mintys ir pasiulymai sezonui #4

2004 Birželio 16 d. 16:09

Sveiki,

kol dar laime ir dziaugsmas neisbleso, siulau tiems, kas planuoja dalyvauti sezone #4 ir yra neabejingas kaip viskas vyks ir kokios bus taisykles, rimtai pagalvoti apie galimus SR (ir galbut BT) pakeitimus.

Jei turesite rimtu ir argumentuotu ideju, visuomet esu pasiruoses jas idemiai perskaityti ir atsizvelgti.
Mailas:

go-1
@
office
.
lt


VVK

2004 Birželio 16 d. 19:09

Tai va, jau sakaiau sita VVK ir "pilotu" atstovui, abu lyg ir palaike ideja.

Nors su 8-u kartingu parodziau 2a laika, taciau patekau tik i A vaziavima :( Nuo to pacio nukentejau ir praejusiame etape. Na man ne taip jau ir skaudu, nes as nepastovus dalyvis, bet akivaizdu, kad nevisi geriausiai kvalifikacijoje pasirode zmones dalyvauja top vaziavime...

Kartingai yra skirtingi ir del ju skirtingumo kartais nepelnytai nukencia kvalifikacijoje vienu kazkuriuo kartingu vaziuojantys zmones. Ar ne geriau butu padarius, kad kvalifikacijos top5 vieno kartingo ir kito kartingo top5 patenktu i geriausia vaziavima ir atitinkamai i kita vaziavima top6-top10 abieju kartingu?

2004 Birželio 16 d. 21:27

As tai turiu tris pasiulymus ir visi jie susije su komanda ir jos svarba:
1. Kvalifikacija vyksta dabartine tvarka t.y viena etapa praadeda paskutiniai kita lyderiai, bet akcentuojama ne vairuotojo pozicija o komanda, tokiu budu pati komanda renkasi kas kokiu kartingu vaziuoja (taip buvo iki sio sezono)
2. Komandos pagrindinis pilotas negali atstovaut jokiai kitai komandai isskyrus VVK patvirtinta komandu pakeitima ir tai turi but paskelbiiama pries tai vykstanciam etape.
3. Siulau sumazint komandu skaiciu iki 10, taip garantuojant visu dalyvavima vaziavimuose, bet padidint komandos nariu skaiciu iki 3. Kitaip sakant komanda sudaro 3 pilotai kuriu kiekvienas gali dalyvaut 8 etapuose is 12, taip gautusi sezonas is 12 etapu, bet asmeniskai kiekvienam is 8 pasirinktinu. Sumazetu problemos del nedalyvavimo ir visi turetu galimybes rinktis sau palankesnes salygas, dar didesnes galimybes komandos strategijai. Plius tuo metu nedalyvaujantys dalyviai galetu padet teisejauti.
P.s verta apsvarstyti galymybe panaikint draudima dalyvaut profesonalams!!!

2004 Birželio 16 d. 21:39

DonRomaso> dėl "profų", t.y. lenktynininkų, turinčių kartingo federacijos licensijas: man įdomu, o jie nerizikuoja prarasti licensijas dalyvaudami čempionate, neįtrauktame į oficialių lenktynių sąrašą? Jei jau esam mėgėjai, tai ir išlaikykim šią liniją, juolab, kad ir Kartingų federacija į mus atkreipė dėmesį kaip į mėgėjiško kartingo propaguotojus- nenuvilkime jų bandydami mėtytis tarp grynai mėgėjiško kartingo ir mixo su "profiais". Išskirtinais atvejais manau galima sudaryti sąlygas licensijuotiems lenktynininkams startuoti svečių teisėmis (t.y. netraukiant jų rezultatų į bendrą įskaitą), bet pagrindiniai komandų pilotai manau turėtų išlikti grynai mėgėjai. Nors šiaip čia tik mano nuomonė.

