M. Yamamoto: visada mačiau Verstappeno ir Sennos panašumus

logo 2021 Gegužės 28 d. 14:00, Ferrari nuotr.

Honda F1“ vykdantysis direktorius Masashi Yamamoto pagyrė „Red Bull“ pilotą, pavadindamas jį geriausiu lenktynininku, kokio F-1 komanda galėtų norėti ir palygino jį su legendiniu F-1  lenktynininku Ayrtonu Senna.

M. Verstappenas „Honda“ varikliu varomu „Red Bull“ laimėjo Monako lenktynes ir tapo asmeninės įskaitos lyderiu po penkių pirmųjų čempionato lenktynių. Ši pergalė - 80-oji „Honda“ koncernui. Paskutinį kartą Japonijos automobilių milžinas ant aukščiausiojo pakylos laiptelio Monte Karle kartu su lenktynininku „lipo“, po to, kai 1992-iais metais lenktynes laimėjo A. Senna. Jam priklauso rekordinis pergalių Monake skaičius - brazilas čia pirmasis finišo liniją kirto 6 kartus.

„Visada mačiau Verstappeno ir Sennos panašumus. Manau, kad Maxo vairavimo stilius labai panašus į tą, kuriuo pasižymėjo Senna. „Honda“ Maxą labai vertina ir juo didžiuojasi,“ - pasakojo M. Yamamoto.

2020-ųjų spalį buvo pranešta, kad  „Honda“ koncernas traukiasi iš jėgos agregatų tiekėjų „Formulei-1“ nuo 2021 metų pabaigos.

„Norėčiau, kad galėtume su „Red Bull“ dirbti kiek ilgiau, bet esu laimingas, kad galime palaikyti Maxą šiuo jo gyvenimo etapu. Jis iškovojo pirmąją pergalę, o kartu ir pirmąjį podiumą Monake būdamas vos 23 metų amžiaus. Ateityje jo laukia dar daug pergalių. Žinau, kad jis turi puikias perspektyvas pasiekti ar pagerinti Sennos užfiksuotą rekordą Monako trasoje. Džiaugiuosi, kad „Honda“ galėjo prisidėti prie pirmojo Maxo žingsnio einant pergalių Monake keliu,“ - pridūrė M. Yamamoto.