M. Verstappeno monologas apie „Formulės-1“ savaitgalį Las Vegase

M. Verstappeno monologas apie „Formulės-1“ savaitgalį Las Vegase
logo 2023 Lapkričio 19 d. 05:55, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Maxas Verstappenas savaitgalio metu Las Vegase turėtų sulaukti simpatijų ne tik iš savo fanų. Atvirai apie šio situaciją kalbantis olandas pasižymėjo begale stiprių citatų, o po kvalifikacijos dėstė ir rimtą monologą. 

Po kvalifikacijos olandas buvo paklaustas, ką keistų Las Vegaso trasoje: „Haha, na, galite duoti man A4 popieriaus lapą. O geriau iš viso apie tai nekalbėkime.“

Jis taip pat buvo paprašytas sulyginti Monako ir Las Vegaso gatvių trasas: „Monako yra kaip Čempionų lyga. Las Vegasas kaip Nacionalinė lyga („National League“ Anglijoje – pusiau profesionalų futbolo lygis).“

Verstappenas susilaukė kritikos iš vieno iš lenktynių organizatoriaus Steve'o Hillo, kuris galvoja, jog pasaulio čempionas jaučia įtampa ir dėl to taip kalba.

Be abejo, „Red Bull“ žvaigždė turėjo kiek ironišką atsakymą: „Akivaizdu, kad tas vyras mane puikiai pažįsta. Leiskite jam pačiam susitupėti. Tie žmonės gyvena savo pasaulyje. Jis neišmano tokių dalykų. Man patiko, kad kažkas nesėkmingai susiklostė pirmoje treniruotėje. Nereikia didelio IQ, kad suprastum, jog taip turėjo atsitikti.“

Verta paminėti ir tai, kad Verstappenas visgi užjaučia Carlosą Sainzą dėl pernelyg griežtos baudos ir nesuprantamų taisyklių. 

Dar viena šio savaitgalio Las Vegase problema – išvaryti sirgaliai iš antrosios treniruotės ketvirtadienį. Dėl šio nesusipratimo „Formulė-1“ bando sirgalius patenkinti dovanų kuponais, kurie, beabejo, nieko nereiškia, įvertinus bendrą kontekstą.

Verstappenas turėjo komentarą dėl šios situacijos ir tokios kompensacijos: „Tuomet jie dar bando pasipelnyti iš šios situacijos. Nuostabu! Jeigu būčiau sirgalius, pradėčiau griauti viską. Atrodo nesąmonė, ar ne?“

Na, o po kvalifikacijos dukart pasaulio čempionas iš Nyderlandų rėžė monologą: „Galiu apie tai kalbėti ilgai. Jaučiu, kad šou elementas yra svarbus, tačiau man patinka emocija. 

Man asmeniškai, kuomet aš buvau mažas, viskas buvo apie emociją sporte, taip aš įsimylėjau „Formulę-1“, ne del šou, kadangi, manau tikram lenktynininkui tai neturėtų rūpėti. Visų pirma, manau, kad lenktyninė mašina, „Formulės-1“ mašina gatvės trasoje nėra gyva. 

Manau, kad viskas turėtų suktis aplink tikras lenktyniavimo trasas. Suprantate, Spa, Monza – tokios vietos, jose yra labai daug emocijų, aistros. Man matyti sirgalius ten yra nuostabu. Kuomet šoki į mašiną, jauties užsidegęs, man labai patinka ten vairuoti. 

Žinoma, aš suprantu, kad sirgaliai nori kažką veikti būdami šalia trasos, tačiau tuo pačiu metu manau, kad svarbu jiems padėti suprasti, ką mes darome kaip sportas, kadangi daugelis iš jų tiesiog ateina kaip į vakarėlį, išgerti, pamatyti didžėjų grojant ar pamatyti kažkokį pasirodymą. 

Tai galima pamatyti bet kurioje pasaulio vietoje. Galiu išvykti į Ibizą, ten prisigerti bei gerai praleisti laiką. Taip pastaruoju metu būna ir čia, žmonės ateina ir tampa sirgaliai kieno? Jie galbūt nori išvysti tik savo mėgstamiausią atlikėją, išgerti kelis gėrimus su draugais, o tuomet išeiti į miestą pašėlusiai nakčiai. 

Jie iš tikro nesupranta, ką mes darome ir dėl ko mes taip aukojames. Ir aš manau, jeigu daugiau laiko skiri šitam sportui, įsigilini į tai, ką mes bandome pasiekti, tuomet kaip mažas vaikas užaugi norėdamas tapti pasaulio čempionu. 

Galvoju, kad šis sportas galėtų daugiau fokusuotis į tai kaip bandyti labiau paaiškinti kaip veikia komandų veiklos sezono eigoje, ką jos bando pasiekti, dėl ko jos dirba. Šie dalykai, pagal mane, yra žymiai svarbesni nei kažkokie šou ar atlikėjų pasirodymai savaitgalio metu. 

Aš asmeniškai tam neprijaučiu, aš jaučiu aistrą ir emociją, susijusią su tam tikromis vietomis. Mėgstų Vegasą, tačiau ne tam, kad vairuoti „Formulės-1“ automobilį čia. Mėgstu išeiti su draugais, išgerti kelis gėrimus, pastatyti viską ant raudono, būti pašėlusiam, gerai pavalgyti. Tačiau, kaip ir sakiau, emocija bei aistra – to nėra, palyginus su kitomis trasomis“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo M. Verstappenas. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821