MotoGP. Ostine - „Ducati“ dominavimas ir J. Martino „pole“

logo 2022 Balandžio 09 d. 23:36, Pramac Racing

Ostine, JAV, surengtoje „MotoGP“ kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo „Pramac“ atstovas Jorge Martinas, antroje vietoje likusį Jacką Millerį aplenkęs vos 0,003 sek. O sportininkai, važiuojantys „Ducati“ motociklais, okupavo pirmas penkias startines vietas.

Paskutinėje važiavimų dalyje, sportininkams įveikus pirmuosius greitus ratus, pirmas dvi pozicijas užėmė „Ducati“ motociklininkai - J. Milleris ir Francesco Bagnaia. Šiuos du sportininkus tuo metu skyrė vos 0,008 sek.

Greičio nestokojo ir čempiono titulą ginantis Fabio Quartararo. Bet bandydamas įveikti greitą ratą, prancūzas krito nuo motociklo.

Iki važiavimų pabaigos likus 2 minutėms, F. Bagnaia pagerino savo rezultatą ir aplenkė J. Millerį. Pastarasis taip pat vieną ratą įveikė greičiau ir pagerinęs dar 2015 metais Marco Marquezo užfiksuotą trasos rekordą, pakilo į pirmą vietą.

Dieną „Ducati“ komandos sportininkams sugadino „Pramac“ atstovas J. Martinas. Ispanas, turėjęs dalyvauti pirmoje kvalifikacijos dalyje, važiavimų pabaigoje užfiksavo geriausią rezultatą tarp visų dalyvių ir aplenkęs J. Millerį 0,003 sek., iškovojo „pole“ poziciją.

Pernai Ostine buvęs greičiausias F. Bagnaia šį kartą liko trečias, už savęs palikęs ketvirtą bei penktą vietas iškovojusius Johanną Zarco ir Eneą Bastianinį. Pastarasis, važiuojantis su 2021 m. specifikacijos „Ducati“ motociklu, nuo prancūzo atsiliko vos 0,008 sek.

F. Quartararo po kritimo pasirodė dar kartą trasoje, bet greičiu neprilygo „Ducati“ motociklais važiavusiems sportininkams. Prancūzas liko šeštas. O septintą ir aštuntą vietas iškovojo „Suzuki“ komandos motociklininkai - Alexas Rinsas ir Joanas Miras.

Į čempionatą po trumpos pertraukos sugrįžęs Marcas Marquezas buvo greičiausias tarp sportininkų, važiavusių su „Honda“ motociklais. Ispanas užfiksavo devintą rezultatą ir už savęs paliko Takaakį Nakagamį bei komandos draugą Polą Espargaro. Tarp pastarųjų dviejų įsiterpė VR46 ekipos atstovas Luca Marini.

Kvalifikacija nesėkmingai susiklostė Argentinoje pergalę iškovojusiam „Aprilia“ motociklininkui Aleixui Espargaro. Ispanas turėjo dalyvauti pirmoje važiavimų dalyje. Bandydamas užfiksuoti gerą rezultatą, sportininkas krito nuo motociklo ir liko tryliktas.

„MotoGP“ lenktynės Ostino trasoje prasidės sekmadienį 21:00 val. Lietuvos laiku.