2004 Birželio 17 d. 08:20

Na siaip DR mintys kelios patiko.Tik tikrai nepatiko mintis apie dalyvavima nevisuose etapuose.Bet kokiu atveju sumazinti etapu skaiciu yra netikslinga.Ir padidinti komandos nariu skaiciu irgi yra netikslinga.Be to jei norite kad visi dalyvautu nebutina mazinti etapu skaiciu.tiesiog galima numatyti leisti papildoma vaziavima ar leisti daugiau zmoniu i vaziavima ir tiek.Senoji kvala komandu atzvilgiu man irgi labiau patiko.Kova turi vykti visuose etapuose.
Taip pat papriestarauciau Teisuciui ir manau tikrai profu dalyvavimas manau tikrai neturetu jokios neigiamos itakos musu megejiskam cempionatui, taciau reik nustatyti tokia salyga kad pilotai negali praleisti tarkim daugiau kaip triju lenktyniu kitaip jiems butu taikomos kokios sankcijos:DQ, salinimas is GO-1 ir t.t.Ta prasme kad butu pilotu pastovumas.

2004 Birželio 17 d. 08:20

ten vietoj sypsenos tyurejo buti DQ :D

2004 Birželio 17 d. 09:09

Tai galima daryti taip, kad komanda sudaro nuo 2 pilotu ir komanda pasirenka kas ir kokiame etape vaziuoja.

2004 Birželio 17 d. 09:14

Pumba> bent jau man atrodo kad daryt papildomus vaziavimus ne iseitis nes ir taip nemazai laiko viskas trunka. Jei negalvot apie laika tai nesnekeciau apie komandu mazinima, o kvaloje aisku siulyciau visiem vaziuot vienu gokartu :) O del profu dalyvavimo manyciau bus vienintele iseitis - balsavimas, nes bus ir uz ir grieztai pries ;)

2004 Birželio 17 d. 09:51

DR>>na jei del laiko tai sutinku.Bet kazkaip man asmeniskai labai ilgai visa tai neuztrunka, nebent teisejam ziemos metu buna nekas.Siaip tikrai vertinu ju darba ir isivaizduoju ka jie galvoja skaiciuodami laikus ar kartus per lietu ar prie 30 laipsniu salcio.Siaip is tikro as manau kad didinti dalyviu skaiciu nera prasmes.Geriau nustatyti grieztesnes salygas tapimo GO-1 dalyviu.Ir kad juo tapti butu nelabai paprasta, manau, tada kaip tik susirinks patys didziausi entuziastai ir sio sporto gerbejai.Kazkada juk buvo pakankamai grieztos taisykles ir reikalavimai kandidatams.Tai nereiskia kad GO-1 uzsidaro nuo likusio pasaulio ir tampa kazkokiu tai ale luomu i kuri neimanoma patekti, taciau siuo metu kai kuriem pilotam etapas yra lyg kokia katorga, kuria jie su malonumu praleistu kazkur kitur.Na vienu zodziu as sia tema galiu plestis ir plestis bet esme yra ta jog reik ivesti kazkokius kriterijus atrankos ir skaiciaus dalyviu didinti nera butina.Tariu sulauksiu daug kritikos uz si savo straipsni, bet visada pasiruoses savo destymus apginti.

2004 Birželio 17 d. 10:24

Pumba> viskas suprantama. Dar pagalvojau kaip supaprastint pinigu rinkima ir tuo paciu priverst rimciau ziuret i GO-1. Pinigus rinkt ne kiekvienam etape o ketvirciais i prieki. AF1 atidaro arba duoda savo saskaita i kuria komandos turi pervest pinigus uz ketvirti t.y 3 etapus, mokestis - 250Lt (3x40x2 plius 10Lt nenumatytiem atvejam arba priziniui fondui) taip gautusi sezono islaidos komandai 1000Lt, o jau jos vidinis reikalas kas kiek konkreciai moka. Visos problemos del nedalyvavimo pacios komandos vidinis reikalas ji jiesko test piloto kuris moka komandai ir t.t manau minti supratot. Ir nesakykit kad negalit surinkt 125lt asmeniskai, nes daugelis is jusu beveik tiek isleidziat treniruotems pries etapa :)

2004 Birželio 17 d. 10:26

Aha prabundam visi sekmadieni ir galvojam oj b.. vel i tuos kartingus....

2004 Birželio 17 d. 10:29

benis > sprendziant pagal viena fotke GO-1 slide show, tau bent karteli tikrai taip buvo :D

2004 Birželio 17 d. 10:44

Man tai labiausiai trūksta laisvų treniruočių varžybų dieną - nesuprantu kodėl jos draudžiamos, gal tokios nuostatos įtraukimo į taisykles iniciatoriai galėtų pateikti argumentaciją.

