankiu, čia turėtų būti classy sportas, kai jauties alkanas ir nori pamatyt kuo daugiau, o nei kai tau brukama visokie kvaili media žaidimai, reklamos ir kas tik nori, ne taip formulė turi augti, "bigger isnt always better" (gal kai kurios damos nesutiks).
Žilvinas Vanagickas
IP: ce0039d | 11/19 15:24 Atsakyti
asasasas
11/19 13:11

gali nebūt jo fanu (kaip aš) bet sakyti, kad jis nusišneka būtų t... skaityti daugiau

Panem et circenes. Žmonės jau turi pakankamai duonos, jiems reikia daugiau reginių. Pasaulis sparčiai keičiasi, dauguma sėkmingų masiškumo prasme sportų - futbolas, krepšinis, dviračiai, ledo ritulys, kovos menai, net šachmatai - juda link komercializavimo ir pramogos. Įsivaizduok, kad pats užsiimi kokia nors nepopuliaria sporto šaka, tarkime šaudymu iš japoniško lanko. Du kraštutinumai: a) šalia sportininko tampi dar ir aktoriumi, kuris dalina interviu, pasirodo reklaminiuose renginiuose, šypsosi ir kalba tuštybes į kameras, gaudamas už tai visas sąlygas sportuoti ir reikšmingus pinigus, o tavo mėgstamu sportu vien Lietuvoje užsiima 10K žmonių plius visame pasaulyje stebi milijardas, b) užsidarai konservatyvaus požiūrio rėmuose, kur yra tik sportiniai principai ir nieko daugiau, žiniasklaidos nedomini, už treniruotes, inventorių, salę, varžybas moki iš savo algos, tavo sportu užsiima 20 žmonių Lietuvoje ir gal kokie 10000 pasaulyje. Dauguma sportų yra kažkur tarp šių dviejų kraštutinumų, tačiau yra apie ką pagalvoti, tiesa?
tomaskriv
IP: 43804c6 | 11/19 17:20 Atsakyti
''...po kvalifikacijos dukart pasaulio čempionas iš Nyderlandų...'' tai katrą titulą nubraukė?
Žilvinas Vanagickas
IP: ce0039d | 11/19 12:59 Atsakyti
Nors VLKK, berods, nėra teikusi išaiškinimo, manytina, kad remarka yra norminis žodis. Bent jau jį randame ir VLE, ir žodynuose (https://www.vle.lt/straipsnis/remarka-2/). Kitas reikalas, kad nelabai aišku, ką jis čia veikia, nes remarka (išnaša) ir pastaba, komentaras tai ne visai tapatūs dalykai. Na bet jei autorius nori rašyti klaikiai, negali to uždrausti.
ddt
IP: ca1c225 | 11/19 17:16 Atsakyti
asasasas
11/19 13:11

gali nebūt jo fanu (kaip aš) bet sakyti, kad jis nusišneka būtų t... skaityti daugiau

Puikus pavyzdys tavo siekiamos evoliucijos ir tavo duodamų pavyzdžių, yra tai, kur atėjo Kačerginės žiedas. Tu tikrai manai, kad tai yra tikslas?
praeis keli etapai
IP: 47233b6 | 11/20 09:58 Atsakyti
atsiras ir tradicijos viskam savas laikas, pirmas blynas visada buna prisviles ,bet is esmes sestadienis su sekmadieniu buvo idomus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749