TaBu idėja dėl Top5 su skirtingais kartingais iš pirmo žvilgsnio atrodo gera, bet realiai tai nebūtų kaip padalinti vietas dešimtuke, o gal TaBu turi idėjų?

Kvalifikacija pagal komandinę įskaitą būtų neblogai - bent jau būtų garantija, kad vienos komandos pilotai kvalifikuosis skirtingais kartais, tada beliks pasidalinti pirmais antrais :D

2004 Birželio 17 d. 10:55

Dar keletas minčių:

Mokėjimams iš anksto nepritariu, nors daugeliui komandų tai ir nesudarytų pinigų srautų problemų. Manau, kad geresnis variantas - privalomas mokestis už [b]kiekvieną[/b] etapą neatsižvelgiant į dalyvavimą jame, o jau komandos reikalas susirasti vieną ar du atsarginius, negalint dalyvauti pagrindiniam pilotui/ams. Taip pat siūlau netaikyti "nuolaidų" nesusikvalifikavusiems. (organizatoriai jau įrodė, kad sugeba efektyviai panaudoti visą turimą biudžetą ;) )

Kvalifikacija galetų vykti:
a) pagal komandinę įskaitą
b) visada pradedant pirmai komandai

2004 Birželio 17 d. 11:05

Testarossai trūksta treniruočių-skamba kaip anegdotas:)
Juk kiek žinau tai daugiausiai testuojiesi;)

O šaip pasiūlymas uždrausti treniruotes tik prieš kokią valandą iki lenktynių,kadangi (sprendžiu pagal save)jeigu skiri savaitgalį lenktynėms tai tikrai norisi jį išnaudoti maksimaliai.

2004 Birželio 17 d. 11:07

Yes>>Nu ten tai jo...nuotrauka verta demesio..
Del kartu pasirinkimo, tai geriausias variantas, kad kartingai butu kiek galima vienodo pajegumo, o ne skirtusi po beveik sekunde. Tabu pasiulymas idomus, bet nera kaip jo igyvendinti.
Del testu varzybu diena, tai ir dabar pritariu, kad jie butu draudziami. Kitos Testarrossa idejos labai neblogos.

2004 Birželio 17 d. 11:08

Gincius>>Nu kaunieciams dalyvaujantiems GO-1 tai kazkaip testai varzybu diena sudarytu labai dideliu problemu..

2004 Birželio 17 d. 11:12

benis>Testai nesudarytų jokių rūpesčių,nes jie nėra būtini,čia tik manau būtų patogiau.

2004 Birželio 17 d. 11:21

benis> Ar nedidesnės problemos kauniečiams, atvažiuoti dieną prieš tai? Juk free-practice taip ir vadinasi, todėl, kad yra neprivaloma - jeigu neturi noro, gali nevažiuoti, o uždrausti jas reiktų valandą ar pusvalandį prieš startą - kad netrukdytų teisėjų pasiruošimui.

Dar reiktų padaryti privalomą brifingą prieš etapą, kur bent jau būtų pasakoma, kokia trasa važiuosime ir kaip įveikti in-lap'ą.

2004 Birželio 17 d. 11:25

Pumbos pasiulymas igyvendintas.

Del visu kitu - kol kas neturiu laiko rimtai apsvarstyti, bet tikrai viska perskaitau. Idomiu minciu yra.

Detaliau - veliau.

2004 Birželio 17 d. 11:27

DR>>>del pinigu rinkimo i prieki tu cia visiskai deja neteisus.
Gal ideja ir grazi bet cia yr atikras pinigu isaldymas ir bent jau as buciau visiskai grieztai pries.
Del islaidu treniruotem tai cia yra kitas dalykas zmogus (bent jau as) viska skaiciuoju ir ziuriu ar galiu skirti pinigu pries etapa pasiveizinti.Ir beto tada gautusi mano minetos atrankos rodiklis pinigines storis. Nors testarosa sako kad tai daugeliui nesudarytu problemu, taciau jau dabar galiu tvirtinti kad tai sudarytu jau bent jau man problema.
Ir isvis siulau kada susirinkti rimtai nusiteikus prie alaus bokalo ir intensyviai padiskutuoti sia tema.Kiekvienas atejes pateikia savus pasiulymus.Ir t.t.aisq tai uzimtu laiko bet manau galetume kada tai lsau leisti

2004 Birželio 17 d. 11:28

AF1 kuris is mano pasiulymu igyvendintas?
net pasimeciau

2004 Birželio 17 d. 11:31

AF1 jei ten WE ARE GO-1 tai man kazko neatidaro

2004 Birželio 17 d. 11:35

AF1> būtų liuks, jeigu eitų pa'click'inti nuotrauką (nes linkas sunkiai pastebimas)

2004 Birželio 17 d. 11:47

Free practice varžybų dieną metu būtų galima uždrausti važiuoti kartingais dalyvausiančiais kvalifikacijoje - kad visiems pilotams būtų lygios sąlygos.

2004 Birželio 17 d. 12:19

Sutinku su tuo kad profu dalyvavimas nebutu draudziamas. Galima padaryti tam tikru salygu dalyvavimui, pvz.:
Gali dalyvauti tik tie profai, kurie kartingo karjera pradejo GO-1 ;)
Kiti profai gali dalyvauti tik kaip test pilotai ir t.t.
Ideja del komadu kvalifikacijos tikrai gera. Patys komandos pilotai tegu sprendzia kuriuo kartu kvalifikuotis (jei tarkim yra pirmas ir antras pilotas komandoj). Bet tai turi buti motyvuota kaip nors - komandos pergale turi buti tokia pat svarbi kaip ir individualioj iskaitoj.

To be continued....

2004 Birželio 17 d. 14:20

Aš noriu iššaukti diskusiją dėl kvalifikacijos tipo, tiksliau- dėl kvalifikacijos reikšmės lenktynėms. GO-1 jau turėjome du kvalifikacijos tipus:
1) Užimta aukštesnė vieta suteikia privalumą ir renkantis kartingą, ir starto pozicijai.
2) Užimta aukštesnė vieta suteikia privalumą renkantis kartingą, bet kartu reiškia žemesnę starto poziciją.

Pirmas tipas turėjo didelį minusą, kad kvalifikacija praktiškai nulemdavo lenktynių baigtį- greičiausia technika startuodavo iš priekio, lėčiausia-iš galo, net jei pilotų pajėgumai apyligiai, nelieka jokių šansų prisivyti priekyje esančius.
Antrasis tipas labai pagyvino pačias lenktynes, bet turi tą minusą, kad dažnai buvimas lėtesniu per kvalifikacija tampa privalumu, o geriausiems lenktynininkams, startuojantiems iš galo, ne visada yra realių galimybių prasibrauti į priekį, ypač kai važiavime startuoja 10 kartingų.

PASIŪLYMAS: nauja sistema-kvalifikacijos rezultatai kaip ir visame likusiame autosporte nustato starto poziciją, o kartingai parenkami burtų keliu. Tokiu būdu kvalifikacija vėl įgytų savo tikrąją prasmę-nustatyti starto pozicijas, kartu nebūtų techninio silpniau pasirodžiusių pilotų ignoravimo- visų šansai į gerą kartingą būtų vienodi.

2004 Birželio 17 d. 14:37

As buvau keletui zmoniu ishsakes savo pamastymus del kvalifikacijos ir jos reiksmes lenktynems, dabar placiau.

Mano pasiulymas/papildymas del kvalifikacijos butu toks:

Uz kvalifikacija duodami taskai identiskai kaip ir uz lenktynes. Poto vyksta lenktynes (manau labai tinkamas variantas del kartingu Teisucio, bent jau man patinka) ir uz lenktynias gauna pilotai taskus pagal finisa. Abu rezultatai sudedami ir padalinami is 2. Daugiausiai surinkes laimi etapa :). Sakykim kvaloje 1 - 25 taskai, gonkese 4 - 20 tasku. Total :45/2 = 22,5 tasku. Minusas yra tas kad lieka skaicius po kablelio - kas nera grazu, bet juk ne grozis svarbiausia.

2004 Birželio 17 d. 14:46

Teisuti> Aš visada pasirinkčiau startavimą iš galo su geru kartu, negu startavimą iš pole su randominiu.

Bloga kvalifikacija tampa privalumu tik tuo atveju, jei geriau kvalifikavęsi neturi žalio supratimo ką renkasi - siekiant to išvengti būtų galima skelbti rato įveikimo laikus ar kartingų "reitingus", Aleksejus dažniausiai tą gan neblogai žino (GP12 su 8 kartu įvyko kažkokia mistika).

2004 Birželio 17 d. 14:50

Expertas> jeigu dar ir taškų už kvalifikaciją duotų, tai tada su malonumu startuočiau iš galo, o kad nebūtų kablelių reikia sumuoti ir iš nieko nedalinti :)

2004 Birželio 17 d. 14:51

Testarossa> mano pasiūlymo tikslas ir buvo tas, kad kartingus lemtų atsitiktinumas, t.y. visi turėtų vienodus šansus į gerą techniką, o kvalifikacija kaip ir visur kitur lemtų starto pozicijas. Nes dabar vienam (pvz. tau) geriau geras kartingas ir galinė vieta, o kitam gal geriau atvirščiai, ir jam geriausias rezultatas kvaloje bus tragedija ar bent jau didelis minusas, o mano paminėtu atveju visi žinotų, kad geras laikas kvaloje duoda aiškų pliusą-geresnę poziciją starte, bet kartu paliktų visiems vienodas sąlygas pretenduoti į vieną ar kitą kartingą.

2004 Birželio 17 d. 15:05

Teisuti> su blogu kartingu jokia pozicija nėra pliusas, vis tiek pabaigsi paskutinis arba beveik.

Šiaip galima abi tvarkas sukryžminti, gautųsi ganėtinai komplikuota, bet gal ir įdomu, be to būtų galima gal ir pagudrauti. Esmė tokia - pradedant nuo kvalifikacijos nugalėtojo leidžiama rinktis viena iš dviejų:
a) aukščiausią laisvą vietą gride ir kartingą randomu
b) kartingą kokį nori ir žemiausią laisvą vietą gride.

Ką manot?

2004 Birželio 17 d. 15:15

Testarossa> įdomi mintis, bet paprasčiau jau tada būtų padaryti visus Plytinės kartingus vienodo pajėgumo :D

2004 Birželio 17 d. 15:22

Teisuti> vienodo pajėgumo kartai - utopinė svajonė, juk galėtumėm kvalifikuotis normaliai ir startuoti kaip priklauso.

O ta sukryžminta tvarka man kuo toliau, tuo labiau patinka ;)

Pvz. jeigu sninga tikriausiai vertėtų imti gerą starto vietą, o jeigu šviečia saulė - gerą kartą. Taip pat būtų galimos taktinės gudrybės, pvz tarkime trys lyderiai pasirenka geriausius kartus, tada ketvirtas gali rizikuoti ir imti pole positioną ir tikėtis, kad iškris ketvirtas pagal gerumą kartas ir pan.

Be to, nėra viskas taip komplikuota, reikėtų tik surašyti gridą pradedant nuo kvalifikacijos nugalėtojo ir likusius laisvus kartingus padalinti randomiškai.

2004 Birželio 17 d. 15:54

Testarossa> gana idomi mintis.. reikes pamodeliuoti...

2004 Birželio 17 d. 16:00

Testarossa> Cia sauniai sugalvojai, pas tave matyt OS veikia kitaip nei paprastu zmogeliu ;)

2004 Birželio 17 d. 16:02

jo testarosa man irgi tai patiko visai tik reik visus uzsleptus niuansus apgalvoti

2004 Birželio 17 d. 16:09

Elyga> :scan:

2004 Birželio 17 d. 16:25

Tikrai gera Testarossos ideja! Jos privalumas yra tas, kad jei nezinai kuri kartinga rinktis tiesiog pasiemi geresne starto pozicija ir leidi fortunai parinkt kartinga. Jei dar pats kvalas vyktu pagal komandine iskaita tai isvis super. O dvigubas tasku rinkimas yra idomi mintis, bet kadangi kvalifikacija lemia ir taip daug tai tesutikciau duot papildoma taska uz pole.

2004 Birželio 17 d. 16:55

Testarossa> pati idėja man irgi iš pirmo žvilgsnio gera pasirodė, bet va- vėl pats ištraukei didelį minusą, kai prasčiau pasirodžiusiam pilotui prastas pasirodymas gali būti pliusu. Anyway- gerai kad diskusija vyksta, dar daug laiko, jei visi būsim aktyvūs, turėtume rasti gerą sprendimą.

TOP naujienos